Novi GS/GSA

Znaci ni manjerki vise nema. Presli i oni na ove stilske kufere.
Ne lajkam nikako i opet ponavljam: Sada mi R1200GS LC i R1250GS uopce vise ne izgledaju toliko lose kad sam vidio da ima i gore.
Ali ne sumnjam da ce se "sekta" i na ovo naviknuti.
 
Toliko sranja i besmislica rijetko gdje možeš pročitat nego tu na moronima a pogotovo u ovoj temi. Ne razumijem zašto ljude toliko rajca taj gs i to najviše moto znalci koji nisu niti sjeli na njega. Nakon 45 godina moto staža, preko 350000 km na motoru i vlasništva svega i svačega, Ktm smt, Yamaha fjr, S 1000 XR, to su samo zadnjih 12 god. I nakon toga kupim gs 1250 napravim u godinu i pol 25000 km i tvrdim da je najkompletniji motor koji mi je odlično sjeo. Niti najljepši, niti najkvalitetniji, ni najbrži. Nisam ego trip niti zubar niti adventurer od birtije do birtije. I da imam kofere, bočne vario koristim samo na duljim putovanjima.
Daj primite se smislenijeg posla od komentiranja navedenoga i boli vas kurac ko vozi gs i zašto ga je kupio.
+1

I dalje mi nije jasno kaj nekog motivira da ulazi u ovu temu, a motor ih niti najmanje ne zanima i jos ima potrebu kipati hrpu bedastoca?! Ja se ne sjecam kad sam zadnji puta otvorio neku drugu temu, a kamoli isao tipkati gluposti i provocirati ljude. Cini mi se da fali kucnog odgoja. Ownove za funkcioniranje u drustvu ljudi s razlicitim stavovima i misljenjima.


Btw, sasvim sigurno cu prodavati svoj R1250GS i kupiti R1300GS. Ne nuzno tim redom. :D
 
Opet kazen cast izuzecima ali vecina je nadmenih redikula koji ili voze motor vikendom do kafica jednom ili dva puta misecno ili in motor stoji u garazi od 01.11 do 01.05 i onda 2 puta se provozaju do 7 miseca i onda u 7 misec u Alpe 5 dana i to je to……
Neznaju kako skinit bocne kufere sa motora
Opet kazen cast izuzecima……

Ko klinac sam teral Civic Type R ko vrag grijesnu dusu. Ganjal sam se sa svima. Bez problema sam na zavojitim cestama skidal duplo jace aute i mislil si kakvi ih to sve papci voze i kak nemaju pojma o voznji. Jer da sam ja u tim duplo i vise jacim autima, jedan siroti Civic Type R mi ne bi ni prismrdio auspuhu. I onda jedan dan odrastes. Skuzis da si ti u biti bio papak. Ne oni. Oni gustaju na svoj nacin i ne mare za balavca u nadrkanoj Hondi…

S GSom sam prosao samo 20.000km u 4 godine. Motor ima svu opremu i biti ce idealna kupnja za nekog tko nece/ne moze kupiti nov motor. Nikad pada ili popravka. Da li je za moje potrebe dovoljan duplo slabiji/jeftiniji motor? Je. Da li bi netko drugi iz ovog motora izvukao daleko vise kilometara i vozio ga brze i agresivnije? Naravno. Ima li logike ili potrebe da ga prodam i kupim novi R1300GS? Nema. Samo kaj ljudi poput tebe ne razumiju da sva ta i slicna pitanja nemaju apsolutno nikakvog smisla niti vas se uopce ticu. To cete shvatiti kad pocnete gledati svoja posla. Ne tudja. :)

E, da. Obozavam s GSom otici u Alpe. Idem svake godine od kad sam ga kupio i taj tjedan je savrsen. Od prirode, cesta, voznje, a bome i kulture voznje. Milina. I jedva cekam da iduce ljeto odem s R1300GS. Sa svim koferima i svom opremom. Sam i polako. :)
 
Last edited:
Ko klinac sam teral Civic Type R ko vrag grijesnu dusu. Ganjal sam se sa svima. Bez problema sam na zavojitim cestama skidal duplo jace aute i mislil si kakvi ih to sve papci voze i kak nemaju pojma o voznji. Jer da sam ja u tim duplo i vise jacim autima, jedan siroti Civic Type R mi ne bi ni prismrdio auspuhu. I onda jedan dan odrastes.Oni gustaju na svoj nacin i ne mare za balavca u nadrkanoj Hondi…
Ja mislim da je taj balavac sa type r u nadrkanoj hondi,ovde na forumu.
:mrgreen:
 
evo me! 💪😁

još nisam bacio ručnik života u smrdljivu kantu na kojoj piše GS




Srki
 
+1

I dalje mi nije jasno kaj nekog motivira da ulazi u ovu temu, a motor ih niti najmanje ne zanima i jos ima potrebu kipati hrpu bedastoca?! Ja se ne sjecam kad sam zadnji puta otvorio neku drugu temu, a kamoli isao tipkati gluposti i provocirati ljude. Cini mi se da fali kucnog odgoja. Ownove za funkcioniranje u drustvu ljudi s razlicitim stavovima i misljenjima.


Btw, sasvim sigurno cu prodavati svoj R1250GS i kupiti R1300GS. Ne nuzno tim redom. :D
A nije ti palo na pamet da ljudi dolaze u ovu temu sa ciljem da se zabave jer je iz nekog razloga GS-ovce od sve moto populacije najlakse isprovocirati?
Dajte ljudi, opustite se. Koga briga sta vozite i kako vozite? Vas motor, vas zivot, vasi novci. Jednostavno je urnebesno smijesno i u isto vrijeme zalosno kako se povampirite cim vam netko nesto negativno kaze u vezi tog GS-a, kao da ste ga svojerucno dizajnirali i od nule napravili.
Pa evo ja sam prvi ocrnio svaki motor koji sam imao i nasao mu milion mana. Pa sta sad? Ja sam njega kupio a ne on mene.
Samo opusteno i u revijalnom tonu… ;)
 
  • Like
Reactions: vespinjo
Ko klinac sam teral Civic Type R ko vrag grijesnu dusu. Ganjal sam se sa svima. Bez problema sam na zavojitim cestama skidal duplo jace aute i mislil si kakvi ih to sve papci voze i kak nemaju pojma o voznji. Jer da sam ja u tim duplo i vise jacim autima, jedan siroti Civic Type R mi ne bi ni prismrdio auspuhu. I onda jedan dan odrastes. Skuzis da si ti u biti bio papak. Ne oni. Oni gustaju na svoj nacin i ne mare za balavca u nadrkanoj Hondi…

Ma jok ! Ti kao klinac samo nisi shvatao da ljudi rukom stezu sarafe sa vise Nm nego sto je taj Type R mogao razviti i u snovima :mrgreen:
To ti je nesto slicno kao vozac Golfa TDI koji, u onom momentu, kada na 1900 obrtaja auto naglo povuce, misli da je uhvatio boga za muda, iako ta “vuca” traje mozda 500 obrtaja i onda ide sunovrat… al’ on i dalje konta da je brz i da su bozja muda u rukama :mrgreen:

P.S. Ova nova krava mi se nista ne svidja. Previse su dizajnom odskocili od prethodnih modela krava. I definitivno su zrtvovali prostor i suvozaca; vidi se iz ovih promo videa. Mada, siguran sam da ce biti odlican motor i vrlo vjerovatno sljedeci “AlpenMaster”. Al’ eto, treba ga vidjeti i uzivo, sjesti, mozda i provozati pa suditi
 
Last edited:
Eto i to docekasmo..novi GS ..lajkam..smanjena tezina, potpuno novi kardan..nadamo se da nece imat problema..145ks..solidno..elektronike i dzidzamidza dovoljno cak i previse...izgleda mi malo ko manji..ne lajkam...kazu ram od presanog zeljeznog lima..nesto kao kod apn4..vidicemo na sta to lici..na prvu zvuci mi kao jeftinoca..subframe aluminij..citaj pucace, posto nema vlasnika koji nema 3 kofera i jos voli natrpat u njih i na njih 200kg...cijena i dosad nije bila povoljna, a sad moze bit samo veca
 
Eto i to docekasmo..novi GS ..lajkam..smanjena tezina, potpuno novi kardan..nadamo se da nece imat problema..145ks..solidno..elektronike i dzidzamidza dovoljno cak i previse...izgleda mi malo ko manji..ne lajkam...kazu ram od presanog zeljeznog lima..nesto kao kod apn4..vidicemo na sta to lici..na prvu zvuci mi kao jeftinoca..subframe aluminij..citaj pucace, posto nema vlasnika koji nema 3 kofera i jos voli natrpat u njih i na njih 200kg...cijena i dosad nije bila povoljna, a sad moze bit samo veca

Nemoj ba bit’ pesimista. :p ali bilo bi ljepse da je sve alu. Mislim da ce biti solidno brz i zabavan motor, jer ovih 149 nm nije zajebancija, to je vise i od KTM 1290
 
Bocni kuferi su zapravo album sa sličicama alpskih prijevoja, egzotičnih lokacija nedostižnih radničkoj klasi.
Pilot GSa uživa kad mu civili udivljeno gledaju u naljepnice i postavljaju pitanja.
Osim toga, puno važnije, hijerarhija unutar skupine GS vozača se uspostavlja brojem i raznolikošću sličica, tako da je onaj s brojnijim i šarenijim sličicama alpi je uvijek prvi u konvoju na magistrali i njegov šubert je najflourescentniji. Slično kao kad gledaš Sjeverno Korejske generane s milijun epoleta i medalja na prsima.
Neki dan mi frend splico poslo sliku voznog parka ispred renomirane lng-crewing agencije u Splitu.
Sve gsovi sa komplet setom ves masina na njima..
Hehehehe
Mora bit da su seniori imali neki meeting ili trening :D
 
  • Haha
Reactions: gvo
Toliko sranja i besmislica rijetko gdje možeš pročitat nego tu na moronima a pogotovo u ovoj temi. Ne razumijem zašto ljude toliko rajca taj gs i to najviše moto znalci koji nisu niti sjeli na njega. Nakon 45 godina moto staža, preko 350000 km na motoru i vlasništva svega i svačega, Ktm smt, Yamaha fjr, S 1000 XR, to su samo zadnjih 12 god. I nakon toga kupim gs 1250 napravim u godinu i pol 25000 km i tvrdim da je najkompletniji motor koji mi je odlično sjeo. Niti najljepši, niti najkvalitetniji, ni najbrži. Nisam ego trip niti zubar niti adventurer od birtije do birtije. I da imam kofere, bočne vario koristim samo na duljim putovanjima.
Daj primite se smislenijeg posla od komentiranja navedenoga i boli vas kurac ko vozi gs i zašto ga je kupio.

Izvrsno rečeno.
 
  • Like
Reactions: pirotehnicar
Dakle, potpuno novi motor, novi mjenjač (ako sam dobro shvatio sada je ispod motora što daje još niže težište) novi QS, novi ovjes sa adaptivnom visinom, novi kardan, električni vjetrobran, novi navigator, prošireni TFT, kompaktniji i 12 kg lakši...
Sve u svemu treba to vidjeti uživo i probati pa tek onda donositi odluke....