Neodgovorno ponašanje enduro vozača u šumi

Nero said:
Prolista sam sad temu, zadnja moja objava vožnje u prvi misec (28.1.).

Pričaš napamet, čitaš napreskoke, al daješ sebi za pravo iznosit zaključke. 

Samo naprijed.  (y) 8) 8)

Ajde sad jos jedanput procitaj sta sam ja napisa pa se vrati  na Endurom po dalmaciji pa procitaj sta si ti pisa
 
Ti i ja smo različiti ljudi s različitim pristupom životu. Postoji popriličan jaz u komunikacijskom stilu koji nemam želju nadići, želim ti ugodan život i tipkanje  (y) .
 
Frane said:
problem je sta mi u dalmaciji imamo samo dva tipa terena
ultra soft (makadam) i ultra hard (forsiranje po kamencinama) onog izmedju
prakticki nema odnosno ima a to su planinarske staze, utabane, oznacene i idealan
omjer izmedju hard i soft terena

i naravno tu nastane problem jer te staze nisu primarno za za motor, opet
nekom endurasu su idealna stvar jer se makne sa samo gas makadama,
trece opcije nazalost nema, osim kakav trial...

Jasno je sasvim sta je problem, planinari su to vise puta istakli u zadnjih misec dana. Nije nikakav problem proc planinarskim putem ako neces ostavit tragove i ako ces to napravit kada nema nikog tu.

Uostalom, vecina tih puteva su kozije staze, planinarenje je nastalo prije 20-30 godina kad smo izasli iz zeljezne zavjese, tako da je onda najbolje da skupimo stado koza i organiziramo prosvjed protiv planinara :LOL:

Problem je gasiranje/kopanje po popularnim stazama i prolazenje stazama za vrime kada tu ima dice, pasa i ljudi.
 
2wheels4life said:
Problem je gasiranje/kopanje po popularnim stazama i prolazenje stazama za vrime kada tu ima dice, pasa i ljudi.

vecina nas vozi vikendom bas kada su i planinari (citaj setaci) na tim stazama
sad turpijanje... jako tesko da enduro motor bas ne ostavi nikakav trag, gasira ti ili ne...
opet kazem nama kronicno nedostaje semi hard terena za enduro zato se vecina i gura na pl. staze
jer to je jedino sta imamo osim (dosadnih) utabanih makadama.
 
Frane said:
problem je sta mi u dalmaciji imamo samo dva tipa terena
ultra soft (makadam) i ultra hard (forsiranje po kamencinama) onog izmedju
prakticki nema odnosno ima a to su planinarske staze, utabane, oznacene i idealan
omjer izmedju hard i soft terena

i naravno tu nastane problem jer te staze nisu primarno za za motor, opet
nekom endurasu su idealna stvar jer se makne sa samo gas makadama,
trece opcije nazalost nema, osim kakav trial...

Čemu onda silovanje?

Ili, malo iz moje perspektive:
po Dalmaciji guštam na 990ici i ne pada mi na pamet voziti 250icu.
Po Zagorju uživam na 250ici i ne pada mi na pamet voziti 990icu.
 
evo da i ja napišem svoje iskustvo, prije 10ak dana ja i prijatelj se na kozjaku spuštamo od doma putalj prema groblju po označenom putu, uzbrdo nailazi mulac rekao bi 18-20 godina na ktm-u, prolazi kraj nas i doslovno metar nakon nas daje gasa na strmom dijelu, odroni nam zemlju i kamenja po nogama i produži dalje... ništa strašno nije stvar malo zemlje i kamenja, ali nevjerojatno koji obraz moraš imat da niti ne pogledaš za sobom, a kamoli da se ispričaš...  :palacdolje: :palacdolje:
 
ZoltanBB said:
Čemu onda silovanje?

Ili, malo iz moje perspektive:
po Dalmaciji guštam na 990ici i ne pada mi na pamet voziti 250icu.
Po Zagorju uživam na 250ici i ne pada mi na pamet voziti 990icu.

upravo to (y)

a cemu silovanje? opet ponavljam nemaju gdje sa cross/hard endurom,
a adv enduro ih ne zanima... ovako kupe kakav cross od 2k eur i voze se di im se hoce :wink:

 
E neće još dugo, zbog takvih ne uviđajnih idiota pasti će zabrana svima.
A di onda, kud s tim crossericama???
Na plažu??


Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro
 
U Slavoniji (naravno zapadnoj, Papuk, Psunj, Krndija, Požeška gora, Dilj gora) nemamo takvih problema.
Terena, staza, puteva... svakojakih, a ne smeta niko nikome  :012:
 
t0malito said:
evo da i ja napišem svoje iskustvo, prije 10ak dana ja i prijatelj se na kozjaku spuštamo od doma putalj prema groblju po označenom putu, uzbrdo nailazi mulac rekao bi 18-20 godina na ktm-u, prolazi kraj nas i doslovno metar nakon nas daje gasa na strmom dijelu, odroni nam zemlju i kamenja po nogama i produži dalje... ništa strašno nije stvar malo zemlje i kamenja, ali nevjerojatno koji obraz moraš imat da niti ne pogledaš za sobom, a kamoli da se ispričaš...  :palacdolje: :palacdolje:

Ima ih i trebalo bi ih educirati da malo stanu na kočnicu i da nisu sami na svijetu.

