Nikad vozio motor

Probaj i ako nakon prvoga dobroga pada se ne obeshrabriš, znači da si položio. Postao si ovisnik.

Nešto kao poslije prve pjanske. Svi se izrigaju, ali dosta ih nastavi opet cugati.

Ono kad ti čovjek oduzme prednost i kaže nisam te vidio i spakuje te 2 godine u bolnicu i napravi doživotnim invalidom.
 

Attachments

  • LUKŠIĆ  ĐURO_DX_20121017_132040_1.jpg
    LUKŠIĆ ĐURO_DX_20121017_132040_1.jpg
    464 KB · Views: 0
Meni ovo kao da nas neko trola... a drugo, DuroDu stalno nam uzimaju prednost, slažem se sa tobom i možda to čeka i mene, ali ja ne vjerujem nikome, gdje god se cesta dijeli na ulaske sa druge strane ja spuštam dobrano i gledam u auto iako imam prednost prolaska, doslovno gledam vozača koji je njegov korak, čak sam spreman sam zabit se u drvo samo da me on ne pokosi, to što neki lete preko 200-250 pa ih ovaj dok okrene glavu ne vide kako su doletili je druga stvar.

Pa i sami svi vozimo aute, recimo skrećem lijevo (ja u autu), stop znak, ja pogledam 2-3 puta svuda da sam siguran, ali kada mi je doletio motor dok sam ja gledao desno već sam mu bio kao u onoj reklami na pola prolaza, sjebano, okuka a on ide 200+ gdje piše 70, dvoje djece mi u autu
 
ili sjedni na nabrijani 70 od prijatelja prvi put u životu samo u boksericama i probaj uhvatiti 100 nizbrdo kroz neku uličicu koja na dnu ima zavoj od 90 stupnjeva, ali dok neki susjed pere dvorište tako da cijela nizbrdica bude od sapunice i da se ne može zakočiti, pa bi ovako nekako moglo izgledati:

View attachment 766516

2009., to su bili dani, ali zanimljivo, prvo sjedanje na motor, skoro RIP i to mi je bio prvi i zadnji pad u životu, a nije da sam se nešto opametio :ROFLMAO:


Nisi napisao koliko si uhvatio?!
 
  • Haha
Reactions: prpa and t0malito
Nisi napisao koliko si uhvatio?!
Mislim da sam bacio pogled i da je bilo 70/80 prije nego sam shvatio da sam došao na mokri dio sa sapunicom :LOL: Bilo je to na ljetovanju kod prijatelja iz Čapljine, slikao sam i nizbrdicu idući dan pa si možete dočarati situaciju

DSC00726.JPG


Kad sam vidio da se ovaj zavoj na dnu nizbrdice skroz približio, stisnio samo obje kočnice i sjećam se da sam odletio ispred motora i motor me nakon pada pogodio u bradu i stradalo je par rubova zubiju. Srećom očito sam pao kao James Bond jer ništa nije slomljeno, ali sam se pošteno ogulio.
I prije nego što me utrpalo u auto za bolnicu govorim ja: 'daj prvo me slikaj' :ROFLMAO:
Ništa u bolnici me zašilo i zamotalo kao mumiju, a navečer se cijela ekipa sprema za disko, naravno idem i ja nekako. I stojimo u disku dolaze dvije ženske do mog prijatelja iz Čapljine, ja okrenut leđima nisu me ni skužile i govore njemu:
-Jebote šta ti je bilo s onim prijateljem je li živ?
-Je je nije mu ništa zakrpalo ga je dobro...
-Mi danas prolazile ulicom i vidimo neki lik na tvom motoru, gledamo zgodan je nije loš, kad ono odjednom padne ubije se!!
Naravno svi umiru od smijeha ja se okrećem upoznajem se :ROFLMAO::ROFLMAO: Nikada to neću zaboraviti...
 
Mislim da sam bacio pogled i da je bilo 70/80 prije nego sam shvatio da sam došao na mokri dio sa sapunicom :LOL: Bilo je to na ljetovanju kod prijatelja iz Čapljine, slikao sam i nizbrdicu idući dan pa si možete dočarati situaciju

