Novi ili rabljeni,tko što vozi?

Da li ste svoj motor kupili kao novi ili kao rabljeni?


  • Total voters
    223

MILJAK

New member
Čitajući jednu temu koja je nedavno bila aktualna ali je završila prepirkom,vrijeđanjem itd. poželio sam i ja dat svoj komentar na neke stvari rečene u toj temi pa ću ih reći ovako.
Naime,mislim da ljudi koji tvrde da su cijene rabljenih prenapuhane kod nas po mom mišljenju DEFINITIVNO nisu u pravu i pitam sve koji tako govore kakve će cijene staviti na svoje motore koje su kupili nove,održavali,pazili,mazili,nikad sa njih padali....?????
Da li će ih prodati po ''realnim'' cijenama ili će se prilagodit ovim ''prenapuhanim'' ,činjenica je da baš ljudi(čast iznimkama) koji viču da su cijene rabljenih nemoguće visoke prilikom prodaje svojih vozila kojima su prvi vlasnici(ili drugi,treći) ista ta vozila cijene ko suho zlato!
Po mom mišljenju se novi motor ne isplati jer se dosta gubi čim mu se zašporkaju gume prilikom izlaska iz dućana,ali ima ljudi koji nemaju cash i takvima bi osobno uvijek preporeučija da kad već dižu kredit kupe NOVO VOZILO.
Za sve one koji barataju svojim parama(5,6,7,8,...oooeura) mislim da je mudriji izbor rabljeni jer danas se gotovinom rade ČUDA,tako da o nekim ''prenapuhanim'' cijenama  :misli: :palacdolje:mislim da nema ni govora
 
dosad uvijek novi,sad je polovni,i dobro da je ikakav,ali čim se situacija popravi vraćam se na novo iako na ovaj nemam zamjerki,ali novo je novo i ne interesira me lova koju pušim pri tom jer to je ionako luksuz za dušu.
 
daleko od toga da nebi i ja sebe počastija nekom novom pilom da financije to dozvoljavaju ali jedno su želje drugo su mogućnosti,znam dosta momaka koji su kupili novo na kredit i nakon godinu-dvi upali u vriću brokava jer nisu mogli plaćat rate kredita,vozit se,održavat taj motor,registrirat ga....
Mislim da su cijene rabljenih u nas kao i u svakoj drugoj državi RAZLIČITE,nikako prenapuhane,ima i takvih ali svaka roba ima svoga kupca...
 
ja sam kupio dva nova i jedan rabljeni koji sad vozim,dobro sad nevozim malo je nagorio  :LOL: .Nisam pobornik novih a ova dva sam uzeo nova jer sam dobio jebeni popust na njih,tak da me je novi izasao ko neki 1-2 god rabljeni  (y)
 
Polovan jer nemam love za novi, a i da imam love na bacanje od novih bi kupio isključivo neku egzotiku za povremeno vozanje, iliti po naški "kurčenje" :wink:  :mrgreen:
 
penny_lane said:
krediti su sranje  :palacdolje:
potpis
a pogotovo su sranje kad se digne gotovinski kredit i kupi stari motor,to mi je napravija kum(diga kredit i kupija gsxr750 '91 ),kupija je odličan primjerak kultnog motora ali pošto radi u firmi za 4200 kuna mjesečno,došla mala kćerkica,žena na porodiljni a motor u tri p.... materine,sad je u takvom stanju da ga je najbolje prodat na kile u staro željezo,bivši vlasnik kad ga vidi zaplače....
Takvim ljudima je pametno kupovat novo jer je za cca. 25000 kuna moga kupit jako zgodan novi skuter koji je neusporedivo jeftiniji za vozit i održavat
 
MILJAK said:
potpis
a pogotovo su sranje kad se digne gotovinski kredit i kupi stari motor,to mi je napravija kum(diga kredit i kupija gsxr750 '91 ),kupija je odličan primjerak kultnog motora ali pošto radi u firmi za 4200 kuna mjesečno,došla mala kćerkica,žena na porodiljni a motor u tri p.... materine,sad je u takvom stanju da ga je najbolje prodat na kile u staro željezo,bivši vlasnik kad ga vidi zaplače....
Takvim ljudima je pametno kupovat novo jer je za cca. 25000 kuna moga kupit jako zgodan novi skuter koji je neusporedivo jeftiniji za vozit i održavat
pa dobro,pa sta ak nije imao love ga je morao unistit,ak se nije imao za sta vozit,u garazu i nek stoji vec ak mu nije bila sila prodat
 