Frane said:
upravo to (y)

a cemu silovanje? opet ponavljam nemaju gdje sa cross/hard endurom,
a adv enduro ih ne zanima... ovako kupe kakav cross od 2k eur i voze se di im se hoce :wink:

Evo malo iz sjeverne perspektive:
prije dosta vremena je i ovdje bio enduro boom. Čak su dolazili i Slovenci/Austrijanci vikendom voziti se po bregima. Možeš zamisliti kako je to izgledalo no, nakon prvotne navale, navala je spala i stvari su se, recimo to tako, vratile u normalu.

Danas je situacija, manje-više normalna. Istina, vozimo uglavnom subote i mimo planinarskih staza (iako moram reći da neke planinarske staze izgledaju kao cross staza) a eventualne probleme možeš dobiti s zatucanim ekolozima koji u svakom prdežu vide napad na majčicu Zemlju.

Elias said:
E neće još dugo, zbog takvih ne uviđajnih idiota pasti će zabrana svima.
A di onda, kud s tim crossericama???
Na plažu??


Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro

Unatoč tome što, na prvi pogled, ne ulijevamo neko povjerenje, vjerujem da ćemo naći neki način i posložiti se na način da svi nađemo svoje mjesto.
 
diesel power said:
kad nemate planinara :mrgreen:
..oooo kako ne ..i to ohoho  :wink:
Papuk je najviše ispresjecan planinarskim stazama
Moje mišljenje da je najveći problem prenapućenosti.
Park prirode Papuk je npr. po kvadraturi otprilike kao Sljeme ..ili Medvednica, a prema njima gravitira milion stanovnika, a prema Papuku ni 30 tisuća
U 3 god. koliko sam u enduru, vjerovali mi ili ne, na planinarskim stazama Papuka ako smo kolega i ja sreli 3-4 puta planinare.
Na Požeškoj gori  jednom-dvaput
Isto tako ni nas koji vozimo enduro (soft) i koji katkad hvatamo planinarske staze nema sve ukupno 5-6 ..a koliko je vas u ZG i ST ..neusporedivo više i vas i planinara.
A ovi momci Hard enduraši, njih ima dosta na ovom kraju, ali oni nisu baš ni blizu planinarskim putevima jer nemaju potrebe, imaju lokacija 100 puta zanimljivijih nego po pl. stazama..to je njima presoft  :mrgreen:
 
Frane said:
upravo to (y)

a cemu silovanje? opet ponavljam nemaju gdje sa cross/hard endurom,
a adv enduro ih ne zanima... ovako kupe kakav cross od 2k eur i voze se di im se hoce :wink:

a sta ne odu na Cross stazu pa da tamo pokazu znanje na jednom lijepom troskoku  :LOL: :LOL: :LOL:

ne smetaju nikome i niko im nece prigovarati a kad se nauce nek voze PH  :mrgreen:
 
zoky_29 said:
a sta ne odu na Cross stazu

Zasto bi itko htio baviti se necim tako glupavim poput beskonacnog nizanja krugova na motokros stazi? K'o hrcak u onom kotacu, to je samo za limitirane.

Za enduro u HR ima dovoljno mjesta gdje neces nikada uci u konflikt ni sa kime, samo treba malo upaliti mozak i dati si malo vremena za odmaknuti se od najblizeg brda, a ne k'o sivonja nedjeljom na frekventne planinarske staze 2 km od velikog grada...

 
lb said:
Zasto bi itko htio baviti se necim tako glupavim poput beskonacnog nizanja krugova na motokros stazi? K'o hrcak u onom kotacu, to je samo za limitirane.

Za enduro u HR ima dovoljno mjesta gdje neces nikada uci u konflikt ni sa kime, samo treba malo upaliti mozak i dati si malo vremena za odmaknuti se od najblizeg brda, a ne k'o sivonja nedjeljom na frekventne planinarske staze 2 km od velikog grada...

recimo zato sta je Cross motor tome namijenjen a ne enduru?
ili radi toga sta kukaju da se nemaju di vozit?
ili radi planinara i pjesackih staza koje kopaju?

Otprilike zato.
 
Nekome mx nije gluplji od besmislenog relija u Albaniji, meni bi bilo teško odabrati pobjednika. :mrgreen: Ali o ukusima se ne raspravlja, svaka budala ima svoje veselje. Po pitanju teme, apeli nemaju težinu. Mislim da je to stvar odgoja potpomognutog nekim tko bi te klince uveo u svijet endura i objasnio nepisana pravila.