NSR izbacuje ulje iz mjenjaca na odusak

DrazenG

Member
  Na starim krsevima problemima nikada kraja - taman jedno popravis nesto drugo pocne  da zeza, ali sta je tu je kad se nema za bolje.... :?

      Sinoc ja dosao sa krace voznje i parkirao motor u garazu...jutros ulazim kad ono ispod motora lokva ulja.. :misli:  Malo pogledam masina suva upalim radi dobromalo se provozam, stanem pogledam zadnja guma, lanac, vilice...sve mokro od ulja vratim se kuci parkiram, ugasim, sjednem kraj motora kad ono iz crijeva oduska mjenjaca curi ulje...u mjenjacu nema viska mozda cak i malo manje od nekog normanog nivoa......  Sta bi to moglo da bude :misli: :misli:

(Kad ulje curi u voznji vjetar ga baca nazad po gumi i zato je ona mokra...i jako klizava...zamalo nisam pao)

    Hvala...
 
mislim da znam sto je..ali prvo idi pogledaj ako ti u getribi nije benzin..meni se isto to dogodilo na af1
 
mozda imas previse ulja u mjenjacu. na trkacim dvoatkntim motorima je normalno da izbacuje malo na odusak iz getribe, ali da bas izbaci tolko da ti guma bude mokra...
 
Vec sam pomislio na to i provjeravao pomocu cula mirisa :D i ne mirisi nimalo na benzin a nije ulje ni rijetko (benzin bi valjda trebao da ga razrijedi)...tako da ne bi trebalo da je...(a ne bi mi bas bilo n i draga da je to jer bi vjerovatno masinu trebao rastavljati po pola..)
 
meni je propustio benzin..zamjenio sam semering radilice i taj dihtung između mašine i getribe i sad je sve ok..
 
Evo slika...dva km vozlje i 2 min stajanja izbacio toliko a u voznji jos i vise...plastika je sa unutrasnje strane takodje mokra...


nsre.jpg
 
sta je to honda diesel... :mrgreen: ? Neko crno ulje....previse...Koje ulje koristis ? Da nije na semeringu mjenjaca da pusta...(iza prednjeg zupcanika ?)
 
Bob Rock said:
I meni se čini po slici da pušta na semering od poluge mjejača, ali on govori da izbacuje na cijev oduška mjenjača:misli:....
izbacivati na odusak moze samo radi eventualnog viska..U stvari taj mu odusak sluzi da mjenjac "moze disati" jer se prilikom vrtnje stavara i pritisak unutar tog dijela masine...da nema tog oduska....izbacio bi ulje na koji semering.
 
Ne izbacuje na semering nego bas na crijevo oduska....a nije visak nego je sad vec i manjak koliko ga je izbacio i stalno ga izbacuje...kolicina ibacenog ulja zavisi od voznje...ako vozim malo zesce tj.duze drzim u visim obrtajim onda bukvalno curi....ako vozim u nizim obrtajima onda kaplje po malo....
Ulje nije toliko crno...cini se na slici...

Odusak je ovo crijevo oznaceno strelicom...onda ulje curi na plastiku ispod i ako motor stoji onda se slijeva prema naprijed i kaplje na podlogu a ako se vozi onda ga vjetar razbacuje po zadnjoj gumi...
odusak.jpg
 
DrazenG said:
Ne izbacuje na semering nego bas na crijevo oduska....a nije visak nego je sad vec i manjak koliko ga je izbacio i stalno ga izbacuje...kolicina ibacenog ulja zavisi od voznje...ako vozim malo zesce tj.duze drzim u visim obrtajim onda bukvalno curi....ako vozim u nizim obrtajima onda kaplje po malo....
Ulje nije toliko crno...cini se na slici...


