Nova Honda Africa Twin

Nisam još ništa naručivao, samo sam zapisao ali mislim da ću u neko skorije vrijeme to naručiti i zamjeniti.
Top moto ima, 799 kn

Sta kazeš... trebalo bi brtvu promjenit i o-ringe....
 

Attachments

  • MjAyNzUxMw-cd2ca669.png
    MjAyNzUxMw-cd2ca669.png
    41.7 KB · Views: 0
  • Screenshot_20221028-203526_Chrome.jpg
    Screenshot_20221028-203526_Chrome.jpg
    168.3 KB · Views: 0
  • Screenshot_20221028-203542_Chrome.jpg
    Screenshot_20221028-203542_Chrome.jpg
    134.6 KB · Views: 0
E Seki jel ti vozis ATAS?
Da
Mada i obicna 18/19 je dobra kad se sredi
Pravi Crash bar i tako to…..
Realno nema potrebe za ATAS. Ima tih nekih razlika ali meni je najveca bila rezervar…Po meni neki putni adv motor motor mora imat vise od 20 ltr rezervar….tj 20 ltr je donji minimum a sta vise to bolje
Obicna Africa ima nesto manje od 19 ltr….
Ono ako oces iz CS u ZG da mozes iz komada tj da ne moras stajat na benzinskoj….moran to udrit ali cini mi se da moze…..na otvorenoj ako je sad bas ne gazis padne potrsonja ispod 5 ltr
Recimo oden do Zeljave i jos ima za odredeni dio nazad…..milina…..a ne da oko Korenice vozin na parama
Ovo ako govorimo o 18/19 modelima
Od 2020 ja osobno bi iskljucivo ATAS
 
Sta se tice offroada….tog nekog jaceg jel……svak zna svoje…..ali 250+ kg motor nije za to….moze se naravno ali moj stav je da to nije motor za to….
Plus cijena 130-150 iljda kn
Ka i GSA ili Multica PP od 200+ iljada kn
Mogu na offroad ali po meni to nije normalno
Sta se tice makadama i slicno tu naravno nema problema…..DCT ili ne
Sa druge strane DCT po gradu je milina….ATAS se vozi ka bicikla…..
Ja san u manualu i po gradu a i van grada
Tako mi pase….zapravo van grada i nema neke razlike ali ostajen u manualu tako da se “vise angaziran” a i posto san po gradu u manualu onda rukapoleti sama tj prstici🤪😂
Zajebana misicna memorija…..sidnen na Kralja pa nabijen gasa pa livon rukon ocu saltat😂😂😂😂😂

Nadalje….za sve…… voznja 10,15,30,50 km jednom sa DCT-on ne moze ti pokazat jel ti pase ili ne….
Prvo triba resetirat DCT onda vozit nekoliko dana(tjedana)da DCT “skuzi” tvoj nacin a i da se ti naucis na DCT…..

Dakle DCT da ili ne na kraju je stvar pojedinca….Africa ili ATAS su odlicni motori sa ili bez DCT-a
Medutim ja osobno ako bi isa na motor bez DCT-a ne bi nikad uzea Africu(ATAS).Razlog je cijena
U rom slucaju isa bi na puno jeftinije rjesenje u slucaju polovnog…Supertenera1200(od 2014 nadalje) ili u slucaju novog na Stroma 1050……Ima strom 1050 obicni novi ispod cekica za manje od 100 iljda kn
Ili XT za 20tak iljada kn vise ili evo sad jos malo 1050DE za slicne pare

I jos nesto onako usput😎🤪
Za sve one koji misle da je DCT za pickice
Mogu mi napravit punpin
Zato sam odustao od off roada sa ovim motorom i stavljam 80/20 gume, a za off road cu uzeti neki manji motor, crf 300 npr., i tako imam prikolicu za dva motora. Moze se i sa ovim motorom, ali ako si sam, na kraju ispadne tlaka a ne gust. A meni je ipak cilj da mi bude gust :mrgreen:. Kad vas je vise, pa pomažete jedan drugom, isto ok.
A sto se tice grada, istina. Vozi se kao bicikla. I jebeno je zabavno i lijepo. Ja vozim samo taj motor cijelu godinu, to znaci svugdje i skoro u svim uvjetima. Mora biti skroz ružno vrijeme da ja uzmem auto.
Vozim uvijek u S1, jer je D skroz fulan. Neupotrebljiv. S2 kad hoću malo brze i agresivnije, a S3 sam upalio možda 5x. I to mi je skoro nepotrebno. Manuelno rijetko upotrebljavam, kad hoću malo promijeniti, onda. Sve u svemu, super zadovoljan sa motorom.
I stvarno, DCT moraš voziti malo duze, pa rekao bi, barem mjesec dana svaki dan, da bi otprilike vidio da li ti pase ili ne. Sve kraće, ne vidiš ništa.
 
  • Like
Reactions: seki22
Zato sam odustao od off roada sa ovim motorom i stavljam 80/20 gume, a za off road cu uzeti neki manji motor, crf 300 npr., i tako imam prikolicu za dva motora. Moze se i sa ovim motorom, ali ako si sam, na kraju ispadne tlaka a ne gust. A meni je ipak cilj da mi bude gust :mrgreen:. Kad vas je vise, pa pomažete jedan drugom, isto ok.
A sto se tice grada, istina. Vozi se kao bicikla. I jebeno je zabavno i lijepo. Ja vozim samo taj motor cijelu godinu, to znaci svugdje i skoro u svim uvjetima. Mora biti skroz ružno vrijeme da ja uzmem auto.
Vozim uvijek u S1, jer je D skroz fulan. Neupotrebljiv. S2 kad hoću malo brze i agresivnije, a S3 sam upalio možda 5x. I to mi je skoro nepotrebno. Manuelno rijetko upotrebljavam, kad hoću malo promijeniti, onda. Sve u svemu, super zadovoljan sa motorom.
I stvarno, DCT moraš voziti malo duze, pa rekao bi, barem mjesec dana svaki dan, da bi otprilike vidio da li ti pase ili ne. Sve kraće, ne vidiš ništa.
Skoro ka da san ja pisa
Da…80-20 gume….Michrlin Anakee Adv….nema dalje
Mada kad buden minja mozda stavin 90-10 Conti TA3….isto vrhunska guma
D nista
S1…..neznan…..OK je ali ne volin kad u okuci tj nakon semafora kad krenes livo ili desno ubaci u drugu….a zna nekad
Tako da recimo S2 bi bia bolji u tom slucaju a kad drzi previse u girima onda mu “pomognen”
Van grada iskljucivo S3
Ovo govorin za prije…..na pocetku
Sad san grad iskljucivo manuala a van grada ima skoro god dana isto samo manuala……
Najbolje se osjecan kd sam minjan
Jedino ako san totalno van skvare tj nije mi do nicega onda ubacin S1…..po gradu jel…..
 
Skoro ka da san ja pisa
Da…80-20 gume….Michrlin Anakee Adv….nema dalje
Mada kad buden minja mozda stavin 90-10 Conti TA3….isto vrhunska guma
D nista
S1…..neznan…..OK je ali ne volin kad u okuci tj nakon semafora kad krenes livo ili desno ubaci u drugu….a zna nekad
Tako da recimo S2 bi bia bolji u tom slucaju a kad drzi previse u girima onda mu “pomognen”
Van grada iskljucivo S3
Ovo govorin za prije…..na pocetku
Sad san grad iskljucivo manuala a van grada ima skoro god dana isto samo manuala……
Najbolje se osjecan kd sam minjan
Jedino ako san totalno van skvare tj nije mi do nicega onda ubacin S1…..po gradu jel…..
Ajde bas cu probati sa S2 i S3. Činilo mi se malo pre vise agresivno ovako na prvu do sada...
 
Pa jbte, gdje su te cijene otisle....
Michelin Anakee Adventure
gume.png

Jos zamjena 120 EUR...

I naravno, racun za zamjenu semeringa na jednoj vilici, umjesto 150 dosao 240 EUR.
Jeftinije mi dode da si iznajmim garazu i sam klepam kao prije sve. Samo sto trazim garazu za najam vec dvije godine i nema pa nema.....
 
  • Like
Reactions: diesel power
Zezaju vas sa tom 18 cola zadnjom
😂😂😂😂
A i prednja se može naći jeftinije
Nasao sam vec jeftinije, ali prvo cu provjeriti koliko bi doslo sve skupa sa gumama zamjena kod vulkanizera. Manje drkanja a mozda me izadje jeftinije. Ali sve mi se cini da cu opet doci na ono: iznajmi jebenu garazu i sam sreduj te gluposti. Morati cu se ozbiljno pozabaviti nalaskom garaze.
 
  • Like
Reactions: diesel power
Ovdje u Beču je 30 eura po kotaču, skidanje/montaža na motor i izmjena guma i balansiranje.
Ako donesem samo kotače, onda po 15.
Ne idi u ovlašteni mjenjat gume, uzeti će ti 200 eura.
U kojem si gradu da se raspitam na njemačkom forumu za vulkanizera?
 
Ovdje u Beču je 30 eura po kotaču, skidanje/montaža na motor i izmjena guma i balansiranje.
Ako donesem samo kotače, onda po 15.
Ne idi u ovlašteni mjenjat gume, uzeti će ti 200 eura.
U kojem si gradu da se raspitam na njemačkom forumu za vulkanizera?
Friedrichshafen. Na kojem forumu si btw?
 
...i šta sada kliknuti......😀
Sutra ako stignem cu je probat spojit u radu malo na Rapid Bike.
 

Attachments

  • IMG-20221101-WA0002.jpeg
    IMG-20221101-WA0002.jpeg
    1.8 MB · Views: 0
SW Motech mogu reci na duzoj voznji je odlicno bar meni 😊
1667423978034.jpeg