Odabir GPS Navigacije

Daj link za Ram mount prihvat za suplju osovinu
Di si nabavil i koliko love?
 
aj' ako se nekome da poslati na PM neku navigaciju, a da je nije PREkomplicirano za instalirati, za HTC OneX Android...

i jedno pitanje, da li ima razlika u krekanoj i origigi, odn da li se po vama isplati mozda i uzeti origigi pa nema zezanja ni sa apdejtanjem pa cekanjem novih krekanih karata itd.??
 
6 X 2,56 cm
 
Aj da se ne svadate 6x2,55  :mrgreen:
 
znači da dignem malo temu... zanima me koji pc softvare koristite za planiranje rute, tako da možete napraviti extract na gps navigaciju...?
 
sehrz said:
znači da dignem malo temu... zanima me koji pc softvare koristite za planiranje rute, tako da možete napraviti extract na gps navigaciju...?

Garmin Basecamp i Google Earth.
 
lb said:
Garmin Basecamp i Google Earth.

Probao sam planirati rutu (posjedujem garmina novi 2405) u Base campu, to je katastrofa :palacdolje:. A onda sam prešao na google maps, prva liga ali je ruta ograničena na nekih 500-600km :shock: (moraš kupiti maps pro), te kada sam ih prebacio u base map nije to ta ruta, ima odstupanja ceste itd...

Koja su vaša iskustava? U kojem programu je najbolje isplanirati rutu te ju prebaciti u garmin ili base map..?
 
stane said:
Probao sam planirati rutu (posjedujem garmina novi 2405) u Base campu, to je katastrofa :palacdolje:.

Meni je Basecamp dobar. Što ti konkretno smeta?

 
lb said:
Meni je Basecamp dobar. Što ti konkretno smeta?

pa malo mu fali cesta ulica i ostalog ili smo skidali različit program  :shock:
uglavnom na tabletu imam navigon , u koji pokušavam uturit mapu koju sam napravio na google maps...
extraktao je svim mogućim aplikacijama... ali i dalje neznam gdje da puknem file koji je ekstraktan na tabletu...(gdje ga navigon traži?)
 
sehrz said:
pa malo mu fali cesta ulica i ostalog

To nema veze sa softverom kao takvim nego sa kartom...  na pojedinom podrucju ce karta X biti bolja, na nekom drugom podrucju ce to biti karta Y... 
BTW, u Garminove softvere za PC (Basecamp odnosno stariji Mapsource) osim Garmin-ovih proprietary karata idu i OSM karte...

Da ne ispadne da branim Garmin - jebe mi se za istoga, samo me zanimalo sto vas konkretno smeta kod njihovih proizvoda. I ja bi probao nesto bolje, samo jos nisam naletio na takvo rjesenje, pa slusam...
 
@ LB
Jel' se može ruta iz GE "dignut" direkt na Zuma? Dakle ruta, ne staza ili track, kajgod. 
 
cosmic said:
@ LB
Jel' se može ruta iz GE "dignut" direkt na Zuma? Dakle ruta, ne staza ili track, kajgod.

direktno koliko ja znam ne, iako se nisam bas ni interesirao jer mi to ne treba, ali konvertiras kml/kmz u gpx/gdb, a basecamp moze konvertirati track u rutu (desni klik na track i vidjet ces opciju)...

inace, ako ti je vazno da te ruta vodi bas odredjenim putem, sam poklikaj via tocke pa onda od njih sklopi rutu, da te uredjaj ne iznenadi ukoliko budes prisiljen na neke obilaske, negdje krivo skrenes, naletis na novu dionicu ceste koju u karti nemas i slicno... via tocke ce ga natjerati da se ne pravi previse pametan...