Nova Honda Africa Twin

Kod ugradnje SCa moraš radit te adaptere samo ako top od kompleta (auspuh i grane) stavljaš na original grane.
Možeš od SCa naručit samo top i onda ide gore na original grane bez potrebnih preinaka. Uglavnom kod SCa naizgled isti top nije isti u varijanti top+grane i varijanti samo top.
Aha
Grane me nisu zanimale jer ne prolazi homologaciju……
 
View attachment 741388View attachment 741389
Evo da se i ja javim posto sad imam (Coronu) vremena na jesen stavio Conti 3 i odma iskoristio priliku za ljep vikend i napravio 1100 km proso par ljepih krivina i razlicitih uvjeta na cesti mogu reci da guma ljepo drzi na cesti sta se tice moje voznje😊 nisam ju probao na makadamu, i nakon 3tkm guma ima profil ko da je nova po toj mojoj voznji mozda i napravim 10tkm s njima.
Planiram 4-5 dana neku turu i stavit TKC 70 jer je ipak malo bolja za makadam ako opet nesto ne iskrsne .
Ja se mislin tu gumu nakon Anakee Adv
Mada Anakee mi u srcu….odlicna guma
Za asvalt jel….
 
Prolazi i kod nas,kao kod susjeda,isto...
 

Attachments

  • Screenshot_20211008-204608_Chrome.jpg
    Screenshot_20211008-204608_Chrome.jpg
    645.5 KB · Views: 0
Anekee Adv je fenomenalna guma po onome šta kaže frend koji ih vozi. Ja sam ih htjeo staviti na Tigera ali su u tom trenutku bile dosta skupe pa sam uzeo Karoo Street.
Ja sam sa Karoo Street bio jako zadovoljan, nemam nikakve primjedbe. Odlične za makadam i neki puteljak i super ponašanje po cesti (i suho i mokro).

Sada sam uzeo za Africu opet Metzeler Tourance Next koje sam imao ranije i na Tigeru. Ta gume me oduševila po cesti, a obzirom da planiram nešto više ceste odvoziti ove godine odlučio sam se za njih. Inače puno mi ljepše izgledaju i pristaju neke adv gume na Africi (tipa Karoo, Anekee ili Heidenau)
 
Anekee Adv je fenomenalna guma po onome šta kaže frend koji ih vozi. Ja sam ih htjeo staviti na Tigera ali su u tom trenutku bile dosta skupe pa sam uzeo Karoo Street.
Ja sam sa Karoo Street bio jako zadovoljan, nemam nikakve primjedbe. Odlične za makadam i neki puteljak i super ponašanje po cesti (i suho i mokro).

Sada sam uzeo za Africu opet Metzeler Tourance Next koje sam imao ranije i na Tigeru. Ta gume me oduševila po cesti, a obzirom da planiram nešto više ceste odvoziti ove godine odlučio sam se za njih. Inače puno mi ljepše izgledaju i pristaju neke adv gume na Africi (tipa Karoo, Anekee ili Heidenau)
Je i meni
Izgled odlican
Anakee adv sve najbolje
Odlicno drzi po suvome a po mokrome je najbolja sta ima…..
Trosi se relativno sporo
Ja cu debelo preko 10 iljada sigurno….
Mozda 15…..
Imaju je dvojica isto na Africama sta ih znan….prezadovoljni…..jednome je ovo druga Africa i nakon sta je prova sve i zadnji set Anakee-a opet je uzea anakee
Sad je ka neka nestasica
Isto tako jedan covik sta ima ATAS ima je Conti trail attack 3 i prezadovoljan….sad kad je minja nije bilo anakee za kupit pa je uzea neke Karoo…..
 
Da Conti 3 je meni odlicna jer sad vozim 95% samo cestu.Ni kod nas je nije bilo na jesen za kupit skoro nikakvih modela , momentalno opet ima par modela vec razmisljao da vec sad kupim da nece opet bit isto da trazim gumu po par dana.
 
Da Conti 3 je meni odlicna jer sad vozim 95% samo cestu.Ni kod nas je nije bilo na jesen za kupit skoro nikakvih modela , momentalno opet ima par modela vec razmisljao da vec sad kupim da nece opet bit isto da trazim gumu po par dana.
Je odlicna za cestu….kako kazu….nisan prova
Ali Anakee Adv je isto odlicna…..i po kisi najbolja…..
A na Africi izgleda odlicno
 
View attachment 741388View attachment 741389
Evo da se i ja javim posto sad imam (Coronu) vremena na jesen stavio Conti 3 i odma iskoristio priliku za ljep vikend i napravio 1100 km proso par ljepih krivina i razlicitih uvjeta na cesti mogu reci da guma ljepo drzi na cesti sta se tice moje voznje😊 nisam ju probao na makadamu, i nakon 3tkm guma ima profil ko da je nova po toj mojoj voznji mozda i napravim 10tkm s njima.
Planiram 4-5 dana neku turu i stavit TKC 70 jer je ipak malo bolja za makadam ako opet nesto ne iskrsne .
TKC 70 je odlična guma, ali joj je bočnica premeka za makadam, čim pogodi neki kamen uštipne buvel... To je čisto cestovna guma
 