MILJAK said:
potpis
a pogotovo su sranje kad se digne gotovinski kredit i kupi stari motor,to mi je napravija kum(diga kredit i kupija gsxr750 '91 ),kupija je odličan primjerak kultnog motora ali pošto radi u firmi za 4200 kuna mjesečno,došla mala kćerkica,žena na porodiljni a motor u tri p.... materine,sad je u takvom stanju da ga je najbolje prodat na kile u staro željezo,bivši vlasnik kad ga vidi zaplače....
Takvim ljudima je pametno kupovat novo jer je za cca. 25000 kuna moga kupit jako zgodan novi skuter koji je neusporedivo jeftiniji za vozit i održavat


Je al onda se nebi mogo hvalit da vozi geesiksera, to što je star ko nostradamus nema veze  :mrgreen:
 
Ghostrider-SB said:
Polovan jer nemam love za novi, a i da imam love na bacanje od novih bi kupio isključivo neku egzotiku za povremeno vozanje, iliti po naški "kurčenje" :wink:  :mrgreen:
:LOL: :LOL: :LOL: također
smiješni su mi ljudi koji tvrde da je najjeftinije vozit novi motor,ko da novi ide na zrak,ne troši gume,netriba ga registrirat,servisirat,ništa....samo sidi i vozi :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
 
Ghostrider-SB said:
Je al onda se nebi mogo hvalit da vozi geesiksera, to što je star ko nostradamus nema veze  :mrgreen:
:LOL: :LOL: :LOL: :LOL: upravo tako
 
MILJAK said:
:LOL: :LOL: :LOL: također
smiješni su mi ljudi koji tvrde da je najjeftinije vozit novi motor,ko da novi ide na zrak,ne troši gume,netriba ga registrirat,servisirat,ništa....samo sidi i vozi :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
zato su bar jeftini servisi u ovlastenim servisima pod garancijom  :mrgreen:
 
MILJAK said:
:LOL: :LOL: :LOL: :LOL: upravo tako
priznaj,nikad nisi uletio nekoj zenskoj s spikom.Ciao mala,ja ti vozim hondu cbr,znas to ti je onaj sportski,ipak honda je najbolja zato nisam yamahu kupio  :LOL:  :mrgreen:
 
bobo RR said:
pa dobro,pa sta ak nije imao love ga je morao unistit,ak se nije imao za sta vozit,u garazu i nek stoji vec ak mu nije bila sila prodat
jbg.budala....bila je sila za prodat ga jer mu je tribalo nešto za ić sa posla na posao,rata kredita neumoljivo stiže...a šta se tiče uništavanja-nekoliko sitnih padova i sve plastike odu u tri ku....,iz guma vire žice,registracija istekla davnih dana,mašina u otužnom stanju,lanac,lančanici....ukratko zapušten ko stari vinograd
 
ja kupio novi....zasto??

nisam imao par tisuca eura kesa,a dizanje gotovinskog kredita za kupnju polovnoga se po meni ne isplati. Druga bitna stavka je ta da sam ja pocetnik,a nisam znao nikoga iskusnijega tko bi samnom isao gledat polovnjake i ocijenit u kojem je to stanju,a najgore sto ti se moze desit je da placas ratu kredita za motor koji je vise na servisu nego sto se vozi...

Takodjer sam gledao da kupim motor primjeren mojem znanju,vjestinama i financijama...od cijene do odrzavanja,skupoce dijelova i potrosnog materijala,guma itd.

Sljedci put kupujem polovnoga...zasto??

jer cu imat kesa od prodaje sadasnjega,u medjuvremenu ce se jos nesto i ustedit, i kupit polovnjaka starog godinu dvije. Prakticki novi motor a puno bolja cijena nego u salonu za novi....i nema kredita koji je svaki mjesec na vratu i sl.

Naravno to ce opet bit motor u skladu sa financijama i realnim mogucnostima.
 
Za mene lično je glupost kupiti motocikl 2-3 godine starosti,ko ima novac za to ima i za novog pa makar malo "smirenijeg" stariji od toga ok,to je sasvim druga cijena.
 
bobo RR said:
priznaj,nikad nisi uletio nekoj zenskoj s spikom.Ciao mala,ja ti vozim hondu cbr,znas to ti je onaj sportski,ipak honda je najbolja zato nisam yamahu kupio  :LOL:  :mrgreen:

Znam lika koji je uletio tipu sa pričom- ciao mali ja ti vozim dukca  :mrgreen:
 
Ghostrider-SB said:
Znam lika koji je uletio tipu sa pričom- ciao mali ja ti vozim dukca  :mrgreen:

:mrgreen: :mrgreen: :LOL:
 
Killex said:
Za mene lično je glupost kupiti motocikl 2-3 godine starosti,ko ima novac za to ima i za novog pa makar malo "smirenijeg" stariji od toga ok,to je sasvim druga cijena.
pa nije bas isto dati 8-9 tisuca za 2-3 godine starog ili 15 za novog,to je razlika za jos jedan solidan autic