nexus

-MV-AGUSTA-

New member
sta bi trebalo napraviti na nexusu da mu se podigne max brzina.sad ideoko 165-170
sta se dobija , a sta gubi time ?
 
to je njegov top speed!
Stvarno mi nije jasno zasto prckati po tome kad je to sasvim ok brzina?

Ionako ce te presretaci zgurat :mrgreen:
 
možeš stavit teže roline ili duži prijenos,al ćeš izgubit na startu

eventualno vario,dobio bi bolje ubrzanje i malo krajnje.on ti košta 1k kn
 
a jel moze teze roline i vario ?
da dobijem rolinama krajnju kad izgubim sa tim ubrzanje da ga variom vratim nazad ?
 
-MV-AGUSTA- said:
a jel moze teze roline i vario ?
da dobijem rolinama krajnju kad izgubim sa tim ubrzanje da ga variom vratim nazad ?
Stavi samo variomat malossi multivar, u tom kompletu dobijes i rulline i feder.I nis vise ne stavljaj, ne isplati se jer kasnije jedno vuce drugo i nikad kraja
 
A koji ce ti to kurac Sasa? Jel ti to treba zbog prestiza ili zbog neke kombinacije? :mrgreen:
 
Uzmi malossijev multivar i duži prijenos i dobit ćeš otprilike to što tražiš!
 
linza said:
A koji ce ti to kurac Sasa? Jel ti to treba zbog prestiza ili zbog neke kombinacije? :mrgreen:
koliko ti ide motor ?
bas zbog tebe i takvih moram navuc na 200 jer ako idemo nekamo mrzim da me neko ceka
 
Gle stari, ja se stvarno ne sjecam kad sam imao tempo brzi od 160. A i sta i ako imam? Pa neidemo 1000km u komadu pa da se osjeti razlika u satima
 
-MV-AGUSTA- said:
linza said:
A koji ce ti to kurac Sasa? Jel ti to treba zbog prestiza ili zbog neke kombinacije? :mrgreen:
koliko ti ide motor ?
bas zbog tebe i takvih moram navuc na 200 jer ako idemo nekamo mrzim da me neko ceka

čekaj,čekaj, pa nisi valjda počea skuter vozit :mrgreen:
 
ej ako tih 30 na sat kosta 1000-1500 jebes te pare ako cu dobit tih 30 km/h

btw. imas kakav izlet u planu drugi vikend ?
 
-MV-AGUSTA- said:
btw. imas kakav izlet u planu drugi vikend ?

Imam. U sverc djelova i na servis. Nadam se da ce mi gace poslje toga ostati
 
kako je dr. duke rekao stavi samo vario i nish više,jer više nesh moc stat :)

al nemoj očekivat previše od varia,on zapravo služi za bolje raspoređenje ubrzanja,možda dobiješ nekih 5-10 km/h,al sumnjam nešto više
 
pa za sta dajem te pare onda uopce ako dobijem 5-10 km/h?
sta da to kupim na školjiću ?
koliko kosta? 1000 kn ?!

VEKI: imao sam ja i prije vxr 200 ali nexus je majka za ic na put .mislio sam kupit varadero (jer sam ga imao i znam sta je) ali mi je nexus ljepsi,jednostavniji.i mislim da ce maxi skuteri od 500ccm na vise totalno izgurat enduro motore
 
pa neznam ja ak se tebi to isplati,ovisi o tebi.Sam ti kažem da ne očekuješ bogzna šta od tog

na školjiću ni za boga,tam kradu ko blesavi,il u malom motu u lovranu il naručit kod Nike-ta iz Splita il ak ti se da otić do Trsta,tam di dođe najpovoljnije,pogotovo ako vratiš ivu. neznam točno koliko je kod nas,al u Trstu je oko 120 eura
 
di da idem u Ts po to ?
dobar sam sa Rolandom iz malog m. a i sa Niketom ;)
sad da vidim ko ce mi najbolju cijenu napravit :mrgreen:

jel taj vario samo za nexusa ili je isti za bilo koji skuter ?
 
-MV-AGUSTA- said:
VEKI: imao sam ja i prije vxr 200 ali nexus je majka za ic na put .mislio sam kupit varadero (jer sam ga imao i znam sta je) ali mi je nexus ljepsi,jednostavniji.i mislim da ce maxi skuteri od 500ccm na vise totalno izgurat enduro motore

vozio sam nexusa i stvarno je meni najlipši skuter kojeg san vidija,ali za putovanje nema šanse.po meni je skroz neudoban a i poožaj za volanom je ajme......
bar meni.
a usporedba maxi skutera(nexusa pogotovo) i varadera, šta se udobnosti tiće, mi je nezamisliva...
 
-MV-AGUSTA- said:
di da idem u Ts po to ?
dobar sam sa Rolandom iz malog m. a i sa Niketom ;)
sad da vidim ko ce mi najbolju cijenu napravit :mrgreen:

jel taj vario samo za nexusa ili je isti za bilo koji skuter ?
Vario ti je isti za sve skutere koji imaju taj piaggio agregat, beverly 500, nexus 500, x9 500....
 
Nece nexus sigurno izgurati enduro. sa tim polozajem volana, pa sav se zgrbis, barem ja. prenisko je postavljen u odnosu na sic, i nikako nije za duze voznje od 300km max, tvrd ovjes.(cuo sam da je tvrd ovjes ljekovit, skida bubrezni kamenac)