Oktanska vrijednost benzina!!!!!

Fauk

New member
Provjereno! Benzin euro95 ima u prosjeku oko 87-90 oktana :confused2: frend mi rdi na benziskoj pumpi i pokazo mi je dostavnice od benzina u zadnjih par mj.
Samo jednoj dostavnici je pisalo da ima 95,6 oktana i to kad je benzin dopelan iz Mađarske! :misli: :(
 
odsad samo 98+! :mrgreen:
 
čuo sam da je gorivo najbolje na "TIFON" pumpama,ima ih zasad samo 5 u HR,nije da ih reklamiram ali tako mi kažu a valjda ne lažu! :roll:
 
TIFON benzinske dobivaju benzin od istog dobavljaca kao i OMV tako sam bar ja cuo od vozaca OMV-ovih cisterni
 
Andreas said:
A sto je sa euro98?

za euro98 sam čuo da je puno kvalitetniji jer vačina ljudi koristi 95ticu pa se češće pune rezervari i ima uno više smeća (ako je neko primjetio nešto poput smeđeg taloga u čašici filtera)
a što se tiće Tifona i ja sam ćuo da ima naj kvalitetniji benzin, samo se nadam da će tako i ostat.

za ostale detalje ču se još raspitat!!!!
 
A šta sam ja ono pisao u threadu pod nazivom "Goriiivo" u ovoj rubrici ? :roll: :ugovor:

Al me nitko ne sluša. :anger: :poke:
 
neutrino said:
A šta sam ja ono pisao u threadu pod nazivom "Goriiivo" u ovoj rubrici ? :roll: :ugovor:

Al me nitko ne sluša. :anger: :poke:
Hm, nekoliko auto mehaničara me je još prije savjetovao da radije koristim Euro98+ umjesto 95.
Zašto ?
Kažu da je čistiji baš zbog toga jer ga ne kupuje puno ljudi kao 95-icu, tj ima i manje vode i manje prljavštine.
Evo i dokaza.
Prekjučer sam sreo kolegu , koji je prije 2 godine kupio novi auto, isto kao i ja, isti model i isti proizvođač.
Pa me pita kako sam do sad zadovoljan.
Ja rekao , super , nemam nikakvih problema. A on meni kako mu je pred nekih tjedan dana otiša lambda sonda, pa se morao istovarit, jerbo, mada je auto još pod garancijom, tvrde da je to zbog goriva.
Pitam ga šta je sipao ove 2 godine , kaže Euro95.
Ja nemam nikakvih problema , a sipam 2 godine Euro98+.
Da, a u uputama za auto piše da se koristi bezolovni benzin min. 92 oktana.
Pa sad ti vidi.



ovo :!: pratimo te! :wink:
 
Kod nas apsolutno 98 eurosuper plus, dok na 'trulom' zapadu i 92 normal je bolji od bilo kojeg naseg goriva ! Svi dobavljaci benzina u Hrvatskoj su teske lopine,gamad,stoka ....sve najgore ! Samo pogledajte dobit INE ili OMV-a ,a placaju drzavi trosarinu preko 50%. Politicari su ista gamad,gnjide,lopine,stoka !!!!!! SVI NAS KRADU !!!!
 
marcrnko said:
Kod nas apsolutno 98 eurosuper plus, dok na 'trulom' zapadu i 92 normal je bolji od bilo kojeg naseg goriva ! Svi dobavljaci benzina u Hrvatskoj su teske lopine,gamad,stoka ....sve najgore ! Samo pogledajte dobit INE ili OMV-a ,a placaju drzavi trosarinu preko 50%. Politicari su ista gamad,gnjide,lopine,stoka !!!!!! SVI NAS KRADU !!!!

SPALITE BENZINSKE ! ! ! ! ! ! ! :mrgreen: :mrgreen:
 
kod nas je sve moguce , ali ovo sa 87 okrana je isto upitno kako bi motori s tako velikom kompresijom radili na to ( :D zato i ne rade bas najbolje), ali da je los tu nema uopce dileme !
 
:roll: Iako proizvođač preporučuje Eurosuper95,u nuždi čak 91,moj serviser mi je rekao da zaboravim sve osim 98-ice.Tako je kod nas,a vani nije(na žalost).Zanima me da li netko ima iskustva sa aditivima Motorkote za gorivo pa i za ulje.Poznati su mi rezultati testova koje je radio Moto Puls,ali ipak? :?:
 
Motorkote aditiv za ulje sam probao na autu i super je , stvarno puno reducira trenje i motor se nevjerovatno bolje vrti , samo sto traje jako, jako kratko ni 1000km, tako da mi on nema smisla, kao i njihova testiranja koja pokazuju da radi i stvarno radi ali koliko dugo, to se nitko nije pitao ? :D
za aditive u gorivo ne znam !
 
Plava na plavoj R6 said:
Motorkote aditiv za ulje sam probao na autu i super je , stvarno puno reducira trenje i motor se nevjerovatno bolje vrti , samo sto traje jako, jako kratko ni 1000km, tako da mi on nema smisla, kao i njihova testiranja koja pokazuju da radi i stvarno radi ali koliko dugo, to se nitko nije pitao ? :D
za aditive u gorivo ne znam !
:eek: Samo 1000 km?Pa ja sam u motor svog autića stavio sličan aditiv Dura-lube,koji traje(prema deklaraciji)80000km.Meni je on bitan zbog vožnje na kratkim relacijama i hladnim startovima.Ne mogu reć da sam primjetio neku osobitu razliku,ali valjda djeluje... :D
 
Plava na plavoj R6 said:
kod nas je sve moguce , ali ovo sa 87 okrana je isto upitno kako bi motori s tako velikom kompresijom radili na to ( :D zato i ne rade bas najbolje), ali da je los tu nema uopce dileme !

Upitno je al napiso sam kaj sam vidio! :shock:
 
Pa dobro jel mi moze netko rec na kojim pumpama ima eurosuper 98 u ZG.
Bar neke glavne.
Hvala.
 
Grawe said:
Pa dobro jel mi moze netko rec na kojim pumpama ima eurosuper 98 u ZG.
Bar neke glavne.
Hvala.
trebalo bi bit na večini benzinskih pumpi!
a ako imaš priliku Tifon i OMV imaju malo kvalitetniji benzin!
 
prosel sam jucer jedno 3-4 inine pumpe i nijedna nema 98.
:evil: