Novi GS/GSA

Po 100ti put. Ni Igor ni Novema nisu ovlašteni BMW servis.
Vidio sam da si se dotako u jednom postu tko je ovlašten, a tko ne i to u veljači, ali nisam skužio što to točno čini neki servis ovlaštenim...
Moje mišljenje, dakle ne pravna definicija nego moje osobno mišljenje, koje naravno ne mora biti istinito, je da ako imaju pristup BMW-ovoj servisnoj bazi, ispunjavaju potrebne kompetencije formalne/stručne, mogu ovjeriti digitalnu servisnu knjigu, ugrađuju originalne dijelove, mogu otkloniti kvar u jamstvenom roku o trošku BMW-a, pridržavaju se servisnih uputa i normativa. Za mene je to dovoljno da sam uvjeren da je to ovlašteni servis, da ne pričam o pečatima i natpisima po servisu...
Za Igora ne znam, govorim isključivo svoje iskustvo s Novemom...
 
  • Like
Reactions: Nino777
valjda nisu još rrefrešali sranicu na bmw.u :mrgreen:

1718121871604.png
 
kako BMW it funkcionira, dobro da imaju stranicu

bar nemoras setat s papirima u tomicu gore-dolje ko da sam u nekoj drzavnoj firmi 🤦‍♂️
 
  • Like
Reactions: hornet28
Vidio sam da si se dotako u jednom postu tko je ovlašten, a tko ne i to u veljači, ali nisam skužio što to točno čini neki servis ovlaštenim...
Moje mišljenje, dakle ne pravna definicija nego moje osobno mišljenje, koje naravno ne mora biti istinito, je da ako imaju pristup BMW-ovoj servisnoj bazi, ispunjavaju potrebne kompetencije formalne/stručne, mogu ovjeriti digitalnu servisnu knjigu, ugrađuju originalne dijelove, mogu otkloniti kvar u jamstvenom roku o trošku BMW-a, pridržavaju se servisnih uputa i normativa. Za mene je to dovoljno da sam uvjeren da je to ovlašteni servis, da ne pričam o pečatima i natpisima po servisu...
Za Igora ne znam, govorim isključivo svoje iskustvo s Novemom...
Novema ne može odrađivati prijave pod garancijom i servisne opozive.
Mogu napraviti redovni servis i to upisati u digitalnu bazu
 
Bilo koji serivs ciji rad na vozily nece ponistiti Garanciju mi je ok. Jos preko 4 godine garancije mi se ne rizikuje.
 
Vidio sam da si se dotako u jednom postu tko je ovlašten, a tko ne i to u veljači, ali nisam skužio što to točno čini neki servis ovlaštenim...
Moje mišljenje, dakle ne pravna definicija nego moje osobno mišljenje, koje naravno ne mora biti istinito, je da ako imaju pristup BMW-ovoj servisnoj bazi, ispunjavaju potrebne kompetencije formalne/stručne, mogu ovjeriti digitalnu servisnu knjigu, ugrađuju originalne dijelove, mogu otkloniti kvar u jamstvenom roku o trošku BMW-a, pridržavaju se servisnih uputa i normativa. Za mene je to dovoljno da sam uvjeren da je to ovlašteni servis, da ne pričam o pečatima i natpisima po servisu...
Za Igora ne znam, govorim isključivo svoje iskustvo s Novemom...
Moj post se nije odnosio isključivo na tebe. Već nekoliko puta se Novema spominje kao ovlašteni servis a to nije. Po meni je ovlašteni servis onaj koji je odobren i registriran od strane BMW-a. Ostali mogu radit s originalnim djelovima, poništavat intervale itd. ali nisu ovlašteni. I ne, ne mislim da je svaki ovlašteni po bilo čemu bolji, dapače. A sa novim motorom pod garancijom ne bi riskirao gubitak iste jer je netko izjavio da je ovlašteni servis ili da radi po pravilima struke i sl.
 
Moj post se nije odnosio isključivo na tebe. Već nekoliko puta se Novema spominje kao ovlašteni servis a to nije. Po meni je ovlašteni servis onaj koji je odobren i registriran od strane BMW-a. Ostali mogu radit s originalnim djelovima, poništavat intervale itd. ali nisu ovlašteni. I ne, ne mislim da je svaki ovlašteni po bilo čemu bolji, dapače. A sa novim motorom pod garancijom ne bi riskirao gubitak iste jer je netko izjavio da je ovlašteni servis ili da radi po pravilima struke i sl.

Tako je, samo servis koji ima licencu, tj. ovlaštenje vršenja servisnih radova od strane firme BMW - i koji za to ima sklopljen ugovor sa BMW-om - je ovlašteni BMW servis, sve ostalo se snalažljiviji sami pobrinu, i za softver, i servisnu bazu, i sve od horneta nabrojano.... napraviš servis kod Noveme, onda odeš za koji dan kod Tomića u Zagreb i vidiš da li je servis kod Noveme upisan u digitalnu servisnu knjigu... ako nije, sve je rečeno, ako je - onda je stvarno ovlašteni servis jer znači da BMW priznaje njihove odrađene servisne radove kao svoje.
 
mora se prodat, bas sam juceer slusao lika kak sve ovo vozi marketing i nema smisla, lik je nakon 4 ili 5og GSA se vratio na 350 kubika, i kaze da mu je top i da mu nije jasno sto je radio :D
 
  • Like
Reactions: diesel power
Baotian s dodatnim lampama s E-baya.
 
  • Haha
Reactions: prpa