Novi zakon i buka iz auspuha

Robert S

New member
Zna li tko koja je gornja granica buke koju proizvodi auspuh po novom zakonu o sigurnosti u prometu. Gdje mogu provjeriti razinu buke auspuha i dobiti rezultat na papiru. Hvala :pistoles:
 
Navodno bi za svaki model motora proizvođač morao navesti koliko buke tvornički proizvodi. Koliko mi se čni, to ne bi smjelo preći nekakvih 90-ak db.
A buku možeš provjeriti kad te murjaci zaustave na cesti s onim portabl uređajima koje navodno imaju.
Teoretski, to bi trebali mjeriti i na tehničkom ali (za sada) ne mjere.
Btw, mislim da nas se dosta ne bi više vozilo da to počnu raditi.
 
Freshman said:
Navodno bi za svaki model motora proizvođač morao navesti koliko buke tvornički proizvodi. Koliko mi se čini, to ne bi smjelo preći nekakvih 90-ak db.
Piše na pločici koja je negdje na rami.

Freshman said:
Teoretski, to bi trebali mjeriti i na tehničkom ali (za sada) ne mjere.
Btw, mislim da nas se dosta ne bi više vozilo da to počnu raditi.

Nisu dužni mjeriti buku na tehničkom pregledu, no ukoliko se nadzorniku učini da vozilo radi preveliku buku, onda može izvršiti mjerenje.
 
Bandit said:
Nisu dužni mjeriti buku na tehničkom pregledu, no ukoliko se nadzorniku učini da vozilo radi preveliku buku, onda može izvršiti mjerenje.


SREĆOM su već nagluhi od buke :mrgreen:
 
Bandit said:
Nisu dužni mjeriti buku na tehničkom pregledu, no ukoliko se nadzorniku učini da vozilo radi preveliku buku, onda može izvršiti mjerenje.

Daj mi onda ime nadzornika kod kojeg ti ideš :mrgreen: Jel' taj diše uopće?
 
Freshman said:
Daj mi onda ime nadzornika kod kojeg ti ideš :mrgreen: Jel' taj diše uopće?

Ima još nekih stvari koje ne znaš...ja sam nadzornik tehničkog pregleda vozila (između ostalog) :mrgreen: :mrgreen:
 
Rođo a kaj zakon veli u vezi trube :?: Ja sam neki dan na auteka postavil trubu od broda :mrgreen:
I čuje se kak ima biti, pogotovo ispod nadvožnjaka i u tunelu :mrgreen: :mrgreen:
 
HONDA-biker said:
Rođo a kaj zakon veli u vezi trube :?: Ja sam neki dan na auteka postavil trubu od broda :mrgreen:
I čuje se kak ima biti, pogotovo ispod nadvožnjaka i u tunelu :mrgreen: :mrgreen:

Buš čul od policije :mrgreen:
 
Bandit said:
Freshman said:
Daj mi onda ime nadzornika kod kojeg ti ideš :mrgreen: Jel' taj diše uopće?

Ima još nekih stvari koje ne znaš...ja sam nadzornik tehničkog pregleda vozila (između ostalog) :mrgreen: :mrgreen:

Viš, viš... Gospodine nadzorniče, bilježim se u tom slučaju sa štovanjem za slijedeći tehnički pregled da ne moram onaj db-killer šarafiti na spulju. :D
 
Bandit said:
Freshman said:
Daj mi onda ime nadzornika kod kojeg ti ideš :mrgreen: Jel' taj diše uopće?

Ima još nekih stvari koje ne znaš...ja sam nadzornik tehničkog pregleda vozila (između ostalog) :mrgreen: :mrgreen:


A, neeeee ! On je tam glavna faca i kotira u rangu ' ober-nadzornika ' sam kaj se neče hvalit ! :mrgreen:
 
Bandit said:
Ima još nekih stvari koje ne znaš...ja sam nadzornik tehničkog pregleda vozila (između ostalog) :mrgreen: :mrgreen:

kolko ti treba da za, npr. ZX-12R napises 600cc :mrgreen: :mrgreen: :twisted: :twisted:
 
jebemti, su i kod nas poceli biti strogi kak i vu svabiji,al dok ne stanes nemreju mjeriti :mrgreen:
 
Biker said:
Na FZ-u piše i kolika je buka, naravno ako je sve ostalo u seriji.

A na Sebringu koji je bio u kompletu za Suzuki Bandita 1200 postoji homologacijska oznaka za buku koju zadovoljava.
 
A ja onda hodim ravne v rest kad me redarstvenik zastanovi , ali sreca kaj su mi bremze jafke lose pa nemrem mu se zastanovit i da hocu :pelvic_thrust: :hello: :LOL: :LOL:
 
Kompic ima frenda koji dela na tehničkom pa su se dogovorili da izmjere buku. To je islo otprilike ovak: na koferu u kojem je tzv. mic je bilo 2 cm prašine, kompic se je vozil levo - desno 10 put a mic ga je pratil, i rezultat je bil: pa to je tu negde, možda je na gornjoj granici. U ČK je momentalno teško utvrditi snagu topa, a kolko čujem ni drugde nije ništ bolje.
 
u jeb... moja kosilica ima 96db, kakav je to motor koji je tiši od kosilice...