View attachment 766522

Kad sam vidio da se ovaj zavoj na dnu nizbrdice skroz približio, stisnio samo obje kočnice i sjećam se da sam odletio ispred motora i motor me nakon pada pogodio u bradu i stradalo je par rubova zubiju. Srećom očito sam pao kao James Bond jer ništa nije slomljeno, ali sam se pošteno ogulio.
I prije nego što me utrpalo u auto za bolnicu govorim ja: 'daj prvo me slikaj' :ROFLMAO:
Ništa u bolnici me zašilo i zamotalo kao mumiju, a navečer se cijela ekipa sprema za disko, naravno idem i ja nekako. I stojimo u disku dolaze dvije ženske do mog prijatelja iz Čapljine, ja okrenut leđima nisu me ni skužile i govore njemu:
-Jebote šta ti je bilo s onim prijateljem je li živ?
-Je je nije mu ništa zakrpalo ga je dobro...
-Mi danas prolazile ulicom i vidimo neki lik na tvom motoru, gledamo zgodan je nije loš, kad ono odjednom padne ubije se!!
Naravno svi umiru od smijeha ja se okrećem upoznajem se :ROFLMAO::ROFLMAO: Nikada to neću zaboraviti...
Nego gdje ces nego u mojoj Capljini :mrgreen:
Mislim da se cak i sjecam ovoga kroz maglu.
 
  • Like
Reactions: t0malito
Meni ovo kao da nas neko trola... a drugo, DuroDu stalno nam uzimaju prednost, slažem se sa tobom i možda to čeka i mene, ali ja ne vjerujem nikome, gdje god se cesta dijeli na ulaske sa druge strane ja spuštam dobrano i gledam u auto iako imam prednost prolaska, doslovno gledam vozača koji je njegov korak, čak sam spreman sam zabit se u drvo samo da me on ne pokosi, to što neki lete preko 200-250 pa ih ovaj dok okrene glavu ne vide kako su doletili je druga stvar.

Pa i sami svi vozimo aute, recimo skrećem lijevo (ja u autu), stop znak, ja pogledam 2-3 puta svuda da sam siguran, ali kada mi je doletio motor dok sam ja gledao desno već sam mu bio kao u onoj reklami na pola prolaza, sjebano, okuka a on ide 200+ gdje piše 70, dvoje djece mi u autu
To je bilo dok sam bio mlad i lud i vjerovao u prednost. Sad i na raskršču kad mi je zeleno, ne ulazim dok nisam siguran da se konj iz kontra smjera ne šverca na crveno. Al to dođe tek s godinama.
Tako se sada stalno svađam s pješacima što izlječu na zebre. Jesu u pravu, ali ti ćeš kretenu u bolnicu, ne ja u autu. Pa u 1 osnovne su te učili: stani, pogledaj ljevo, pa desno, pa opet ljevo pa tek onda kreni. Sad majmuni sa slušalicama i mobitelom u ruci ravno tebi pred auto, pa ti koći. Znači trebao bi pratit auto ispred sebe, auto iz sebe i mislit jeli svaki pješak misli preči cestu ili nastavlja po trotoaru. Jer sad ga samo zamota na pješački bez da gleda, jer je on u pravu ako ga pokupim.
 
To je bilo dok sam bio mlad i lud i vjerovao u prednost. Sad i na raskršču kad mi je zeleno, ne ulazim dok nisam siguran da se konj iz kontra smjera ne šverca na crveno. Al to dođe tek s godinama.
Tako se sada stalno svađam s pješacima što izlječu na zebre. Jesu u pravu, ali ti ćeš kretenu u bolnicu, ne ja u autu. Pa u 1 osnovne su te učili: stani, pogledaj ljevo, pa desno, pa opet ljevo pa tek onda kreni. Sad majmuni sa slušalicama i mobitelom u ruci ravno tebi pred auto, pa ti koći. Znači trebao bi pratit auto ispred sebe, auto iz sebe i mislit jeli svaki pješak misli preči cestu ili nastavlja po trotoaru. Jer sad ga samo zamota na pješački bez da gleda, jer je on u pravu ako ga pokupim.
Je, pacijenata na svakom koraku...prije neki dan u St prelazi familija Azijata cestu. Tri trake, pješački na nekih 40-tak metara od njih. Šetaju. Otac (kreten) prvi, za njim žena (kretenka) pa onda sin (iscidak ovo dvoje) 5-6 metara za njima. Sa mobitelom u ruci, tipka on nešto. Smjer trajektna luka, oko 11:30 jutro, promet ajme...

I onda kad im spomenem pretke smrdljive, onda kažu da smo mi nekulturni i da slabo tretiramo goste. Kako bi tek bilo da sam imao sline u ustima. Srića njihova šta mi je grlo suho bilo. Inače, flip up je opasna za takve :)
 
  • Haha
Reactions: Dene and hondimir
Evo ovako, vec duze vrijeme zelin polagat za a2 kategoriju i zelin kupit aprilia sr gt 200 sport,jednostavno svidia mi se.
E sad nikad nisam vozio motor ni skuter pa vas pitan jeli preambiciozno od mene da odma iden polagat za a2 kategoriju i kupovat tako nesto ili bi bilo bolje da nabavim prvo neki skutercic od 50 kubika pa se prvo ucim na njemu.
Ispricavam se ako je ovo preglupo pitanje i hvala svakome ko odgovori na njega i da bilo kakav savjet 😁😁
Obzirim da pitas na motori.hr, gdje je osobno anegdotalno iskustvo i usmena predaja uz razvodnjenu pivu na moto susretu - bitnija od statistike, svakako cu ti savjetovati da kupis najjeftiniju tutu za glavu, a visak novca ulozis u bolji, jaci i ocuvaniji motor.

Ako ja nisam u 150K km zviznio glavom, sigurno neces ni ti - iskusni bi rekli ‘odgovorno tvrdim’.

Kratice kao su ABS, TC su nesto sto ti uskracuje esencu moto ikspirijenca i stojinna tvom putu ka statusu lokalne moto legende sa svojim bogenom na magistrali.

E da, umalo zaboravih najbitnije - japanke. Obavezno kupi i dobre japanke koje se ne klizu od podnicu. Navodno je Rider marka best buy.
 
Osobno, ja sam evo odma išla na A kategoriju, bez da sam prije ikakav skuter vozila. I sad svaki dan posao nazad po magistrali i ulicicama u Crikvenici, malo neka nova ruta i tako. Prvih 2,3 sata sam na skuteru od 125 ali iskreno puno lakše mi je bilo kad sam sjela na mt-07 jednostavno sa tim kuplungom mi je bilo lakše savladat slalom i osmicu.
Ali ima i to šta ti je u glavi, ja prošla iz drugog puta a evo decko koji bez vozačke vozi motore 10 godina pao ispit na cesti. Tako da ima do glave puno toga. Mene su isto odgovarali od A kao nisam velika, jaka itd. Ali eto mt-07 ide bez beda a ti sigurno nisi 1,70 i 59kg 😂
Tako da A kategorija, pa kupuju po volji šta ti se svidi i šta ti najbolje ogovara za vožnju.
Sretno u autoskoli 🏍️💪
 
Osobno, ja sam evo odma išla na A kategoriju, bez da sam prije ikakav skuter vozila. I sad svaki dan posao nazad po magistrali i ulicicama u Crikvenici, malo neka nova ruta i tako. Prvih 2,3 sata sam na skuteru od 125 ali iskreno puno lakše mi je bilo kad sam sjela na mt-07 jednostavno sa tim kuplungom mi je bilo lakše savladat slalom i osmicu.
Ali ima i to šta ti je u glavi, ja prošla iz drugog puta a evo decko koji bez vozačke vozi motore 10 godina pao ispit na cesti. Tako da ima do glave puno toga. Mene su isto odgovarali od A kao nisam velika, jaka itd. Ali eto mt-07 ide bez beda a ti sigurno nisi 1,70 i 59kg 😂
Tako da A kategorija, pa kupuju po volji šta ti se svidi i šta ti najbolje ogovara za vožnju.
Sretno u autoskoli 🏍️💪
Odlicno. Ovako i ja razmisljan svaki dan pomalo pa vidit. Sta se tice glave, nisan nikad s autom se volia jurcat ni prevelike brzine, cak san s godinama posta po nekima i preoprezan al neka draze mi je da san takav.

hvala na odgovoru. Pomoglo je,i po preporuci vecine vas A kategoriju cu upisat. Eto mislia san opce dal da postavim ovako pitanje na ovom forumu al sad mi je drago i rijesia san se dvojbi
 
Kao netko tko je prvo polagao A2 pa A iako i dalje vozim skuter mogu ti reći također da lipo ideš odma na punu A. Ja sam to napravio da sebi pokažem da mogu pa da vidim koje mi vozilo stvarno treba, a da nisam više ograničen. Sićan se da je bio manji broj sati jer sam kao već imao kategoriju. Inače i sa A2 se mogu voziti motori do 35 Kw, nigdje ne piše na čemu si polagao i nije važno...Uživaj i sretno!
 
  • Like
Reactions: piksy90
Ja sam sa 29 položio, A kategoriju, nikad prije nisam ni 50cc vozio.
4 godine kasnije prešao 20000 km sa downtown 300i, vozio po buri, po kiši, na 0°.
 
Kao mulac sam živio na APN-u.
I onda je prošlo 30 godina da nisam sjeo na motor.
Položio A kupio Tracera 900 i to je to.
 
  • Like
Reactions: thommy and t0malito