Od automatica do Horneta; Moje prvo veliko putovanje ; Najgori dan na motoru...

Kaj ti je, kaj bi se odrical motora.  :palacdolje: Meni moja isto nije dala kakti da si ga kupim al čim smo se oženili za dva tjedna je bil u garaži, a na kraju se sad ni ona ne odvaja od njega!  (y)
 
Pitbull said:
Kaj ti je, kaj bi se odrical motora.  :palacdolje: Meni moja isto nije dala kakti da si ga kupim al čim smo se oženili za dva tjedna je bil u garaži, a na kraju se sad ni ona ne odvaja od njega!  (y)

A moram  :(. Nije da ona meni brani motor, ona ga obožava  (y)

Evo i dokaz...

Ali sam malo kratki s $  :neznam:, ali najvjerojatnije ostaje do ljeta pa budem vidio situaciju da li cu moci isfinancirat kompletnu generalku... pa mozda i ostane  :)
 
chocolateee said:
odlične priče.
samo se ti oženi ako još nisi,al nemoj odustat od motora

Ček tek sam dao prsten izradit  8)

Pisat ću još... a izgleda da će ić priča o generalki na motoru  (y) :mrgreen: :D :) 8)
 
Polako se na motoru otkrivaju razni problemi kako se vozim, sav sam u čudu. Pa kako, a tako je malo vožen  ?

Kasnije pronalazim servisne pečate, i motor je imao 129 000 km  . Odmah zovem u Autokuću, citiram odgovor "Hehe boli me Kurac".. nema više povrata  .

Ništa, vozim se tako kako jest. Izmjenio kočione pločice, lanac i lančanike, gume. Polako se javljaju problemi sa motorom... Prodimio je, izgleda da mi je pukla karika, razvodni lanac je na granici samo što ne reće zbogom, ventili puštaju kompresiju, iscjeđa se ulje u cilindre, troši preko 1 L ulja na 1000 km, izbacuje iz brzina, ima neke čudne međubrzine, lerove... Izbacio sam Van ulje kompletno, vozim se samo na aditivima, pa da izvučem posljednje atome snage iz njega. 

Ali ipak dobro me i služi, išao sam s njim na more, u Osjek, radim ture od >500 km u komadu... A bit će nekako, ali odluka je nova tu. Na proljeće odlazi novi motor, samo iz dućana... S rabljenim motorima sam završio za sva vremena  ... no došla je i ljubav, momak bi se uskoro ženio i tako da se pozdravlja od motosvijeta, a Hornet je zadnja karika u lancu mog motosvijeta 

No samo bih rekao, da... koliko je god ovaj put bio trnovit... ne žalim zbog ničeg... Upravo sad navlačim hlače i jaknu, te se idem provozati. Nek je Hornet takav kakav je, ali je moj i dao mi je više sretnih trenutaka nego išta u životu 

Našao sam i par fotki. Znači 3 fotke koje pišu priču Početak, vrhunac i kraj moje moto karijere. Dečki motori su zakon i zauvijek mi ostaju u srcu, ali ja sam ipak svoje odabrao 

Smatram da je ovo the end, možda ispravim gramatičke greške još samo 


--------------------------------------------------------------------------------


Eh sa ovim sto si dozivio si mi natjerao suze na oci,za pricu :wave:
 
Sličnih problema sam ja imao s prvim autom (Alfa 33) pa sam se prebacio na motor.....  :misli:
 
No samo bih rekao, da... koliko je god ovaj put bio trnovit... ne žalim zbog ničeg... Upravo sad navlačim hlače i jaknu, te se idem provozati. Nek je Hornet takav kakav je, ali je moj i dao mi je više sretnih trenutaka nego išta u životu  :D

Dečki motori su zakon i zauvijek mi ostaju u srcu, ali ja sam ipak svoje odabrao  (y)



