Noviteti Kymco 2007

Cortez said:
U odnosu na sve ostale 500tke...
Te ostale 500-tke voze utrke po Italiji i Francuskoj, a sigurno i još negdje
5.gif


4.gif


3.gif


2.gif


1.gif

 
joke said:
Treba naglasiti da je u tom testu bio Kymco od uvoznika i Nexus od privatne osobe, te da je kao nedostatak Nexusa navedeno da nema bočnu nogaru i da mu štop svijetlo nije u LED tehnologiji, odnosno drugim riječima, netko je htio da rezultat testa bude u korist Kymca, test kao test je bio glup i nije ništa pokazao ni dokazao

Eh, eto i mene :)

Zaključak testa je bio doslovno da više ne znači uvijek i bolje, i u tom testu se pokazalo upravo suprotno. Ovjes je bio na strani Nexusa, ostalo više jednako, sa dosta stvari na strani Kymca (oprema, zaštita od vjetra, udobnos, praktični detalji...).
I da, slažem se sa cortezom, da je kod Xcitinga naglasag na touringu, a kod Nexusa na sportskoj komponenti. Naravno, razlika je u cijeni pregolema.

Zanimljivo je kako je Nexus 250 puno konkurentniji cijenom nego 500, a to puno govori o kompromisima koji su napravljeni na 250 varijanti.

I da, svima sretna nova :)
 
Osnovni i jedini kompromis koji je napravljen na njemu je da se sa Piaggia X9 250 skinuo jedan prednji disk i dodao injection. Po meni nije ni dostojan imena Nexus :palacdolje:
 
joke said:
Osnovni i jedini kompromis koji je napravljen na njemu je da se sa Piaggia X9 250 skinuo jedan prednji disk i dodao injection. Po meni nije ni dostojan imena Nexus :palacdolje:

Da, a X9 je cistokrvna sportska jurilica ;-)
 
Piaggissimo said:
novi ima retrovizore na ručkama, ne? :misli:

U par postova spominješ te retrovizore. Zanima me da li bi ih spominjao toliko da ih x9 nema ? Možda su tajvanci zaključili da je na skuteru lako strgat retrovizor (u gradskom provlačenju) kad je onako "lijepo" ukomponiran u liniju skutera pa su promijenili položaj na novijem modelu da bi vlasnici imali manje problema.

Ima jedna istinita priča o tome kako su se amerikanci smijali kad im je dopao šaka jedan MIG jer nije koristio najmoderniju elektroniku već "lampe" u radio vezi i sl. Prestali su se smijat kad su shvatili da detonacija atomske bombe blokira rad njihovih najmodernijih aviona a rusi su to očito već znali.

Koliko košta taj tvoj prekokrasni retrovizor sa žmigavcem ?
 
gigi said:
Koliko košta taj tvoj prekokrasni retrovizor sa žmigavcem ?
650 kuna
 
I vjerovatno nema zamjenskih za sitnu lovu  :misli:
 
Da, baš je puno.
A kruta plastika, malo treba da se odlomi.
Zato, oprez pri provlačenju, i uvijek ih je možda dobro sklopiti :misli:
 
Faber said:
:shock: ma ti si lud! :palacdolje:

Pogledaj ER5 odozada (sa 50ccm skuterskom dimenzijom gume) i Xciting sa onim spuhom
i gumetinom pa vidi tko je lud.

O ukusima se ne raspravlja, meni vecina skutera izgleda dobro.