Nova Honda Africa Twin

IMG_20230819_135555.jpg
 
Taman se vratia s UK plus Irska gira. Ovo Irska moras dodat jer su me Irci skoro lincovali kad san im reka dae UK tour:eek:
Zena pohvalila sic, niti jedanput nie bilo stani moran odmoriti, a prie se vozila na S10 kao suputnik. Motor ka motor, sve odlicno. Gume Heidenau odradile 90% kise i temp od 14 do 18°C i to nakon 8000km Maroka i EU autocesta. Sad su na 12000 km i ima jos dosta mesa.
 
  • Like
Reactions: MA-Zvone
Taman se vratia s UK plus Irska gira. Ovo Irska moras dodat jer su me Irci skoro lincovali kad san im reka dae UK tour:eek:
Zena pohvalila sic, niti jedanput nie bilo stani moran odmoriti, a prie se vozila na S10 kao suputnik. Motor ka motor, sve odlicno. Gume Heidenau odradile 90% kise i temp od 14 do 18°C i to nakon 8000km Maroka i EU autocesta. Sad su na 12000 km i ima jos dosta mesa.
os opisat turu negde ili vec jesi?
ako nisi ukratko me zanima koliko dana kojim putom do UK?
 
os opisat turu negde ili vec jesi?
ako nisi ukratko me zanima koliko dana kojim putom do UK?
Ja san krenia iz Nizozemske. Brodom iz Rotterdama do Kingstom on Hull. Mislim da ima i do sjevernijih luka ali nam nisu pasali termini. Brod je nesta ala kruzer. Kad ga usporedim s talijanskim za Barcelonu li Maroko, razlika 5 zvjezdica. Putues od 9 navecer do nekih 7 ujutro. Taman za lipo ubit oko i ujutro mozes odmoran na motor. Moa topla preporuka Skotska i za to uzet bar 10 dana. Ja nisam slusa preporuke pae bilo dosta leteci. Jedino da san i uzea vise dana o5 bi mi voznja bila gruba po onoj dosadnoj kisi. Cak temperatura toliko ne smeta koliko navlacenje kisnih odiela i setnje u istim. Mozda otic u svibnju jer vrime ce mlzda bit isto, a ciene smiestaja puno manje.
 
  • Like
Reactions: singlica
Pozdrav kolege, molio bih za savjet. Razmisljam o kupnji Africe Twin pa me zanima koja godista su "preporucena"? gledao sam 2018 radi nadogradnji koje je taj model dobio naspram 2016/17. Zatim 2020 takodjer slicno razmisljanje plus sitnica koja cini mi se muci puno ljudi a to je da su oba svijetla upaljena mimo dugih svjetala.
Hvala Vam
lp
 
Pozdrav kolege, molio bih za savjet. Razmisljam o kupnji Africe Twin pa me zanima koja godista su "preporucena"? gledao sam 2018 radi nadogradnji koje je taj model dobio naspram 2016/17. Zatim 2020 takodjer slicno razmisljanje plus sitnica koja cini mi se muci puno ljudi a to je da su oba svijetla upaljena mimo dugih svjetala.
Hvala Vam
lp
Amo ovsko rec
Svijet pocinje od 2018 god
Prije toga ne gledaj nista
E sad 20+ je kako san ja informiran bolja u svskom pogledu od 18/19 osim u kvaliteti
Neznan sad 22/23 model……Ali tu su vec velike razlike u cijeni
 
E sad 20+ je kako san ja informiran bolja u svskom pogledu od 18/19 osim u kvaliteti
kvaliteti čega?
ja recimo imam TA700 i u odnosu na 650, plastike na 700 su očajne...
opet te plastike, meni nisu bitne, jer su PLASTIKE... moš ju slipit, zavarit, meni to ne smeta...
 