[/quote]
neka je bija  8) naglasak nabija  (y) naprid maistore :LOL:
 
daj napiši priču kak sam te napral do ludbrega i natrag :jesus:
p.s.: kad završe svati možda buš imal i koju kunu više na računu pa motor možda ostane u tvom životu, al te bum svejedno opet napral :mrgreen:
 
kruns said:
daj napiši priču kak sam te napral do ludbrega i natrag :jesus:
p.s.: kad završe svati možda buš imal i koju kunu više na računu pa motor možda ostane u tvom životu, al te bum svejedno opet napral :mrgreen:

Tak kaj neko u ogradi završi!  :misli:
 
kruns said:
daj napiši priču kak sam te napral do ludbrega i natrag :jesus:
p.s.: kad završe svati možda buš imal i koju kunu više na računu pa motor možda ostane u tvom životu, al te bum svejedno opet napral :mrgreen:

A vidi ti ovog. Kao prvo gume su mi bile na Hornetu glatke ko svijeća, ali sam te ipak uspio pratiti. A i ti varaš, tvoja Yamaha baca uljne fleke po cesti moram slalom vozit  :no:. I treće uskoro stiže nešto iz litrene klase ipak (smilovalo mi se osiguranje  :mrgreen:) tak da odi u dućan tam di prodaju WC školjke i kupi još par rezervnih brtvi jer ti se siugrno budu opet razletile  :LOL:
 
Pričice su super.
Ali bi trebalo reći da nisu svi rabljeni motori loši. Ja sam imao osim dva nova i četiri jako rabljena, pa su me služili super (stari 6, 10, 15, 17 god, kilometara bezbroj). Ti nisi imao sreće ili znanja da skužiš da su ubijeni i to ti je to.
Ali kad si se već tako opekao razumljivo je da će ti slijedeći biti novi iz dućana.
Pozdrav
 
Stari vuk said:
Pričice su super.
Ali bi trebalo reći da nisu svi rabljeni motori loši. Ja sam imao osim dva nova i četiri jako rabljena, pa su me služili super (stari 6, 10, 15, 17 god, kilometara bezbroj). Ti nisi imao sreće ili znanja da skužiš da su ubijeni i to ti je to.
Ali kad si se već tako opekao razumljivo je da će ti slijedeći biti novi iz dućana.
Pozdrav

Ok, svi rabljeni motori iz TF-a su loši, to barem stoji  :palacdolje:
 
A ta Suza i Hornet su iz TF-a?
A ja sam baš danas, u novom katalogu rabljenih od Motorevije pročitao veliki članaka o TF-u i kažu da imaju preko 100 vrhunskih rabljenih motora, da je to sve super itd.
I pomislio sam si, pa konačno i u Hrvatskoj da imamo takav izbor kvalitetnih na jednom mjestu. A ono drek.
Baš bi trebalo otvoriti novu temu da vidimo kakva iskustva su imali drugi koji su kupili u TF-u.
 
Stari vuk said:
A ta Suza i Hornet su iz TF-a?
A ja sam baš danas, u novom katalogu rabljenih od Motorevije pročitao veliki članaka o TF-u i kažu da imaju preko 100 vrhunskih rabljenih motora, da je to sve super itd.
I pomislio sam si, pa konačno i u Hrvatskoj da imamo takav izbor kvalitetnih na jednom mjestu. A ono drek.
Baš bi trebalo otvoriti novu temu da vidimo kakva iskustva su imali drugi koji su kupili u TF-u.

Da i Suza i hornet su od tamo. Jedan je imao 60 000 km više nego deklarirano a drugi 100 000. Imaš već temu nekidan otvorenu pa pročitaj  :palacdolje:
 
