od cega se mogu napraviti brtve?

Ivanos46

Well-known member
eto zanima me od cega se sve mogu napraviti brtve za blokove od motora,tocnije mene zanima za mini bike.

jel se mogu napraviti od korica od fascikla,ili od korica od biljeznica itd...

eto svaki savjet je dobrodosao.
 
Black3005 said:
to znam,ali je skupo preko 100 kuna rola dode,nemoze se kupiti mali komad.

pa sam googlo pa sam vidio da prave od korica od biljeznica,pa me zanima jeli to funkcionira.


ili od fascikla,ili cu si ipak morati kupiti klingerit.
 
možda pomogne

http://www.tvrtke.com/brtvila-trgovina-vl-boris-cehic,PID-8,MF-20478.aspx
 
brtvu za šta ?

brtva glave se ne može napraviti od istog materijala kao brtva dekla .... isto kako se brtva ispuha ne može napraviti od istog materijala kao brtva poklopca ventila .. ;)

budi malo precizniji, pa ćeš dobiti i znatno konkretniji odgovor .....  (y)

a ako pokušaš sa tražilicom, ja sam poprilično lijepo sa slikama objasnio kako se mogu napraviti brtve raznih dekla, brtve ispod cilindara (sa i bez oringa), brtve ispuha .. ITD ...  (y)
 
brtva za blokove ili dekl,kak oces.

ja znam kako to napraviti,to je najmanji problem,uzmem sablonu i po njoj samo izrecem novu brtvu.

ali je problem sto mi je skup klingerit,pa reko da pitam jel se moze od necega drugoga napraviti.

npr od fascikla,ili imas ti mozda ideju od cega bi se moglo napraviti,jer google sam i vidio sam da dosta njih pravi od kartona,od korica biljeznice itd,,ali to mi je nekako glupo.

ili cu si morati kupiti klingerit ili sa ebaya naruciti brtve za pocketa.
 
brtve između blokova moraju biti točne debljine u "stotu" iz razloga tolerancije širine radilice i zazora na ležajima.. ;)

ako je pretanka, popušit će ti ležaji radilice u roku brzo ... ako je predebelaopet nevalja ....  :wink:
 
od fascikla napravit dihtung  :misli: pa ovo nema smisla raspravljat , ma da i od papira treba napravit  :yikes: :yikes: :yikes: :eek:pakoljut:
 
Kažu i od hulahop ženski čarapa ide, još su ti najbolji.
 
crna71 said:
od fascikla napravit dihtung  :misli: pa ovo nema smisla raspravljat , ma da i od papira treba napravit  :yikes: :yikes: :yikes: :eek:pakoljut:

napravio sam ih na stotine od fascikla, ali ne za brtve između blokova .. ;)

Elias said:
Kažu i od hulahop ženski čarapa ide, još su ti najbolji.

vas dvoje ako neznate o čemu pričate, bolje ne pričati uopće...  :jesus: :jesus:
 
dok sam vozikal tomose, skupljal sam one kartonske fascikle boje cigle, to su mi bili najdraži, uvijek su mi trebali za kojekakve dihtungice  :mrgreen:
 
biso1 said:
dok sam vozikal tomose, skupljal sam one kartonske fascikle boje cigle, to su mi bili najdraži, uvijek su mi trebali za kojekakve dihtungice  :mrgreen:

Ovi mladi pojma nemaju, najlakše je kupit.

Sent from my PAP3540DUO using Tapatalk 2

 
Ivane, prošetaj se do Pumpa-Servisa u Osijeku.

Tamo radi jedan jako ljubazan gospodin, i vjerujem da će ti htjeti napraviti brtvu, tako nećeš morati kupovati cijelu rolu klingerita, a ne vjerujem da će ti nabiti cijenu.
 
8)
biso1 said:
dok sam vozikal tomose, skupljal sam one kartonske fascikle boje cigle, to su mi bili najdraži, uvijek su mi trebali za kojekakve dihtungice  (y)
 
biso1 said:
dok sam vozikal tomose, skupljal sam one kartonske fascikle boje cigle, to su mi bili najdraži, uvijek su mi trebali za kojekakve dihtungice  :mrgreen:
(y) ...korice od one narandžaste bilježnice i ivasim  8)
 
poco loco said:
(y) ...korice od one narandžaste bilježnice i ivasim  8)

Materijal koji se koristio za te korice se zove "prešpan karton" i mogao se, donedavna, nabaviti u trgovinama(specijaliziranim) koje prodaju kartone.
Odlika mu je velika čvrstoća i postojanost.
Bilo ga je u raznim debljinama, tako da se dihtung mogao jako dobro napraviti.
 
Može se od toga kartona za teke napraviri dihtumb.. Važno ga je dobro namazati sa masti, to ga impregnira... Ja sam tako radio odavno na Tomosima i kasnije na 125-icama 2t.. Nije nijedan pustio.. Iako, možeš i samo namazati smjesu za brtvljenje..Dosta skutera danas ima samo tu smjesu između centralnih dekala...
Ako radiš dihtumb od kartona, zamastiš deklo i ostaviš otisak na kartonu, pa ga onda izrežeš sa nožicama i skalperom..
 
ne treba miješati babe i žabe ...  (y)

na nekim mjestima brtve uopće ne idu ... i na takvim mjestima se koristi "diht masa" ... koristila se i u tvorničkom sastavljanju i u svakom slijedećem ..  (y)

a tamo gdje je predviđena brtva točno određene debljine, takva brtva se treba i staviti ...

najmanji problem je kakvu brtvu i od čega staviti na bočne dekle i slično .... i na takva mjesta se mogu raditi brtve od korica bilježnica ili kartonskih fascikala ..  (y)

svaki zašto ima svoje zato ...  (y)
 
ja nisam to mislio napraviti od tog kartonskog ili papirnatog fascikla,nego od plasticnog.

evo na slici fascikl plasticni,od kojeg sam mislio napraviti brtve.

http://upload.slike.com/slike/2014/08/1409054567-1500-x-2000px-IMG_Ffff20140826_135853.jpg

uzeo sam pomicno mjerilo i izmjerio sam debljinu stare brtve,i debljina je pola milimetra, 0.5,a debljina fascikla je oko 0.7,tako nesto.

pa neznam dali da od toga pravim,malo me je strasilo uplasio,sa ovim komentarom.

strasilo said:
brtve između blokova moraju biti točne debljine u "stotu" iz razloga tolerancije širine radilice i zazora na ležajima.. ;)

ako je pretanka, popušit će ti ležaji radilice u roku brzo ... ako je predebelaopet nevalja ....  :wink:
pa sada neznam sta da radim,mislim imam ja jos tih par fascikala,samo moram otici do podruma ih naci.

ali eto ako mozes strasilo da mi ti kazes jel se moze sa ovim fasciklom sa slike napraviti brtve,jer on je plasticni,pa eto zanima me tvoje misljenje.

i cuo sam da se od tetrapaka od mlijeka,da se i sa time isto moze napraviti brtve.