kvaliteti čega?
ja recimo imam TA700 i u odnosu na 650, plastike na 700 su očajne...
opet te plastike, meni nisu bitne, jer su PLASTIKE... moš ju slipit, zavarit, meni to ne smeta...
Ti si cudak😂
Cost cutting……
Jos malo pa ce u Honde kvaliteta plastike bit na razini benvea i Ducatija….ili KTM-a cak…..
Tft ekran je blago rec katastrofa…..citan po forumima……forcele pustaju
Straznje nisu iz jednog komada nego varene na kraju……
Uglavnom….Honda vise nije Honda nego ka i BMW i Ducati….50-50
Ako radi ludilo ali postotak da ne radi opasno se dize…..
Pa ko ima srice….
Mada u tom slucaju ai slicne cijene isa bi na BMW ili Ducati
 
kvaliteti čega?
ja recimo imam TA700 i u odnosu na 650, plastike na 700 su očajne...
opet te plastike, meni nisu bitne, jer su PLASTIKE... moš ju slipit, zavarit, meni to ne smeta...
Cek cek
TA 700
Mislis ovi novi Transalp….?
Jesi bia u dir u nedilju pa signalizira trojici na izglodanu cestu…..
 
  • Love
Reactions: Sredju
TA750 je nova.. moja je 700 i taman krenila u srednju školu.

u nedilju san se vraća iz sukošana priko drniša doma, bili smo sa 3 motora...
 
a ono čudak, ne znam.. meni su africe ok motori, ništa bolje ni lošije od ostalih... a cijene idu stalno gori a ljudi kupuju...
TFT ekrani i ostale moderne čičkarije na motorima mi idu nakurac da je to čudo...
zato mislim malo uložit u svoj i nek me gura još koju godinu... sa njim bez problema odvalim sa ženom i kuferajem do 400km ili recimo nekih 5-6 sati vožnje dnevno...a za veće dištance nisam...
ne kažem da je nešto loše ta elektronska pomagala, al ima nas čudaka kojima to ide na kurac...
 
Ti si cudak😂
Cost cutting……
Jos malo pa ce u Honde kvaliteta plastike bit na razini benvea i Ducatija….ili KTM-a cak…..
Tft ekran je blago rec katastrofa…..citan po forumima……forcele pustaju
Straznje nisu iz jednog komada nego varene na kraju……
Uglavnom….Honda vise nije Honda nego ka i BMW i Ducati….50-50
Ako radi ludilo ali postotak da ne radi opasno se dize…..
Pa ko ima srice….
Mada u tom slucaju ai slicne cijene isa bi na BMW ili Ducati
Forcele su puštale i na crf1000 to je potrošni materijal. Tankovi se gulili, hrđa po rami...
A i to za zadnju vilicu je notorna glupost.
Evo vilica od Brabeca kad su Dakar dobili, valjda su i tu cut cost
 

Attachments

  • 2DLR5WSQJBBSJJRYCVI4RZ4JLM.jpg
    2DLR5WSQJBBSJJRYCVI4RZ4JLM.jpg
    179.7 KB · Views: 0
  • upload_2020-7-26_23-54-2.png
    upload_2020-7-26_23-54-2.png
    132.8 KB · Views: 0
Motor je do jaja. I TFT ekran isto. Vidljiv u svim vremenskim uvjetima i niti jedan problem nisam imao. A konstantno imam spojeno sve, od komunikacije i telefona kad ne ustekam USB, do Android Auto. I sve radi perfektno i ne mogu biti zadovoljniji. Bila je ta situacija sa tom check engine lampicom, ali to je nestalo i vise se ne pojavljuje. I to je sve. Motor je super vozan, i po gradu isto. I ne umara u vožnji. Ja vozim cijelu godinu i u svim vremenskim uvjetima. Moje mišljenje je da nije za offroad ako si sam. Vec u dvoje je druga priča, kad ti netko može pomoći na zahtjevnijem terenu jer je motor težak, i pre skup da padas s njim naokolo. Sic bi mogao biti bolji. Meni ne pase nikako, a čitam i po forumima da i drugi mijenjaju odmah, a isto tako nekima je odličan. To treba probati pa odlučiti sam. Izgleda da zavisi o guzici :). Mozes jurcati i voziti laganini, sposoban je i za jedno i drugo jebeno. Potrošnja je 6L, ali to meni nije niti važno. Razmišljam jedino da prodam ovu, i uzmem AS, zbog većeg tanka i ES. Živcira me kad sjednemo dvoje, svijetla svjetle u nebo, a ne da mi se stalno štimati visinu. Drugo ne znam sta bi rekao. Meni je do jaja, i bez ekrana ne bi niti uzimao.