Oprema GP vozača?

mate said:
Ovdje je sasvim dovoljno rečeno, ili si možda očekivao da se oprema za trkače radi od legura radioaktivnih supstanci sa Kriptona. 8)

Nisam to očekivao niti mi je jasno zašto misliš da sam to očekivao...
Iz mog posta (ako ga pročitaš kompletno, s razumijevanjem) se jasno vidi kako ja pretpostavljam da nema bitnijih razlika među top modelima pojedinih marki kaciga, kod trkača gotovo nikakvih, a ove koje mi kupujemo: samo treba odabrati onu koja nam najbolje odgovara (pošto ipak nisu rađene po našim glavama).... Dok masa ljudi ne misli tako...
Ti citiraš franca i slažeš se sa tvrdnjom kako oprema i nije toliko bitna kod trkača i pišeš kao su razlike među top modelima minimalne, a onda par postova niže tvrdiš kako ti baš nema puno smisla da su sve kacige iste... Dosta kontradiktorno...

I cuj, ako ti je sve ovo glupo, nemoj niti odgovarati, pusti radioaktivne supstance da ostanu na Kriptonu...
 
ma sva oprema koju mi koristimo pogotovo top modeli od bilo kojeg proizvodaca je vrhunska tako da nema razloga raspravljati o GP opremi jer je to vise radeno da bude funkcionalna i po mogucnosti ,cim lakse i funcionalnije da izdrzi utrku i onda ide novo ovako i onako.Neznam ja nisam nikada vidio na GP da nakon pada taj isti vozac vozi u tom odjelu i drugu utrku.

Sto se tice kaciga to su sve karbonske kacige koje su danas i u slobodnoj prodaji.



s.
 
VK said:
Nisam to očekivao niti mi je jasno zašto misliš da sam to očekivao...
Iz mog posta (ako ga pročitaš kompletno, s razumijevanjem) se jasno vidi kako ja pretpostavljam da nema bitnijih razlika među top modelima pojedinih marki kaciga, kod trkača gotovo nikakvih, a ove koje mi kupujemo: samo treba odabrati onu koja nam najbolje odgovara (pošto ipak nisu rađene po našim glavama).... Dok masa ljudi ne misli tako...
Ti citiraš franca i slažeš se sa tvrdnjom kako oprema i nije toliko bitna kod trkača i pišeš kao su razlike među top modelima minimalne, a onda par postova niže tvrdiš kako ti baš nema puno smisla da su sve kacige iste... Dosta kontradiktorno...

I cuj, ako ti je sve ovo glupo, nemoj niti odgovarati, pusti radioaktivne supstance da ostanu na Kriptonu...

Nije glupa tema pa da ju preskočim (istu takvu sam i ja otvorio prije nekoliko godina što nikad ne bi napravio da mislim da je tema glupa), nego tvoj kometar na koji se osvrćem. I sam kažeš da pretpostavljaš da nema većih razlika, ljudi ti to potvrde a ti nisi zadovoljan odgovorima. Daj onda pojasni što si očekivao?
Naravno da kacige nisu iste i da su razlike među TOP MODELIMA RAZLIČITIH PROIZVOĐAČA MINIMALNE, ali onda i ti čitaj s razumijevanjem pa ćeš možda primjetiti da se kasniji komentar odnosio na Sinišino banaliziranje marketinškog budgeta.

P.S. Troy nije samo Corser, informiraj se. 8)
 
bravo said:
Neznam ja nisam nikada vidio na GP da nakon pada taj isti vozac vozi u tom odjelu i drugu utrku.

Ja sam vidio nakon pada na treningu ili kvalifikacijama, da se vozi u poguljenom kombinezonu. Drugu utrku ne, ali ne zbog toga što nekome smeta što je kombinezon poguljen nego zato što time otpadaju sponzorske naljepnice. A to već može stvoriti probleme...
 
e vidis o tome ja pricam u tim naljepnicama tj našivnicama je lova normalno kao sta si napisao da za vrijeme utrke i kvalifikacije je isti kombinezon i ne smeta nikome sta je poguljen ali druga utrka  :LOL: :LOL: :LOL:

s.
 
mate said:
Nije glupa tema pa da ju preskočim (istu takvu sam i ja otvorio prije nekoliko godina što nikad ne bi napravio da mislim da je tema glupa), nego tvoj kometar na koji se osvrćem. I sam kažeš da pretpostavljaš da nema većih razlika, ljudi ti to potvrde a ti nisi zadovoljan odgovorima. Daj onda pojasni što si očekivao?
Naravno da kacige nisu iste i da su razlike među TOP MODELIMA RAZLIČITIH PROIZVOĐAČA MINIMALNE, ali onda i ti čitaj s razumijevanjem pa ćeš možda primjetiti da se kasniji komentar odnosio na Sinišino banaliziranje marketinškog budgeta.

P.S. Troy nije samo Corser, informiraj se. 8)

Moj komentar nije glup već po tome što dobijam ovakve odgovore, ali očito je da je hrvatski jezik za neke nerazumljiv...
Ja čitam sa razumijevanjem i ne moraš ništa pisati velikim slovima, svuda raspravljamo o top modelima, jedino se ti malo gubiš pa ne znaš o čemu pišemo. (A to što si napisao da nisu sve kacige iste, ako ne misliš na top modele, onda to nisi morao niti napisati)...

Vidim da ima i udbaša ovdje, čim komentiraš obrisane postove koji su bili 1 minutu na netu.
Što se tiče Troya i Corsera: ne moram se ja ništa informirati, vidim sve što trebam vidjeti.
I bilo bi lijepo od tebe da malo smanjiš patroniziranje u svojim postovima, ja bih to znao cijeniti...
 
Po meni je sve rečeno!
Mate ključaj to!
 
IgorS said:
U vezi ovoga jedno pitanje:

ako su te takmičarske kacige toliko superiorne nad onima koje mi "obični ljudi" nosimo, zašto onda određeni takmičari stavljaju čepove u uši, a naši mnogobrojni "testeri" kažu za određene sportske kacige da su tihe? Dali je to zbog buke tih mašina ili kacige koje nose takmičari definitvno nisu iste kao i one koje možemo kupiti svaki dan?
mislim da čepovi u ušima nemaju veze s bukom kacige nego se jednostavno dolazi do pojačavanja ostalih osjetila ak se priguši osjet sluha...
 
darQ said:
mislim da čepovi u ušima nemaju veze s bukom kacige nego se jednostavno dolazi do pojačavanja ostalih osjetila ak se priguši osjet sluha...

da, kak bi im se tek pojacala osjetila da žmire.. :mrgreen: :mrgreen:
 
Koliko sam ja upućen za te čepiće, znamo da svi gp-motori imaju otvorene ispuhe, što je mnoooogo glasnije nego neki naš akrap....i kad takvih 5-6 zuji na 4-5 metara oko tebe normalno da smeta i dekoncentrira...  :?

Druga stvar, sa sigurnošću znam da npr. Dainese ne koristi isti materijal za kombinezone koji idi u masovnu proizvodnju i one koje nosi npr. Dottore....  :jesus:

Ali sve ima svoju cijenu, pa tako se moze i netko ko ima love ko pljeve nazvati Dainese i reći...hoću to, to i to! Masno platiš i evo ga....  (y)
 
oomba said:
Koliko sam ja upućen za te čepiće, znamo da svi gp-motori imaju otvorene ispuhe, što je mnoooogo glasnije nego neki naš akrap....i kad takvih 5-6 zuji na 4-5 metara oko tebe normalno da smeta i dekoncentrira...  :?

Druga stvar, sa sigurnošću znam da npr. Dainese ne koristi isti materijal za kombinezone koji idi u masovnu proizvodnju i one koje nosi npr. Dottore....  :jesus:

Ali sve ima svoju cijenu, pa tako se moze i netko ko ima love ko pljeve nazvati Dainese i reći...hoću to, to i to! Masno platiš i evo ga....  (y)
pa dottore nosi alpinestars  :mrgreen:
 
oomba said:
Druga stvar, sa sigurnošću znam da npr. Dainese ne koristi isti materijal za kombinezone koji idi u masovnu proizvodnju i one koje nosi npr. Dottore....  :jesus:

pa nije bas da izgleda nesto posebno extra ,uvlaci se u pakšu kao i svaki drugi :LOL:
 
osobno mi je logično da jedan pro vozač sa godišnjim sponzorskim ugovorm dobiva i beneficije da nosi posebnu verziju kacig, zar to ne bi svi htjeli, pa makar i zbog samog ega...(mislim, oni su jebeni profići, voze 300km/h,a ja tu neki amater i imam istu kacigu) .

s druge strane, tvornici je testiranje i razvoj  uvijek bitan faktor, a što je bolje nego testirati svoju kacigu i tudju glavu kod pada na 250km/h , za to nema pravog laboratorijskog testa...
 
markookram said:
pa dottore nosi alpinestars  :mrgreen:

Od kad nosi alpinestars???I mislim da sam negdje na njemu vidio reklamu od alpinestars, al znam da.....ma ne znam.

I da, nije isti materijal, 100%...trkaći kombinezon je lakši, ne mora biti vodootporan i ne mora zadržavati toplinu....
 
Objasni i nama kakav je to onda njegov kombinezon i šta je posebno na njemu u odnosu na one koje nose obični smrtnici... I kad već to znaš 100%, jel ti on to rekao osobno ili njegov dečko?
 
Čitao sam članak negdje, sad ispada da lažem, al ne sjećam se di sam čitao, da kombići od vozača gp-a vrijede između 4 i 5 somova evra....  :mrgreen:
 
oomba said:
Čitao sam članak negdje, sad ispada da lažem, al ne sjećam se di sam čitao, da kombići od vozača gp-a vrijede između 4 i 5 somova evra....  :mrgreen:
ma 100. Jedna jedina razlika je u tome sto sad imaju u grbi cuturu s bevandom. Prije su neki vozaci (Ross, Biaggi, Bayliss) imali "Procom" verziju odijela koje je u grbi imalo sustav za prikupljanje podataka (tlak, vlaga, br. otkucaja srca itd.) koje su kasnije analizirali.

 
moje je mišljenje da je u cijeloj priči bitnija težina ugovora od bilo kojeg drugog razloga, a kasnije s vremenom ako je ugovor po volji vozača bude tu i sentimenta pa i praznovjerja. recimo ako gledamo kacige, svi vodeći proizvođači su po mom mišljenju tu negdje kvalitetom, a tako nekako je i sa ostalom opremom. Pouzdano znam da je Biaggi za sezonu 2005 od SUOMY-a dobio pola milje eura za ugovor, plus premija za svako postolje, plus provizija od svake prodane replike u svijetu. Kada smo ih pitali zašto recimo ne kupe Rossija, odgovor je bio da je Rossi duplo skuplji i da to nije problem već da je najveći problem u jednom djelatniku AGV-a s kojim Vale ima jako blizak odnos. Odnosno drugim riječima, prvo bi morali ukrasti AGV-u kadar, a zatim Valea, a to sve skupa nije nimalo jednostavno. Kao što je Bravo rekao, sve te sponzorske ugovore svi mi plaćamo, bilo da je riječ o kacigama, ostaloj opremi, motociklima, automobilima ili kopačkama.

jedan primjer da je njima lova najvjerojatnije na prvom mjestu. Sredinom sezone iz Suomya smo doznali da pregovaraju sa Stonerom, koji po njima nije trebao biti "skup". Kao, dobro mu ide , ali napadao se godinu prije no ipak, mlad je pa je mozda dobra prilika. Kad smo prije dva tjedna pitali kaj je sa Stonerom, rekli su, ništa od deal-a, postao preskup. To govori da je njemu svejedno dali će biti na glavi Nolan ili Suomy ali mu nimalo nije svejedno koliko će biti visok kad stane na novčanik.

mislim da bi odgovor na tvoj post bio da je ipak najbitnija lova, jer svi koji su sposobni iskeširati cifru za nekog od njih imaju i vrhunsku kvalitetu svojih proizvoda
 
Isti k***c kao i sa npr. gumama, michelin pravi smjesu samo za njega i po zeljama njega i njegovog tima, tako i kominezoni, ipak je šansa da se padne na utrci puno veća nego na cesti, samim time se radi vise i na sigurnosti vozača, za kacigu znam da ima i kod nas kupiti po 15-ak somova kn, ali kombinezoka skupljih od 17 do 20 somova nisam(barem ja vidjeo)...mozda griješim...uostalom, ne bi nikad dao vise od 10 somova osobno za kombinezon...  (y)