Noviteti Kymco 2007

Ovo je 2007  model sa direktnim ubrizgavanjem (y)
Primjetite da su retrovizori sada postavljeni na ručke, a ne kao na prvom modelu-kao da je klempav bio :mrgreen: i još se slabo vidjelo, sad je stvar rješena


A ipak zaostaje, sa snagom. Iz 498cc daje snagu od 35KS i 40Nm.S takvom snagom ipak kaska za X9/Beverly/a Nexus još malkice i više.I još nešto, težak je 215kg,još tekućine, znači ode na 220-30kg, što je ipak malo teško za manevriranje.
Ali ima on i svoje adute, npr. cijena.
No,da je ljepši od X9 500, ne bum se složil' s vama.
:jesus:
 
Ne znam odakle ti taj podatak o snazi jer je vec 500tka AFI (injection) za 2006 god imao 43ks.
 
Uh :LOL:
Ja se ispričavam, brzopleto sam vidio podatak na oficijelnim stranicama Kymca od 35 ali nije KS već kW, znači 47KS :misli:
Sad mi je to ipak previše
 
trebalo bi ipak isprobati.mislim da ipak nije brži od Nexusa :jesus:
 
Piaggissimo said:
trebalo bi ipak isprobati.mislim da ipak nije brži od Nexusa :jesus:

Mislim da nije ni previse bitno jer imaju razlicit profil kupaca.
Xciting vise vuce na touring, Nexus na sport.
 
da, a X9 objedinjuje pa vuce na sport-touring :mrgreen:

 
X9 i Nexus (pogotovo) imaju jedan mali problem, kostaju osjetno vise od Xcitinga.
Cak i da su bolji, pitanje je koliko.

U motoreviji (mislim) je bila usporedba Xcitinga i Nexusa i rezultat je vise-manje bio da su
na istom nivou, osim vec spomenutog; Touring vs. Sport.
 
u pravu si za to.
čitao sam tu usporedbu.
da, nexus je stvarno skup.
 
Cortez said:
X9 i Nexus (pogotovo) imaju jedan mali problem, kostaju osjetno vise od Xcitinga.
Cak i da su bolji, pitanje je koliko.

U motoreviji (mislim) je bila usporedba Xcitinga i Nexusa i rezultat je vise-manje bio da su
na istom nivou, osim vec spomenutog; Touring vs. Sport.

Treba naglasiti da je u tom testu bio Kymco od uvoznika i Nexus od privatne osobe, te da je kao nedostatak Nexusa navedeno da nema bočnu nogaru i da mu štop svijetlo nije u LED tehnologiji, odnosno drugim riječima, netko je htio da rezultat testa bude u korist Kymca, test kao test je bio glup i nije ništa pokazao ni dokazao
 
:?
Onaj tko eventualno ima interesa kod takvih tekstova ce uvijek naci skrivenu zavjeru.

S druge strane, pasivni promatrac ce iz teksta zakljuciti da su motori prilicno slicni,
sa nexusovim naglaskom na sport i kymcovim naglaskom na touring.

Da sam ja pisao tekst isto bi spomenuo nedostatak modernih detalja poput led svjetla i
nogara, pogotovo ako ih ima 13.000kn jeftiniji model.

Tekst nema gotovo nista skrivenih primisli i jedino sto je ostavljeno nedoreceno je
isplativost doplate 13.000kn za tek nijansu bolji motor.

No vec sam rekao... ta 2 skutera nemaju isti profil kupaca i IMHO nisu si direktna konkurencija.
 
13000kn je za mene velika razlika, radije ću uložit tu razliku u dionice HEP-a i Ingre sad kad uskoro krenu na izlistavanje.
i još da tu spomenem da je manja vjerojatnost da će ti netko nešto skinut sa kymca, dok su mi primjerice sa beverlya svako malo nešto mažnjavali, a gileru prije toga da i ne spominjem i također da ne spominjem krađu cijelog motora.
 
Pozdrav svima, ovo mi je prvi post, nadam se da se neću odmah nekome zamjerit... :)
Meni novi Xciting izgleda odlično, ali možda sam malo neobjektivan s obzirom da sam kupio polovnog "ružnog" grand dinka 250 prije nekoliko dana.
Raspitivao sam se kod dosta ljudi, mehaničara, laika, kvazi poznavatelja itd...
Uglavnom, mehaničari svi kažu da su skuteri izvrsni, a mislim da je to ipak najvažnije. Vozim ga 10 ak dana, dojmovi odlični, 130 km ko ništa (barem po pokazivaču brzine), ubrzanje IMHO odlično, potrošnja 4,5 l. Inače, prešao je 22000 km, 2002. god. Ima li ovdje još netko sa grand dinkom da podijelimo iskustva?

Mario

P.S. I meni je lijep  :mrgreen:
 
bluedreamer said:
Uglavnom, mehaničari svi kažu da su skuteri izvrsni, a mislim da je to ipak najvažnije.

Da, sigurno imaju dosta posla :mrgreen:  :jesus: :LOL:
 
kaže mi frend koji radi u Alex moto-u na Selskoj da uopće nemaju posla što se tiče popravaka, samo redovne stvari, servisi i sl.
 
Cortez said:
:?
Da sam ja pisao tekst isto bi spomenuo nedostatak modernih detalja poput led svjetla i
nogara, pogotovo ako ih ima 13.000kn jeftiniji model.

Nexus ima bočnu nogaru, na to sam mislio kad sam rekao da je netko htio da rezultat bude u korist Kymca