Nisam izdrzao...ALPE

Ekipa samo jedno Alpsko pitanje - kako vi slikate? Jel to fotić u ruci dok vozite ili se stane svakih 5 minuta? Pitam jer po ovim slikama mi djeluje kao mjesto gdje se može svakih 3 metra stat i negdje slikat, nikad kraja
 
Riker said:
Ekipa samo jedno Alpsko pitanje - kako vi slikate? Jel to fotić u ruci dok vozite ili se stane svakih 5 minuta? Pitam jer po ovim slikama mi djeluje kao mjesto gdje se može svakih 3 metra stat i negdje slikat, nikad kraja
...pa bas smo komentirali kako smo se opskrbili s gopro...ja nemam bas puno slika jer sam uglavnom vozila  :wink:
 
Glaky said:
@vlais; Isti takav plan sam si i ja zacrtao za početak 7.mj.
Za sada nemam društvo, a sam ne idem.
Je li netko za? Iz pule... Istre...?

Za alpe nema planiranja mjesecima unaprijeD.
Treba pratiti prognozu i 2 dana ranije zapaliti ako je dobro vrijeme.
Nikako se ne isplati ici ako je lose vrijeme.
Ne moze se to dozivjeti po magli,kisi snjegu...
 
Riker said:
Ekipa samo jedno Alpsko pitanje - kako vi slikate? Jel to fotić u ruci dok vozite ili se stane svakih 5 minuta? Pitam jer po ovim slikama mi djeluje kao mjesto gdje se može svakih 3 metra stat i negdje slikat, nikad kraja

Ja slikam i u voznji i kad stanem.
 
vlais ng said:
Za alpe nema planiranja mjesecima unaprijeD.
Treba pratiti prognozu i 2 dana ranije zapaliti ako je dobro vrijeme.
Nikako se ne isplati ici ako je lose vrijeme.
Ne moze se to dozivjeti po magli,kisi snjegu
...

Tocno.  (y)
Jucer sam dozivio predalpski prostor u malo drugacijem svjetlu....uz olujni vjetar.
Bilo je u vijestima...Kako je moglo biti,dobro je i proslo.
 
Riker said:
Ekipa samo jedno Alpsko pitanje - kako vi slikate? Jel to fotić u ruci dok vozite ili se stane svakih 5 minuta? Pitam jer po ovim slikama mi djeluje kao mjesto gdje se može svakih 3 metra stat i negdje slikat, nikad kraja

Izmedju satova imam nosac za navigaciju,na njemu je pricvrscena video kamerica (ne uvijek).
Sto se tice slikanja,kod kuce po karti isplaniram rutu,napunim tank i uputim se gore.Obicno se istim putem vracam i nazad.
U odlasku tamo,uocim mjesta sa kojih se mogu napraviti zanimljive slicice.U povratku stanem i slikam.
Druga varijanta - vozim turisticki,da vidim krajolik kroz koji prolazim.Pri takvoj voznji stignu se uociti (dobro oznacena) parkiralista - vidikovci...stanem i slikam.
Treca varijanta - cijelu rutu samo izvezem,bez slikanja.U voznji uocim mjesta gdje bi bilo dobro stati.Slijedeci vikend ponovim rutu,uz slikanje.

Po mom misljenju,najbolja je druga varijanta.Ja odlazim u Alpe da nesto vidim,da se odmorim,da uhvatim zraka.Kod nekakvog ganjanja i uzajamnog pretjecanja,Alpe se ne mogu dozivjeti - moje misljenje.
 
Čovječe, ti uopće nisi u konkurenciji. Ti si u skroz nekoj drugoj priči, u nekoj drugoj sferi.
Ma svaka tebi čast. Mislim, kad kažeš, "sljedeći vikend ponovim rutu uz slikanje"... Zapravo, jel to provokacija..  :angry: :) .... ako se odnosi na Alpe..
 
chasingdog said:
Čovječe, ti uopće nisi u konkurenciji. Ti si u skroz nekoj drugoj priči, u nekoj drugoj sferi.
Ma svaka tebi čast. Mislim, kad kažeš, "sljedeći vikend ponovim rutu uz slikanje"... Zapravo, jel to provokacija..  :angry: :) .... ako se odnosi na Alpe..
Heeej frende....pa di si...nisam te cuo sto godina  :)
Nije provokacija. Covjek je pitao opcenito (sve) koji su bili gore,neki su mu odgovorili,pa sam odgovorio i ja.
Buduci da Alpe nisu svima "iza plota",zato sam i istakao - drugu varijantu. Iako su mi blizu,volim gledati oko sebe kad se vozim...i napraviti koju slicicu,naravno  :wink:

...al dobro,evo da pojasnim...Koju cu rutu ponoviti,uz slikanje?
...ovu koja mi je tu "pred vratima".Dakle,radi se o BGL Alpen (Rossfeld),evtl St Johann i. Tirol,ili Kitzbühel.Ako sam zaboravio slikati neku kamencinu kod Garmisch-Partenkirchena ili Innsbrucka,vraga cu ici opet gore,ne za tjedan dana  :)
 
potrosnja-goriva.net said:
nekaj zanimljivo vezano za Alpe,

jer znate, svi vi koji ste posjetili Alpe, da već jednom vozili po Africi?
Kad vec nece nitko pitati,pitat cu onda ja..
Jel si mislio na postanak Alpa,ili sto ?
 
Budem stavil neku prikladnu sliku, dok nadjem, ali ukratko i površno;
Gornji sloj Alpa je ustvari Afrika, a to je sve nastalo i takoreći izronilo iz mora kad su se naguravale tektonske ploće Evrope i Afrike. I to tako da je Afrička ploća "pobjedila" i na području današnjih Alpa "zajašila" Evropu. Pa se onda povukla natrag i tak.... I to negdje prije 100-200 miljuna godina.

