Off iz teme: Yamaha X-Max & X-City => Bev 250 vs X-Max 250 > potrošnja

Wittmann said:
Quasar 250, potrošnja 3.5-4l u gradu, Zg-Ri 3.2l - najčešće s odvrnutom ručicom   8)
Pretpostavljam model s ubrizgavanjem. Karburatorski toliko troši parkiran.
Meni je Phantom sa karb. Quasarom 250 po gradu trošija 5-5,5 a na otvorenoj 4-4,5.
Doduše, nikad nisam dozira gas, za mene postoje samo dva položaja: otvoreno i zatvoreno.  :mrgreen:
 
Shepa said:
Pretpostavljam model s ubrizgavanjem. Karburatorski toliko troši parkiran.
Meni je Phantom sa karb. Quasarom 250 po gradu trošija 5-5,5 a na otvorenoj 4-4,5.
Doduše, nikad nisam dozira gas, za mene postoje samo dva položaja: otvoreno i zatvoreno.  :mrgreen:

Eto, na tragu smo mojih brojeva.
Da nije Splitski zrak problem, možda "vuče" više goriva u smjesu  :misli: :mrgreen:
 
moj 250 i.e. max je trošio 4.2 i to sa dve osobe, kak kažete od semafora do semafora gas do kraja  8), a ostalo od 3,4 do 4l
a kaj se tiče Joke tvoje usporedbe Yamaha i Beverly, jedan moj primjer
frend i ja smo skočili do mora, on je imao naked Yamahu, koja je ista mašina kao u X-max-u ( 250 )
zajedno smo natočili u Zagrebu i kad smo bili u Rijeci, nikakve razlike u potrošnji, potpuno ista potrošnja
tako da Beverly  (y)  :mrgreen:

 
beberly said:
moj 250 i.e. max je trošio 4.2 i to sa dve osobe, kak kažete od semafora do semafora gas do kraja  8), a ostalo od 3,4 do 4l
a kaj se tiče Joke tvoje usporedbe Yamaha i Beverly, jedan moj primjer
frend i ja smo skočili do mora, on je imao naked Yamahu, koja je ista mašina kao u X-max-u ( 250 )
zajedno smo natočili u Zagrebu i kad smo bili u Rijeci, nikakve razlike u potrošnji, potpuno ista potrošnja
tako da Beverly  (y)  :mrgreen:

Da, razlike u potrošnji kod četverotaktnih skutera te zapremine su minimalne, pa makar se radilo o prvim četverotaktnim skuterima od 250 cc( npr. Honda Spacy 250)
 
Grand Dink 250 potrošnja po gradu nikad preko4,5 l na otvorenom 3,8-4,2 ovisi o načinu vožnje.
 
ako niste skužili netko je prodavao x-max 250 za 2200€ i prodao ga.fuck
 
dajte molim vas ne blesite sa tim podacima o potrosnji skutera  :shock: :shock:
zaboravite testove i brosure tj. kataloge ...
stalker trosi vise od 4 litre .... :mrgreen:
a piaggio grupaciju nema sto nisam vozio  8) i nema sanse da trosi bev 250 ispod 6 litara sa ili bez i.e  :mrgreen:
za yamahu neznam nisam vozio ali 3.5 litara .... :shock: :shock: :yes: :yes: :mrgreen:

ove cifre se mogu postic jedino da se vozi sa namjerom toliko potrosit znaci sve na vrh gasa i svaka nizbrdica bez gasa ...
a to slozit cete se sa mnom nije voznja skutera  :mrgreen:
 
tl1000 said:
dajte molim vas ne blesite sa tim podacima o potrosnji skutera  :shock: :shock:
zaboravite testove i brosure tj. kataloge ...
stalker trosi vise od 4 litre .... :mrgreen:
a piaggio grupaciju nema sto nisam vozio  8) i nema sanse da trosi bev 250 ispod 6 litara sa ili bez i.e  :mrgreen:
za yamahu neznam nisam vozio ali 3.5 litara .... :shock: :shock: :yes: :yes: :mrgreen:

ove cifre se mogu postic jedino da se vozi sa namjerom toliko potrosit znaci sve na vrh gasa i svaka nizbrdica bez gasa ...
a to slozit cete se sa mnom nije voznja skutera  :mrgreen:

potrošnja je i na mom XMaxu oko 3.5 litara..na putu prema moru na dionici Karlovac-Gračac pala na 3,14..
a vožnja daleko od ove koje si opisao,kao i od penzionerske.. 8)
 
marac_zg said:
potrošnja je i na mom XMaxu oko 3.5 litara..na putu prema moru na dionici Karlovac-Gračac pala na 3,14..
a vožnja daleko od ove koje si opisao,kao i od penzionerske.. 8)
kako si dosa do ove cifre od 3,14 na dionici karlovac gracac  :misli: :misli:
po meni jedino logicno objasnjenje je da si u karlovcu ima pun spremnik te da si isti mora punit ponovo u gracacu ...
160 kilometara tank od 12,5 litara i eto ti potrosnja ..... :shock: :mrgreen:
da ti trosi 3.14 nebi ga treba gledat od zagreba do mora  :mrgreen:
 
tl1000 said:
kako si dosa do ove cifre od 3,14 na dionici karlovac gracac  :misli: :misli:
po meni jedino logicno objasnjenje je da si u karlovcu ima pun spremnik te da si isti mora punit ponovo u gracacu ...
160 kilometara tank od 12,5 litara i eto ti potrosnja ..... :shock: :mrgreen:
da ti trosi 3.14 nebi ga treba gledat od zagreba do mora  :mrgreen:

Gračac mi je glavna postaja na turi prema tom dijelu mora.. 8)
tamo se uvijek malo odmorim i uvijek točim do vrha ,bez obzira koliko benzina imao još u tanku.. 8) tako mi se tom rpilikom dogodilo da sam točio u Karlovcu i zatim u Gračacu..
nisam jednom prilikom prošao tu rutu i uvijek mi je potrošnja bila od oko 3,2 do 3,5 litre..i na nekim drugim dionicama sam mjerio nešto više od 3,1,ali tu je bila i niža prosječna brzina..
 
hmm,ja sam svog X maxa vozio uvijek ali bas uvijek na punom gasu,cesto i sa suvozacem,i jos zivim u Rijeci gdje je sve uzbrdo nizbrdo,i nikad nije protrosnja presla 4 litre,barem se ne mogu sjetiti. prosjek mi je oko 3,5-4L a mislim da bi se uz laganu stedljivu voznju sa namjerom da se potrosi sto manje moglo doci i do 3L
 
moj prijatelj ima X max-a 250 karburator i potrošnja mu je 5-6 lit, nikako ne moze ispod, mjerili smo dosta puta, moj xc 500 je u prosjeku po gradu potrošnja 7-8 lit, takodjer mjereno vise puta....i stvarno ne kuzim kako nekima ti motori trose ispod i kako oni to voze i mjere koliko im trose motori..........x9 180 amalfi. potrošnja 5-6 lit.
 
massa.st said:
moj prijatelj ima X max-a 250 karburator i potrošnja mu je 5-6 lit, nikako ne moze ispod, mjerili smo dosta puta, moj xc 500 je u prosjeku po gradu potrošnja 7-8 lit, takodjer mjereno vise puta....i stvarno ne kuzim kako nekima ti motori trose ispod i kako oni to voze i mjere koliko im trose motori..........x9 180 amalfi. potrošnja 5-6 lit.

ti nisi mjerodavan u potrošnji a narocito tvoj x9  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
 
hahahahaha.....bas radi toga sam ja i mjerodavan...............ili cu se vozit kako kako god ja ocu (uvijek do kraja) ili se necu uopce vozit, i nije mi jasno kako onda nekima skuteri trose 3 lit................da mi je to postic!!!!!!!!!!!!!!!           

:LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: