Obavezna kutija prve pomoci od 01.08.2022. (ne, nije na moju inicijativu :D )

3alfa3

Well-known member
Vezano uz sigurnosne i zdravstvene faktore, novim Zakonom propisuje se i sankcija od 300 kuna za prekršaj vozača koji u prometu na cesti upravlja vozilom koje nema kutiju prve pomoći, sukladnu pravilniku kojim se propisuju tehnički uvjeti vozila u prometu na cestama.


Pravilnik o tehničkim uvjetima vozila u prometu na cestama: https://www.cvh.hr/gradani/propisi-...hnickim-uvjetima-vozila-u-prometu-na-cestama/

Članak 136. stavak 2:
Vozila moraju imati spremnik pribora prve pomoći u skladu s hrvatskom normom HRN 1113 i važećim rokom trajanja.

(HRN 1113 je kutija prve pomoci za motocikle)



Zanimljivo da je zadnji update tog pravilnika bio 2020.te godine i defacto je od tada to trebalo imat u/na/pod/whatever motoru, iako nije bila propisana kazna, ali je sada definirana u ZOSPC-u koji stupa na snagu 01.08.2022.



1659009142714.png
 
Last edited:
  • Like
Reactions: JosipS and SpoRRi
Uz silni alat ispod sica na apriliji, gdje da jos stavim prvu pomoc 🤔

Ja nekako ugurao, izgnjecio sam do neprepoznatljivosti, nema nutra nista vise sto je upotrebljivo. Al, forma je zadovoljena :D Btw, kupio prije par mjeseci, tutno u kofer kojeg jaaaaako rijetko koristim, al bas probao vidit jel stane pod sic: i stane. Dobro da nutra nema kokosjih jaja, imao bi omlet :D
 
A ne ne, nemam ja mjesta za to...ispod sica je tablica, a u poklopcu sica suvozaca je alat...morat cu trpat u jaknu i hlace
 
Imao to cudo godinama i srecom nikad mi nije trebalo. A sada na zzr-u stvarno ne znam gdje bi ga mogao staviti?? Mislim da sam vidio u Louisa neku minijaturnu verziju.
Onaj koji se moze kupiti kod nas je malo veci.
 
Imao to cudo godinama i srecom nikad mi nije trebalo. A sada na zzr-u stvarno ne znam gdje bi ga mogao staviti?? Mislim da sam vidio u Louisa neku minijaturnu verziju.
Onaj koji se moze kupiti kod nas je malo veci.
HRN 1113 je jedino sto se "broji"
 
  • Like
Reactions: Feis123 and amante
Imao to cudo godinama i srecom nikad mi nije trebalo. A sada na zzr-u stvarno ne znam gdje bi ga mogao staviti?? Mislim da sam vidio u Louisa neku minijaturnu verziju.
Onaj koji se moze kupiti kod nas je malo veci.
pazi samo da li piše na kutiji HRN, jer ako ne piše, kao da je nemaš... bar tako naši organi prometnog reda tumače...