Činjenica je da je gornji dio Alpa ostal "afrički".

Koga više zanima neg googla ;-)

 
Aaaa,tako....
Ima sad da odem u Garmisch pa da kazem drustvu - Hej,ekipa....a sto vi tvrdite da ste Bavarci,ha?
Tu se maskirali i varate ljude ma....AFRIKANCI jedni  :LOL:
Mislim da bi onda bilo - Bitte waaaaaas ???  :misli:
:LOL:

....sala,naravno  :mrgreen:
Salu na stranu,i mislio sam da je to sto si napisao (citaj : pitao sam Google  :mrgreen:)

 
banditR said:
Heeej frende....pa di si...nisam te cuo sto godina  :)
Nije provokacija. Covjek je pitao opcenito (sve) koji su bili gore,neki su mu odgovorili,pa sam odgovorio i ja.
Buduci da Alpe nisu svima "iza plota",zato sam i istakao - drugu varijantu. Iako su mi blizu,volim gledati oko sebe kad se vozim...i napraviti koju slicicu,naravno  :wink:

...al dobro,evo da pojasnim...Koju cu rutu ponoviti,uz slikanje?
...ovu koja mi je tu "pred vratima".Dakle,radi se o BGL Alpen (Rossfeld),evtl St Johann i. Tirol,ili Kitzbühel.Ako sam zaboravio slikati neku kamencinu :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: kod Garmisch-Partenkirchena ili Innsbrucka,vraga cu ici opet gore,ne za tjedan dana  :)

Pravo je pitanje di si ti.. :misli:  :D  Šta su Alpe zanimljivije od Baranje... od kad to..  :LOL: Nisam vidio vinske ceste na Alpama..  :mrgreen:
Evo valjda kao i svi, kako počinje zima premještam se s motora pred laptop...

I ja volim dobru fotku, ali kad to tako kažeš, zvuči baš smiješno... slikamo tamo neko kamenje, pa se tu divimo... šta nismo smiješni... vau koja fotka, koliko veliki kamen... ne, ne, ova je bolja, ima više snijega...  :LOL: :LOL:
 
chasingdog said:
Pravo je pitanje di si ti.. :misli:  :D  Šta su Alpe zanimljivije od Baranje... od kad to..  :LOL: Nisam vidio vinske ceste na Alpama..  :mrgreen:
Evo valjda kao i svi, kako počinje zima premještam se s motora pred laptop...

I ja volim dobru fotku, ali kad to tako kažeš, zvuči baš smiješno... slikamo tamo neko kamenje, pa se tu divimo... šta nismo smiješni... vau koja fotka, koliko veliki kamen... ne, ne, ova je bolja, ima više snijega...  :LOL: :LOL:

A sto drugo nego kamencine...samo ih puno ima  :mrgreen:
Salu na stranu..nisam mislio bas na Alpske vrhove,mislio sam na one kamencine pored ceste  (na jednoj mojoj slici)  :LOL:
To da si imao problema s motorom,kad si bio gore...zao mi je.
Nista...morat ces ponoviti.
Morat ces doci ponovo,nema ti druge  :wink:
.....
Za vinske ceste  (y) (y) (y)

 
chasingdog said:
Pravo je pitanje di si ti.. :misli:  :D  Šta su Alpe zanimljivije od Baranje... od kad to..  :LOL: Nisam vidio vinske ceste na Alpama..  :mrgreen:
Evo valjda kao i svi, kako počinje zima premještam se s motora pred laptop...

I ja volim dobru fotku, ali kad to tako kažeš, zvuči baš smiješno... slikamo tamo neko kamenje, pa se tu divimo... šta nismo smiješni... vau koja fotka, koliko veliki kamen... ne, ne, ova je bolja, ima više snijega...  :LOL: :LOL:
Kroz taljanski dio ja vidla i vinske ceste  :wink:
 
route 69 ima koliko hoces :mrgreen:
DSCN3463.JPG
 
DRUGA TURA 2014

Ako ima tko kakav prijedlog sta obići ali u blizini samo pucajte

fotografija+%25282%2529.JPG
 
Jel mozes napraviti printscrean  ili postati link, jer ovak vidim kartu samo okvirno....
 
Do alpa imam cca 70 km (klausenpass, furka, gotthard, sustenpass, oberalppass, grimselpass itd.)
A u zadnjih 10-ak godina sam slikao ni manje ni vise nego 25 slika, od toga ih je par na forumu i to je to


Vama se divim kad imate volje toliko a meni mrsko se provozat do tamo

Dodushe prije sam isao redovito ali samo da bih jurcao po zavojima pa mi se nije dalo slikat
A sad mi mrsko vozit do tamo  :misli:

Ajd mi recite sta ima toliko zanimljivo tamo???

P.s. Nema ljutnje samo pitam
 
zoky_29 said:
Do alpa imam cca 70 km (klausenpass, furka, gotthard, sustenpass, oberalppass, grimselpass itd.)
A u zadnjih 10-ak godina sam slikao ni manje ni vise nego 25 slika, od toga ih je par na forumu i to je to


Vama se divim kad imate volje toliko a meni mrsko se provozat do tamo

Dodushe prije sam isao redovito ali samo da bih jurcao po zavojima pa mi se nije dalo slikat
A sad mi mrsko vozit do tamo  :misli:

Ajd mi recite sta ima toliko zanimljivo tamo???

P.s. Nema ljutnje samo pitam
...ma nis, ceste dobre za voziti, ljudi susretljivi prema motoristima, divna priroda...nista sot svicarska nema u kojoj si trenutno ako jesi... :mrgreen: