novi V strom 1000 servis

MOONSHIELD said:
da si tako pametan, marljiv i pedantan kakvim se predstavljaš bi si uz pomoć manuala taj servis sam odradio jer to zaista nije nikakva nauka 8)

ja žalim nadrkane i frustrirane tipove koji misle da su popili svu pamet svijeta i sve druge gledaju svisoka, a ne znaju si zavezati žnirance (y)
ulje se treba ekološki zbrinuti, a gdje da to napravim? da ga bacim u kanalizaciju kao što vjerojatno ti radiš? ne dolazi u obzir

stari moj puno nadrkaniji i frustriraniji od mene, kad se ti budeš u životu našarafio po autima i motorima koliko ja, onda mi se javi... međutim, u međuvremenu sam malo ostario i naprosto mi se više ne da... na mlađima svijet ostaje pa neka uče i rade, a na nama starijima je da to platimo ako nam se ne da raditi... a kaj se tiče znanja, ja sam toga više zaboravio nego što si ti ikada naučio...
 
U manualu za BMW K seriju je bila preporuka da se prvih (mislim) 7000 km stavlja polusintetika i upravo je pisalo ovo što je netko prije napisao da sintetsko ulje predobro smanjuje trenje i da se pokretni dijelovi u motoru ne mogu "sljubiti" kako treba. Za kasnije modele BMWa (R seriju) to nije bila preporuka. U svakom slučaju prvo ulje koje tvornički stavljaju definitivno nije full sintetika a razlog je upravo pravilno razrađivanje.
 
u svakom slučaju tvornički inženjeri najbolje znaju što i kako treba napraviti... a i moraju slijediti politiku firme za koju rade...
 
bdrazen50 said:
ulje se treba ekološki zbrinuti, a gdje da to napravim? da ga bacim u kanalizaciju kao što vjerojatno ti radiš? ne dolazi u obzir

stari moj puno nadrkaniji i frustriraniji od mene, kad se ti budeš u životu našarafio po autima i motorima koliko ja, onda mi se javi... međutim, u međuvremenu sam malo ostario i naprosto mi se više ne da... na mlađima svijet ostaje pa neka uče i rade, a na nama starijima je da to platimo ako nam se ne da raditi... a kaj se tiče znanja, ja sam toga više zaboravio nego što si ti ikada naučio...
iz priloženog se vidi da si podosta toga zaboravio, ali na žalost, ne živi se od prošlosti i zaborava, tak da to svoje zaboravljeno znanje i navodno iskustvo možeš okačiti mačoru o rep 8)

trošeno ulje ne zbrinjavam, nego ga puštam u ponovnu upotrebu, a kako, možeš samo nagađati, to ti ide jako dobro  8)
 
a kaj... il se griješ na njega il ga stavljaš u motorku :LOL: :mrgreen:
 
sve od navedenog :LOL:
vidi se ko zna ili nije zaboravio znanje :mrgreen:
 
bdrazen50 said:
ulje se treba ekološki zbrinuti, a gdje da to napravim? da ga bacim u kanalizaciju kao što vjerojatno ti radiš? ne dolazi u obzir
Karnister i reciklažno dvorište...tak to ja, ali ok...podržavam servis na 1000 km, servisnu knjižicu, barem dok je u garanciji....znam da če sad pametovat "za garanciju ne treba ovlašteni" ali daj se pravdaj kad nešto ode u krivo. Ne znam, no nekak mi se čini da prvo ulje nije baš za 6000km.