Radije uzmi TKC
TKC 70 je odlična guma, ali joj je bočnica premeka za makadam, čim pogodi neki kamen uštipne buvel... To je čisto cestovna guma
TKC 80 je bolji izbor
 
Glede anakee wild, imam ove na slici dolje trenutno. Po kisi nikad bio na goroj gumi. Svako saltanje u nizu proklize, a sa semafora itekako moram pazit. Jel pricamo o istoj gumi?
Po suhome mogu do stafne, a van ceste nemam zamjerki.
Za usporedbu recimo dunlop trailmaxx na dominatoru mi je po kisi bio puno bolji, kao Michelin pilot s kojim si na kisi mogao voziti skoro ko I po suhom, al ok to je cestovna guma.
 

Attachments

  • IMG_20220121_103458_989.jpg
    IMG_20220121_103458_989.jpg
    136.5 KB · Views: 0
  • IMG_20220121_103457_503.jpg
    IMG_20220121_103457_503.jpg
    189.9 KB · Views: 0
Last edited:
Mislio je kolega Seki na Anakee Adventure, a ne na Wild.
Niti jedna guma s ovakvim čepovima kao Wild ne može bit dobra po mokroj cesti.
Zato imaš Anakee Adventure ili Karoo Street, po meni jako slične i podjednako dobre gume za upotrebu cesta 90% i recimo 10% neki puteljci, makadami i slično.
Za bilo kakav bolji izlet u off road moraju biti izraženi čepovi ali onda nema plakanja kad dođeš na mokru cestu :cool:
 
Mislio je kolega Seki na Anakee Adventure, a ne na Wild.
Niti jedna guma s ovakvim čepovima kao Wild ne može bit dobra po mokroj cesti.

Može, recimo TKC 80 je sasvim OK po kiši, a i svojevremeno dok se proizvodila Michelin T63, to je bila valjda najuniverzalnija guma
u to vrijeme na tržištu. Na Wild se mnogu žale da kliže, to je puno više stvar same smjese nego tih čepova.
 
  • Like
Reactions: HrvojeR
Ja mislim obrnuto, premali kontakt sa asfaltom daju čepovi da bi držalo na kiši.
Što je veći razmak među čepovima, slabije drži na kiši.
S tim, mišljenja oko tkc80 i mitas e09, neki pišu kako je tkc80 bolji na kiši, drugi opet kako mitas e09, a mitas e09 koji vozim, ne drži uopće na kiši, ali ni 10 posto, kako drži sportforce, obe kombinacije vozim na istom motociklu, naeavno, naizmjenično.
 
Mislio je kolega Seki na Anakee Adventure, a ne na Wild.
Niti jedna guma s ovakvim čepovima kao Wild ne može bit dobra po mokroj cesti.
Zato imaš Anakee Adventure ili Karoo Street, po meni jako slične i podjednako dobre gume za upotrebu cesta 90% i recimo 10% neki puteljci, makadami i slično.
Za bilo kakav bolji izlet u off road moraju biti izraženi čepovi ali onda nema plakanja kad dođeš na mokru cestu :cool:
Mitas E09 je bio osjetno bolji na kisi I snjegu..jedino sto je na brzinama iznad 130-140 osjetno vise tresao uvijek za razliku od wildea s kojim ni na180 ne pliva.
Dunlop trailmaxx takodjer po kisi 15% tempo dolje I sve 5.
S ovim wilde po kisi prakticki duplo sporije I dalje mu ne vjerujem. Snjeg me jos nije ulovio sa wilde osim na offu pa ne znam reci za asfalt s tankim slojem
 
Last edited:
Ja mislim obrnuto, premali kontakt sa asfaltom daju čepovi da bi držalo na kiši.
Što je veći razmak među čepovima, slabije drži na kiši.
S tim, mišljenja oko tkc80 i mitas e09, neki pišu kako je tkc80 bolji na kiši, drugi opet kako mitas e09, a mitas e09 koji vozim, ne drži uopće na kiši, ali ni 10 posto, kako drži sportforce, obe kombinacije vozim na istom motociklu, naeavno, naizmjenično.
Onda slick za kisu? 🤣🤣
 
Ja mislim obrnuto, premali kontakt sa asfaltom daju čepovi da bi držalo na kiši.
Što je veći razmak među čepovima, slabije drži na kiši.
S tim, mišljenja oko tkc80 i mitas e09, neki pišu kako je tkc80 bolji na kiši, drugi opet kako mitas e09, a mitas e09 koji vozim, ne drži uopće na kiši, ali ni 10 posto, kako drži sportforce, obe kombinacije vozim na istom motociklu, naeavno, naizmjenično.

AnteK ti je reka razlika u smjesi.
Tvojom logikom slick bi bija najbolji po kisi