od cega se mogu napraviti brtve?

Ivanos46 said:
ja nisam to mislio napraviti od tog kartonskog ili papirnatog fascikla,nego od plasticnog.

evo na slici fascikl plasticni,od kojeg sam mislio napraviti brtve.

http://upload.slike.com/slike/2014/08/1409054567-1500-x-2000px-IMG_Ffff20140826_135853.jpg

uzeo sam pomicno mjerilo i izmjerio sam debljinu stare brtve,i debljina je pola milimetra, 0.5,a debljina fascikla je oko 0.7,tako nesto.

pa neznam dali da od toga pravim,malo me je strasilo uplasio,sa ovim komentarom.
pa sada neznam sta da radim,mislim imam ja jos tih par fascikala,samo moram otici do podruma ih naci.

ali eto ako mozes strasilo da mi ti kazes jel se moze sa ovim fasciklom sa slike napraviti brtve,jer on je plasticni,pa eto zanima me tvoje misljenje.

i cuo sam da se od tetrapaka od mlijeka,da se i sa time isto moze napraviti brtve.

To je dobro za glavu motora jer ima metalni dio. :misli: :mrgreen:
 
znate sta,necu se ja vise zezati sa time,lijepo cu si naruciti sa ebay nove brtve i mirna bosna. :D
 
Ivanos46 said:
znate sta,necu se ja vise zezati sa time,lijepo cu si naruciti sa ebay nove brtve i mirna bosna. :D

A dugo ti je i trebalo  :mrgreen: :mrgreen:
 
Ivanos46 said:
znate sta,necu se ja vise zezati sa time,lijepo cu si naruciti sa ebay nove brtve i mirna bosna. :D

Daj pročitaj što sam ti napisao, imaš alternativu ovdje i u Osijeku.  :mrgreen:
Budu ti napravili za par minuta.  (y)
 
stara narodna poslovica kaze da se "pita moze i od govana pravit" al ja je nebi jeo :mrgreen:...imas sad tih malih obrta koji prave dihtunge profesionalno a jeftino..samo treba malo potrazit
 
gastajbarter said:
stara narodna poslovica kaze da se "pita moze i od govana pravit" al ja je nebi jeo :mrgreen:...imas sad tih malih obrta koji prave dihtunge profesionalno a jeftino..samo treba malo potrazit

zanimljivo razmišljanje ..  (y)

ako ti "obrt" napravi brtvu, onda je ona bogom dana .... a ako ti tu istu brtvu napravi "neobrt" onda nevalja...  :misli:

bitan je pravilan odabir materijala za potrebnu brtvu i osoba koja ju zna napraviti ... a sve ostalo je piškin dim ...  :jesus:
 
strasilo said:
zanimljivo razmišljanje ..  (y)

ako ti "obrt" napravi brtvu, onda je ona bogom dana .... a ako ti tu istu brtvu napravi "neobrt" onda nevalja...  :misli:

bitan je pravilan odabir materijala za potrebnu brtvu i osoba koja ju zna napraviti ... a sve ostalo je piškin dim ...  :jesus:

o tome ti i pricam..ko se bavi tim ima i materijal,ima i alat,a ima i iskustva. Za malu lovu ic sjec zajebavat se i na kraju ne ispadne dobro neisplatno skroz. Ja sebi radim dosta stvari al za neke stvari je jeftinije ic majstoru nego sam cackat :mrgreen:
 
cherokee said:
Materijal koji se koristio za te korice se zove "prešpan karton" i mogao se, donedavna, nabaviti u trgovinama(specijaliziranim) koje prodaju kartone.
Odlika mu je velika čvrstoća i postojanost.
Bilo ga je u raznim debljinama, tako da se dihtung mogao jako dobro napraviti.

E tog "prespana" ima tu kod mene,u firmi,na bacanje,ali doslovno.
Nedavno je u smece otislo pola palete,ja sam si uzeo jednu rolu doma,za svaki slucaj.    :)
 
BTW ...  :mrgreen:

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,214334.0.html
 
dobar ti je ovaj disklajmer....prvo: ako ovo budete sami radili, radite to na vlastitu odgovornost i ja s tim ne želim imati nikakve veze, i za svu moguću nastalu štetu odgovarate sami sebi ili onome kome ste to radili :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

kao sto rekoh majstor ima i alat i materijal i iskustvo (y)