Novi zakon i buka iz auspuha

ak je bandit nadzornik znači da imamo debelu vezu tam?
 
ja sam onda jedan od onih šta je uz airbuse najglasniji, ali dok mi god glavu na ramenu čuva ne skidan ih
 
eeej moji momci,imam i ja u svome kraju problema sa sa susjedima,onim bližim,a i onim daljim,kada me prijavljuju u stanicu samo znaju reći plavi veliki motor,kad proleti crijep spada sa moje kuće i pola sata poslije njega ništa nečujem (informacije iz povjerljivih izvora 8) ).Ali šta da vam kažem YZ u niskim obrtajima (1000-2000) :D je tih kao i svaka 125-ica ali na nekih 6000 kada se otvara čarobni YPVS ventil motor tako lijepo zapjeva da nebi čuo ni granate kad bi padale oko mene,ali uz to naravno dolazi i određeni kick adrenalina (o kojem sam ovisan) :D .I kako da sporo vozim kad sam traži gasa...
 
zweky said:
Bandit said:
zweky said:
ak je bandit nadzornik znači da imamo debelu vezu tam?

Kao kak je jolly naglasio...doslovce debelu :mrgreen: :mrgreen:
kaj slabo se znojiš... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Da bi se oznojil moraš nekaj i popit...a od ovih pijancof Gepezea, Shonye i Linze nemrem doč do pive :mrgreen: :mrgreen:
A daj im ti malo odvleci pažnju da maznem koju pivicu za nas :mrgreen: :mrgreen:
 
Ima li ko kakvih iskustava prilikom prelaska slovenske granice i voznje po toj susjednoj, prijateljskoj zemlji sa "malo" bucnijim auspuhom? Isao bi do Portoroza motorom, a nebi htio da me neki pandur usred Slovenije iskljuci iz prometa zbog buke.
 
Za takve prilike nabavi lijepo db-killer koji se jednim šarafom ubaci u frulu i utiša zvijer dok ne prođeš granu a onda brrrrrrmmmm...
 
Freshman said:
Za takve prilike nabavi lijepo db-killer koji se jednim šarafom ubaci u frulu i utiša zvijer dok ne prođeš granu a onda brrrrrrmmmm...

ja imam db-killer, ... ali ne pomaže baš :mrgreen:
 
Kawaman said:
ja imam db-killer, ... ali ne pomaže baš :mrgreen:

Hm, ne znam. Moj ga utiša (WINGS-a op.a.) skoro na origigi sound. Ali to nije ona mrežica. već jednostavno uža izlazna cijev koja ima kučište koje ide kroz cijev spulje i na kraju se zašarafi jednim šarafom. Cijela operacija gotova u 30 sekundi.
 
Robert obično piše na samom auspuhu na kolko dB je homoligiran (ali samo na origigi) :roll:
 
2Fast said:
Ima li ko kakvih iskustava prilikom prelaska slovenske granice i voznje po toj susjednoj, prijateljskoj zemlji sa "malo" bucnijim auspuhom? Isao bi do Portoroza motorom, a nebi htio da me neki pandur usred Slovenije iskljuci iz prometa zbog buke.
motore u italiji zaustavljaju i u slučaju da imate kakav bijesni top bez db killera slijedi :pandur: . ako imate db killer onda traže potvrdu o homolagaciji topova i kod koji treba jasno bit čitljiv na samom topu (laserski ugraviran).ako nemate papire i kod a imate killere opet :pandur: vjerujem ako je tako u italiji da je tako u većini EU.

particolarecostruttivo.jpg
 
Freshman said:
Kawaman said:
ja imam db-killer, ... ali ne pomaže baš :mrgreen:

Hm, ne znam. Moj ga utiša (WINGS-a op.a.) skoro na origigi sound. Ali to nije ona mrežica. već jednostavno uža izlazna cijev koja ima kučište koje ide kroz cijev spulje i na kraju se zašarafi jednim šarafom. Cijela operacija gotova u 30 sekundi.

Kolka je izlazna cijev na Wingsu? Meni je 40 mm
 
Kawaman said:
Kolka je izlazna cijev na Wingsu? Meni je 40 mm

Trenutno sam podalje od motora, ali ne bih rekao da je manja od 40 mm(ako misliš na promjer izlazne cijevi). Ova koja se umeće je otprilike duplo manjeg promjera.
 
Freshman said:
Kawaman said:
Kolka je izlazna cijev na Wingsu? Meni je 40 mm

Trenutno sam podalje od motora, ali ne bih rekao da je manja od 40 mm(ako misliš na promjer izlazne cijevi). Ova koja se umeće je otprilike duplo manjeg promjera.

Jeep, ... mislim na izlaznu, ... a to je i cijev koja prolazi kroz lonac. Ulazna je, čini mi se, 60 mm.
Moj prigušivač je dugačak kojih 2o-ak cm i onak je u obliku tuljca, ... od 40 mm prema špici.
 
Kawa meni je na Wingsu 55 mm. Kod nas u Sloveniji je po zakonu dozvoljeno samo 87 dB, +/-, neznam točno. Iz iskustva znam, da ako ga kroz naselje baš ne turiraš..nema problema,ostave te na miru.
 
Ovak, imam ja i origigi top kojeg mogu bez problema postavit i sve bi bilo OK. Al mi se tesko rastat na par dana od grmljavine. Sa originalom je zvuk ko da bicikl vozim. Neznam, razmislit cu jos dal da riskiram ili...
Zanimalo me samo dal je iko ikad imao problem na granici ili negdje na cesti zbog prevelike buke.
Dankeschun :mrgreen:
 
Za sad nope. Niti kod nas,niti vani dojčland šprahe zemlje i slično