Ufffff....  :misli: Nije dobro...  :( To se desilo meni i bratu na NSR-ki... Morali smo mjenjati semeringe na radilici ali kak su djelovi jako skupi za te pare kupili smo novu (ali rabljenu) masinu i kvit. Tak da neznam kak to rjesiti....  :cry:

Moja preporuka: Sredi ga nekak i prodaj. Vjeruj mi, bolje je ne imati nis u garazi nego sarafati skoro svaki vikend po njemu.  :(

Najbolje ti je otic nekom mehanicaru koji se kuzi u zwei takt motore pa ce ti rec kaj i kako dalje!! (y)
 
mbeber said:
Ufffff....  :misli: Nije dobro...  :( To se desilo meni i bratu na NSR-ki... Morali smo mjenjati semeringe na radilici ali kak su djelovi jako skupi za te pare kupili smo novu (ali rabljenu) masinu i kvit. Tak da neznam kak to rjesiti....  :cry:

Moja preporuka: Sredi ga nekak i prodaj. Vjeruj mi, bolje je ne imati nis u garazi nego sarafati skoro svaki vikend po njemu.  :(

Najbolje ti je otic nekom mehanicaru koji se kuzi u zwei takt motore pa ce ti rec kaj i kako dalje!! (y)


Ma koliko su to semerinzi kad je jeftinije kupit drugu  masinu ne kojoj isto nisi siguran kakvi su semerinzi  :shock: :shock:
 
Da, i ja bi htio znati koliko od prilike mogu biti ti semerinzi ???, posto izleda nista od prodaje motora :( (nedaju moji da ga prodam da ne bi uzeo nesto jace, nebitno koliko ce dati para za popravku...pa taman i onoliko koliko kosta drugi motor...) :shock:
 
DrazenG said:
Da, i ja bi htio znati koliko od prilike mogu biti ti semerinzi ???, posto izleda nista od prodaje motora :( (nedaju moji da ga prodam da ne bi uzeo nesto jace, nebitno koliko ce dati para za popravku...pa taman i onoliko koliko kosta drugi motor...) :shock:

Mogu bit po meni par stotina kuna zato sam i pitao koliko dodu kad tvrdi da je jeftinije mjenjat masinu
 
vickodu said:
Ma koliko su to semerinzi kad je jeftinije kupit drugu  masinu ne kojoj isto nisi siguran kakvi su semerinzi  :shock: :shock:
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :LOL: :LOL:

Nije jeftinije kupiti drugu masinu, ja sam mijenjao na svom rs semeringe radilice i doslo me manje od 100kn u SKF-u (y)
 
leonrs125 said:
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :LOL: :LOL:

Nije jeftinije kupiti drugu masinu, ja sam mijenjao na svom rs semeringe radilice i doslo me manje od 100kn u SKF-u (y)


Znam cjenu za rs i za dt ali izgleda da nsr ima semeringe izradene nekom svemirskom tehnologijom  :mrgreen:
 
leonrs125 said:
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :LOL: :LOL:

Nije jeftinije kupiti drugu masinu, ja sam mijenjao na svom rs semeringe radilice i doslo me manje od 100kn u SKF-u (y)

Neznam... Semerizi su nas kostali cca 200kn+ brtve + ruke negdje cca 600-700kn a masinu smo dobili za 500kn preko veze di smo bili sigurni da ce raditi 100%. Zato smo uzeli novu masinu. Mogu ti se raspitati za semeringe ak hoces jer mi je Top-Moto blizu.  :)

Masina jos uvijek ide, cuo sam s deckom. Dali smo mu i ovu staru masinu a posto je decko mehanicar, otvoril ju je i reko je da je i malo zacvikalo klip te ona stara masina nebi dugo izdrzala. Znaci, dobro smo napravili....  :)

Eto.....

Ako mislis da su samo semerinzi, mjenjaj samo to a ak je nekaj drugo...
 
koki_3 said:
ma nisu ti semeringi skupi.. ja sam kod musila platio za apriliu af1 50kn 8)

Prije 4 godine su bili cca 200kn u Top Motu. Moguce da se cjena promjenila.  :nasilni: