Oktanska vrijednost benzina!!!!!

OMW na ljubljanskoj aveniji ima sigurno Euro 98 i do sada sa istim nisam imao problema :mrgreen:
A ako si u centru, nisam siguran, ali jesi li provjerio na onoj novoj benzinskoj na Ribnjaku? :?:
 
ovo da naš benzin ima manje oktana je glupost...izmjerili prije par mjeseci na faxu oktanski i cetanski(ovo je test za dizel) broj...ja osobno uzeo litru od svake benge i litru dizela u kranjčevićevoj...
osim toga omv kupuje od ine, pa nemojte lupati da je njihov benzin bolji...može bit jedino lošiji za istu cijenu...
 
jolly the roger said:
osim toga omv kupuje od ine, pa nemojte lupati da je njihov benzin bolji...može bit jedino lošiji za istu cijenu...
omv-istrabenz said:
Opskrbljujemo tržište s našeg skladišta na otoku Krku (Omišalj), kapaciteta 60.000 m3. Naftne derivate uvozimo iz Alžira,
Mađarske i Italije.
 
Pazi, Omišalj (mjesto) nije Inino ili od Riječke rafinerije. Tamo se samo nalazi infrastruktura Riječke rafinerije.
Zar je nemoguće da i OMV Istrabenz slučajno ima tamo svoja spremišta goriva, koje onda distribuira do svojih benzinskih???
Možda i neka treća firma, budući da se gorivo iz tankera mora negdje držati dok se ne potroši - najlogičnije kod nekog terminala na obali!
 
ček ti misliš da se omv-ova sirovina posebno sprema u omišlju i posebno prerađuje u riječkoj rafineriji? teško, jako teško...
 
Iako nisam kompetentan da pametujem u ovom slucaju ipak cu rec da je moje misljenje kako omv koristi mudru igru rijeci kako bi naveo kupce da pomisle kako je njihovo gorivo vece kvalitete nego inino..
 
jolly the roger said:
ovo da naš benzin ima manje oktana je glupost...izmjerili prije par mjeseci na faxu oktanski i cetanski(ovo je test za dizel) broj...ja osobno uzeo litru od svake benge i litru dizela u kranjčevićevoj...
osim toga omv kupuje od ine, pa nemojte lupati da je njihov benzin bolji...može bit jedino lošiji za istu cijenu...

ja sam napisao kaj sam vidio! ili si ti možda dioničar u ini pa drukaš za inu! :wink: :mrhappy:
 
ono šta si ti vidio možda je druga vrsta oktanskog broja...postoje motorni i taj neki drugi...razlika je u testiranju...za ovaj drugi još uvijek nije napravljen benzin da bude preko 100...tako da može biti to...
 
Bilo neki dan na radiu : INA u raf. Rijeka sa MOL-om ulaže 90 mil. ( usd,E ? ) da bi imali kvalitetnije gorivo( za sada benzinsko) i glasnogovornik INE veli da će za mjesec-dva izaći na tržište sa pravim čistokrvnim eurosuperom 95 rađenim po najstrožim euro normama ( a zakaj onda već sad piše eurosuper 95 pitam se ? :roll: ). Ah da, izlaze na tržište i sa uljem za 4-taktne motocikle.... :blahblah:

:gitara:
 
V-TWIN said:
Bilo neki dan na radiu : INA u raf. Rijeka sa MOL-om ulaže 90 mil. ( usd,E ? ) da bi imali kvalitetnije gorivo( za sada benzinsko) i glasnogovornik INE veli da će za mjesec-dva izaći na tržište sa pravim čistokrvnim eurosuperom 95 rađenim po najstrožim euro normama ( a zakaj onda već sad piše eurosuper 95 pitam se ? :roll: ). Ah da, izlaze na tržište i sa uljem za 4-taktne motocikle.... :blahblah:

:gitara:
zato šta sadašnji eurosuper ima dosta više sumpora i smeća...a i može bit da farbaju ljude...
 
jolly the roger said:
V-TWIN said:
Bilo neki dan na radiu : INA u raf. Rijeka sa MOL-om ulaže 90 mil. ( usd,E ? ) da bi imali kvalitetnije gorivo( za sada benzinsko) i glasnogovornik INE veli da će za mjesec-dva izaći na tržište sa pravim čistokrvnim eurosuperom 95 rađenim po najstrožim euro normama ( a zakaj onda već sad piše eurosuper 95 pitam se ? :roll: ). Ah da, izlaze na tržište i sa uljem za 4-taktne motocikle.... :blahblah:

:gitara:
zato šta sadašnji eurosuper ima dosta više sumpora i smeća...a i može bit da farbaju ljude...
kaj onda prodaješ burek! o čemu ja pišem cijelo vrijeme?
 
Fauk said:
jolly the roger said:
V-TWIN said:
Bilo neki dan na radiu : INA u raf. Rijeka sa MOL-om ulaže 90 mil. ( usd,E ? ) da bi imali kvalitetnije gorivo( za sada benzinsko) i glasnogovornik INE veli da će za mjesec-dva izaći na tržište sa pravim čistokrvnim eurosuperom 95 rađenim po najstrožim euro normama ( a zakaj onda već sad piše eurosuper 95 pitam se ? :roll: ). Ah da, izlaze na tržište i sa uljem za 4-taktne motocikle.... :blahblah:

:gitara:
zato šta sadašnji eurosuper ima dosta više sumpora i smeća...a i može bit da farbaju ljude...
kaj onda prodaješ burek! o čemu ja pišem cijelo vrijeme?

Sta sad fali bureku??
Istina da su cevapi bolji, al covjek kad je gladan nije u situaciji da bira :mrgreen:
 
Fauk said:
jolly the roger said:
V-TWIN said:
Bilo neki dan na radiu : INA u raf. Rijeka sa MOL-om ulaže 90 mil. ( usd,E ? ) da bi imali kvalitetnije gorivo( za sada benzinsko) i glasnogovornik INE veli da će za mjesec-dva izaći na tržište sa pravim čistokrvnim eurosuperom 95 rađenim po najstrožim euro normama ( a zakaj onda već sad piše eurosuper 95 pitam se ? :roll: ). Ah da, izlaze na tržište i sa uljem za 4-taktne motocikle.... :blahblah:

:gitara:
zato šta sadašnji eurosuper ima dosta više sumpora i smeća...a i može bit da farbaju ljude...
kaj onda prodaješ burek! o čemu ja pišem cijelo vrijeme?

gle, jedno je oktanska vrijednost a drugo postotak smeća i sumpora...
 
Drage kolege ! Kao što sam već napisao, što se tiče našeg benzina nemorate biti jako pametni ! Idite u Italiju, Austriju ili samo u SLO natankajte pa ćete vidjeti da motor ljepše radi ,mirnije, fluidnije ,a bogami kod manjih kubikaža se poveća i krajnja brzine !

ZAKLJUČAK: Distributeri benzina&političari = govna-gamad koja nas krade ! :pandur:
 
Vidim da ovdje to nitko nespominje, ali očito niste čuli za testiranja INA-inog goriva u Italiji! Rezultati su naravno poražavajući ima čak od 6% nesagorivih tvari! Svatko tko se imalo razumije u mehaniku znati će kakve to posljedice daje!
Ja čak u svoju 50ccm ''pilu'' točim 98 oktansko gorivo i mogu reći da je razlika neupitna! :twisted:
 
nemoš osjetit razliku u performansama zbog razlike u oktanskom broju jer nemaš senzor za detonantno izgaranje...ko šta ga nema ako se ne varam 90% motora...dakle svi koji kažu da im motor bolje ide sa 98 nego sa 95 oktana seru...i to na veliko...