BikesRule said:
A vidi ti ovog. Kao prvo gume su mi bile na Hornetu glatke ko svijeća, ali sam te ipak uspio pratiti. A i ti varaš, tvoja Yamaha baca uljne fleke po cesti moram slalom vozit  :no:. I treće uskoro stiže nešto iz litrene klase ipak (smilovalo mi se osiguranje  :mrgreen:) tak da odi u dućan tam di prodaju WC školjke i kupi još par rezervnih brtvi jer ti se siugrno budu opet razletile  :LOL:

nije istina  :anger: kad smo došli u ludbreg čekal sam te na ulazu dobru minutu i uopće te nije bilo na horizontu, onda sam se okrenul i vozil tebi ususret da te potražim jer sam pomislil da ti se nekaj dogodilo (nisam imal retrovizore zbog estetskih razloga). za yamahu isto nije istina! taman sam se vratil s generalke i motor je išel i radil za čistu peticu :mrgreen:
p.s.: razgovaral sam o jednom bikeru (ruk), koji je uzel rabljeni motor iz italije, sa kinom. kupil ga je od jednog njegovog prijatelja iz zaboka ak se ne varam. ako ti se rabljeni još uvijek na gade pitaj kinu, a on će ti odmah reći koji motor JE a koji NIJE za tebe ;)
 
kruns said:
nije istina  :anger:
p.s.: razgovaral sam o jednom bikeru (ruk), koji je uzel rabljeni motor iz italije, sa kinom. kupil ga je od jednog njegovog prijatelja iz zaboka ak se ne varam. ako ti se rabljeni još uvijek na gade pitaj kinu, a on će ti odmah reći koji motor JE a koji NIJE za tebe ;)

Istina uvjek boli ;)

Pital sam već Kinu jel ima kaj na horizontu. Rekao mi je da prema mome stilu vožnje od klase 600 najbolje da kupim CBR600F ili Yamahu R6. Ali mi je i rekao da on nezna ni za jednog dobrog da moram sam tražiti  :(
 
BikesRule said:
Da i Suza i hornet su od tamo. Jedan je imao 60 000 km više nego deklarirano a drugi 100 000. Imaš već temu nekidan otvorenu pa pročitaj  :palacdolje:

Daj pliz link za tu temu, me mogu naći putem pretraživanja niti u rublici dileri, servisi itd.
Baš me zanima!
 
Stari vuk said:
Daj pliz link za tu temu, me mogu naći putem pretraživanja niti u rublici dileri, servisi itd.
Baš me zanima!

Evo ti citat primjerice nekog:

Pivi said:
i ja san kupia auto u njih, pa je trebalo minjat odma ulje, zadnje selene i pakne...i kupovat auto radio...i zadnje zvučnike (stare sam stavio)

Da ne kažem kako je oglas glasio: honda civic.....napravljen servis, bez greške, muzika, ....

A kad sam išo gledat za motor, kažu mi bez greške, kao novi itd...a dođem ja gore a ono motor sastrugan sastrane, zupčanik zadnji skroz potrošen, kažu 24000 km, a fužići (guma na njima) potrošena kao da ima 240 000 km...


eto toliko od mene

Ovo ti je SV kupljen kod njih imao je oko 60 000 km više nego deklarirano i dolje navedeni kvar

BikesRule said:
Evo da Vam odgovorim i nemojte zamjeriti ako gdje pogriješim, ipak sam elektroničar  :wink:

Radilica je sa SV650S koji je vožen bez ulja od strane prvog vlasnika. Pri toj egzibiciji su uništeni svi ležajevi koji su pak zamijenjeni neodgovarajućima. Sad su ti neodgovarajući ležajevi vjerojatno napravili još veću štetu. Iako mi nije jasno kako je netko vozio motor tih 12000 km bez ulja i kako je prošli servis smontirao krive ležaje, no luđaka ima posvuda :?.

I kad sam došao zamijenit motor mogao sam samo birati između motora starijih 4-5 godina od godištak kojeg sam kupio i motora koji vrijede duplo manje. Iako sam SV650S platio 5000 Eur. Moram sam uzeti Hornet 99, 29 000 km. Dođem doma, skinem sic ispod servisni pečati i on ima 129 000 km. Nazovem ih i dobim odgovor "boli me kura*". Ako napišeš na forumu onda počinju prijetnje koje uključuju "lomljenje kičme"

Izbjegavati ih pod svaku cijena, skupina prevaranata i koječega još  :palacdolje:

To ti je to, imaš sve na forumu  :palacdolje: