Nova Honda Africa Twin

Ma ja ne vidim to bas tako. Prvo, morao bi to sve raditi u Tiefgarage na podu negdje, bez svijetla, i sto je najvaznije bez alata. Zadnji put sam sam kupio gume, pa nisam mogao naci nikoga da mi to montira. Ovdje nece nitko to raditi ako ne uzmes i gume od njega.
Gume dodu oko 280 EUR + da mi to zamjene 120 EUR (toliko sam platio zadnji put, i jedva nasao uopce tko ce mi to napraviti)
Pakne prednje i zadnje (3 kompleta) - 200 EUR
Ne znam koliko dode ulje i filter, ali ne dode manje od 100 EUR
To je onda otprilike 280 + 120 + 200 + 100= 800 EUR (bez ruku) + nemam drkanja nego odvezem motor i dodem ga pokupiti, i imam pecat u knjizici od Honda servisa. Meni to izgleda ok.
Skupo je normalno, ali jbga, koji gust je jeftin?
Ja sam se samo malo htio potuziti i dobiti koju toplu rijec jer moram iskesirati 1k EUR

Screenshot_1.png
Screenshot_2.png
Screenshot_3.png
Screenshot_4.png
Screenshot_5.png
Screenshot_6.png
Screenshot_7.png
 
Na MyMoto imas povoljno ulje i filter u kompletu. Ja u svoje motore sipam redovno Mannol i ulje+filter nije nikad bilo preko 35€. Ako trebas filtere zraka, isto kod njih imas HiFlo dosta povoljno.
Prednje i zadnje plocice ti sigurno trebaju nove ili to kazu ovi u ovlastenom jer se po manualu mijenjaju na toj kilometrazi?
Gume trazi preko idealo.de i uvijek uzimaj van sezone. Da se ustediti i do 100€ na dvije gume.
Vec sam ti gore napisao, strpaj to sve u auto i nek zena vozi, a ti na motor. Ja i ti cemo to sve rjesiti dok njih dvije gore popiju kavu i nemas nista za platiti. Imam garazu i sav alat. Jedino nemam Honda pecat za servisnu, al i to se rjesi kad odes na godisnji dole :mrgreen:
Mislim, ne moras ti, nego ti hocu reci da je suludo placati tolike novce za nesto sto ja uradim kad mi je dosadno.

Edit: Evo ti i plocice za sitne pare, a da se naci i dosta jeftinije od ovoga: https://www.louis.de/bike-database/...p=48&page=1&sort=recommendation&viewMode=grid
 
Ja sam prije 3 dana samo dodirnuo bočnu nogaru koja se nije potpuno ''otvorila'' i lagano naslonio Stroma na nju pa je kliznula natrag i jedva sam ga uspio zadržati. Čini mi se sličan scenarij...
 
Da bas tak ja ga nisam mogo zadrzat i onda vise stete napravil dok sam ga dignuo jer mi se pomaknuo unazad 🫣
Imam ja crne farbe za ove manje slucajeve 😁 za vece postoji Kasko 🤣 nadam se ne bolnica i pogrebno😵‍💫
 
  • Like
Reactions: diesel power
samo da ne zuji na 100 i ja bi stavio 😅

skorpio jel zuje pirelice?