Off iz teme: Yamaha X-Max & X-City => Bev 250 vs X-Max 250 > potrošnja

Pa naravno, u korist boljeg branda, Yamahe.
Kad sam imao Bev 250 isti mi nije mogao ispod 6, dok XMax 250 ne mogu natjerati preko 3,5 litre.
Meni je to u prvi trenutak bilo teško i za povjerovati, ali istina je, skoro duplo manja potrošnja, sa mnom kao jockeyom
 
istina za x maxa sto se tice potrosnje,kad ga gazim a stalno ga tako vozim ne moze preko 4 litre jbt,a stalno sam sa dvije osobe(ja imam 110kg),i zivim u Rijeci gdje je sve uzbrdo nizbrdo tako da u normalnim uvjetima gdje ga netko vozi normalno potrosnja mu je 3 litre garant,ovo sto joke kaze da je 3,5 litara normala,ima pravo. a prostor ispod sica vrijedi puno puno... cak razmisljam da odustanem od kupnje T maxa upravo zbog tog prostora!  :) :) :)  :LOL: :LOL:
 
corluka said:
Zao mi je sto si imao problema, :( kao sto si rekao naletio si na jednog od milion,samo ti mogu pozeliti srecu i nadam se da vise neces imat takvih problema (y)
hvala ti na zeljama, i ja se nadam da je to iza mene,ako jos bude cega od problema nema druge nego da ga bacim pod šlepera,ima kasko... :)
 
milanche said:
... cak razmisljam da odustanem od kupnje T maxa upravo zbog tog prostora!  :) :) :)  :LOL: :LOL:
Nitko ne odustaje od T-Maxa zbog premalog prostora pod sicem!
Da ja npr iman T-Max, sic bi komodno moga bit fiksno učvršćen i trajno zatvoren (iako sam freak po pitanju iskoristivog prostora), evo samo par slika kako me bivši (šmrc) Phantom 250 služija:
....
Na slikama se možda ne vidi, ali ispod sica je: kišno odijelo, prva pomoć, auto karta, duct-tape, tirake za prtljagu, krpa za ruke i sic, alat od skutera, lanac za vezivanje, sprej za podmazivanje, dva komada šperploče za kontrolnu tablu od kaića, kutna brusilica, Black & Decker bušilica... i još ostalo mista... Čist' onako usput, u kufer san ubacija malu kutiju alata...

And besides, ako netko ima novaca za T-Maxa, ima i za malog crnca koji trči za njim noseći mu kufere.
 
Ja se slažem sa Shepinom tvrdnjom. (y)I ja sam bio vlasnik XMax-a,doduše ne dugo vremena i uvijek sam spominjao taj prostor ispod sica kao nešto najbolje od njega.I ja sam se dosta premišljao šta ponovno uzeti,da li istoga ili čekati novoga 2010.g..Na kraju krajeva sam se odlučio na TMax-a jer mi je uvijek bio skrivena želja za koju sam mislio da se nikad neće ostvariti,ali eto,ostvarilo se.
I nimalo ne žalim za prostorom ispod sica što nije veći,meni je najvažnije da mi kaciga može stat ispod njega,da je ne teglim sa sobom,a za ostalo ćemo lako.Na kraju krajeva,uvijek možeš stavit kufer.
 
joke said:
Pa naravno, u korist boljeg branda, Yamahe.
Kad sam imao Bev 250 isti mi nije mogao ispod 6, dok XMax 250 ne mogu natjerati preko 3,5 litre.
Meni je to u prvi trenutak bilo teško i za povjerovati, ali istina je, skoro duplo manja potrošnja, sa mnom kao jockeyom
:shock:  :shock:  :shock:  :shock:

:misli: Taj tvoj je onda očito bio u banani skroz, pa ovi i.e. motori ne gutaju više od 4 litre... imo frend, a znam kak se on vozi, slično ko i ja, njemu do mora i nazad (po staroj cesti naravno) bila potrošnja 3,3 litre, ja u istim uvjetima ravno 3 litre... Ovak iz prakse, potrošnja je cca 0,5 litre manja na Xmax nego na Piaggio mašini, a zanimljivo je da Xmax-ovih deklariranih 1,5 KS manje se očituje kao veća krajnja brzina  :?

 
milanche said:
hvala ti na zeljama, i ja se nadam da je to iza mene,ako jos bude cega od problema nema druge nego da ga bacim pod šlepera,ima kasko... :)
I onda kupis novoga (y)
 
quasar 250,bio ie ili karburator verzija ne trosi 6l neznam kako razje*** bio,potrosnja je oko 4l...
 
joke said:
Pa naravno, u korist boljeg branda, Yamahe.
Kad sam imao Bev 250 isti mi nije mogao ispod 6, dok XMax 250 ne mogu natjerati preko 3,5 litre.
Meni je to u prvi trenutak bilo teško i za povjerovati, ali istina je, skoro duplo manja potrošnja, sa mnom kao jockeyom

Hm....Većinu puta se slažem sa tobom, ali sad ne....imao sa ja beva 250 i potrošnja je bila min 3.1 do max 3.8 litara, tako da je potrošnja potpuno ista, ako ne i bolja od xmaxa (po tvojim mjerenjima maxa jer ga ja nisam nikad imao) !
 
Možda je stvarno do mene i moje vožnje :misli:
Meni ipak i TMax troši debelo preko prosjeka :misli:
 
Sve gazim, tako mogu dati pravi sud o vozilu



..........za razliku od velike većine "stručnjaka" na forumu  8)
 
sto se tice skutera 125-250ccm,nema tu nacina voznje,svi odvrcu gas do kraja zbog dosta male snage,tako da je nemoguce da nekom trosi duplo vise zbog njegovog "nacina voznje"...
 
Aj malaguti sjaši, pametuješ i u 2010.  :palacdolje:

Što ti sad meni objašnjavaš na forumu da ja u biti nisam potrošio u vožnji koliko sam potrošio, i ulio na benzinskoj poslje.  :shock:
 
joke said:
Aj malaguti sjaši, pametuješ i u 2010.  :palacdolje:

Što ti sad meni objašnjavaš na forumu da ja u biti nisam potrošio u vožnji koliko sam potrošio, i ulio na benzinskoj poslje.  :shock:
sta hoces ti? sta napadas? otvori temu pa pitaj ako bilo kome na quasaru nije potrosnja bila ispod 6l...

nije ti uspjelo sta si namjeravao i sad napadas :palacdolje:
 
joke said:
Pa naravno, u korist boljeg branda, Yamahe.
Kad sam imao Bev 250 isti mi nije mogao ispod 6, dok XMax 250 ne mogu natjerati preko 3,5 litre.
Meni je to u prvi trenutak bilo teško i za povjerovati, ali istina je, skoro duplo manja potrošnja, sa mnom kao jockeyom

Tolika razlika u potrošnji u istim uvjetima korištenja je nemoguća...osim ako Beverly nije bio ispravan.
...a možda je rezervar puštao :mrgreen: 
 
malaguti said:
sta hoces ti? sta napadas? otvori temu pa pitaj ako bilo kome na quasaru nije potrosnja bila ispod 6l...

nije ti uspjelo sta si namjeravao i sad napadas :palacdolje:

Ja spominjao Quasar  :misli: