Oprema - rukavice, jakne, hlače itd.

jel imate neku dobru preporuku (trilobite kvalitete) za neku casual ljetnu jaknu, da ide uz hlace (preferirao bi koznu, al moze bilo kakva sugestija)
 
Ak mogu sugerirati.Budući da si se odlučio za trilobite jeans hlače ,ja bih predložio kožnu jaknu.,čisto radi jedne stvari .A to je stupanj zaštite pri možebitnom padu.Imaš kožnih jakni raznih modela i proizvođača,to i sam znaš.Mislim da ne mora biti ekstra skupa da bi bila više nego dobra.👍
 
ljeti samo teksitlna mesh jaketa sa protektorima... i sa njom za bit pakleno... koža ljeti nikako meni ne igra...
kožnu imam za miće vožnje i po gradu zimi, uzeo preko louisa, najjeftinije nešto platio 80 eura, goveđa koža, kruta ko kurac, al kad stavim felpu ispod topla ko pička.
ovisi dosta i gdje voziš... nama u dalmaciji ovdi već pakleno i nose se ljetne jakete naveliko...
 
imam IXS adv tekstilno odijelo za putovanja, ovo bi za šminku i do crikve na kavu :D
 
Zato sto sam i ja sebi bio narucio i kad sam vidio sta su mi poslali odmah vratio nazad. Ono nije ni za nositi kada hodas, a kamoli na motoru. Ako imas pravi moto jeans, onda znas zasto sam napisao da je smece.

@DacMan ja ljeti nosim kariranu kosulju, isto moto sa protektorima i kevlar umetcima, ali to vjerojatno nije tvoj djir. Imam i perforiranu koznu Alpinestars jaknu koja bi kao trebala biti za ljeto, ali je iznad 25 stupnjeva u njoj uzasno vruce.
Probaj sa nekom moto duksericom ili nekom mesh jaknom. Vidio sam da Büse ima model Santerno cesto po dobroj cijeni: https://www.ebay.de/itm/393416208743?epid=23060878163&itmmeta=01HYDAEJDRCET3ZEJQWPAX18WS&hash=item5b996ef167:g:61wAAOSwtEtg2h~q&itmprp=enc:AQAJAAAA8J8rzwYdFiLWtrBrVKj2IzHhpt5GD94Blyn4w0RmjUTOmvPK0XYBg/ob7fwk5CwP8GaisxOIQMIcjn0BqACe0LRzPFpzctKxi6ZR47Y1NYowsnJG6zIzWUZlrenQQE18/E88NqWxLq6/y7rAyTjFtNF1E7QD9FvFg++S268+TNsdYmKkNq4u4Mq02tyO+Q9In37CcBP37fT6KFULpTQ3peALR3+J7oRK0KY4zYvoLrHBygEIE1--1DJpoJ7L7PCvo3SMmTBQSgu2iBN4tCz7LB0/KwBj3sHiYI3wOzak4WOHJ7FLvT8zNgzUZLlGZDe5pA==|tkp:Bk9SR4inuqrzYw
 
  • Like
Reactions: DacMan
Da, tocno ovo sto je linkano gore. Mislim, radi sta hoces, to je tvoja stvar. I ja nekada vozim u obicnom jeansu. Samo kazem da ono nema veze sa moto opremom.
 
ma ja sam uzeo neke hlače sa ali expresa, sa protektorima lani... platio 35€... vride protektori toliko, a ostalo materijal i izrada je žali bože para... nosim ih ja, nije to tako očajno, al vidi se da je to jebena kina najjeftinija... o brojevima neću ni govorit... doli mi kratke, a gori 15cm šire... uglanvom, nikad više.
 
  • Like
Reactions: WraGG
Osim privjeska za ključeve ili tako nekih "đinđi" ne bi naručivao ništa sa Alija ili slično.
Ništa što zahtjeva neki faktor sigurnosti, pa pun je net videa sa testiranjima tih proizvoda...
npr. (na Talijanskom je ,ali se kuži bit)
 
  • Like
Reactions: WraGG
1716288505096.png

Evo nadjoh i narudzbu. I ja se zaletio jer sam isto tako zakljucio da vrijede protektori vise od toga sto sam platio. Na kraju em su bile kvalitativno lose, em ruzne. Vratio nazad isti dan.
 
Da, tocno ovo sto je linkano gore. Mislim, radi sta hoces, to je tvoja stvar. I ja nekada vozim u obicnom jeansu. Samo kazem da ono nema veze sa moto opremom.

Pitao sam za ono što sam ja naručio, a to očito nisi ni vidio ni probao... sa druge strane, preporučuješ nešto što je 3-4x skuplje, a osobito sa eBaya poštarina košta kao na naručujem plutonij, tako da ne znam o čemu pričaš. U svakom slučaju mi je za takove stvari bolje imati 4 komada takovih hlača (i moje imaju i bočne i koljene protektore) i imati uvijek nove, nego zrigati lovu na nekakav brand (kojega najčešće rade isti ti Kinezi i samo prišiju drugačiju etiketu)... barem je to točno kroz prizmu mojih potreba, a to je najčešće vožnja u nekakvim idealnim uvjetima, kada je suho, sunčano i toplo.

Kojekakve kombinirke sa po više vrsta termo-uložaka i svim i svačim imam i ja, od nekoliko marki (IXS, Dainese pa nadalje), no kako stvari stoje to će ostati uspomena na više adrenalinske dane i temperature i mlađe dane, jer stvarno mislim da mi je uz spremnost da se vozim i u običnim trapericama - kao i kod tebe - ovo ipak nešto bolja solucija, a ne košta me ništa više... jasno je da hlače nisu Rukka, Buse ili Dainese, no svakako sam ziher da će svoju zadaću - nedajbože - odraditi jednako tako kao i 5x skuplje stvari. Iako je tada to zadnje o čemu se razmišlja, šteta će uvijek biti.
 
Pa tome forum i služi. naravno da ću raditi što hoću, kao i ti, samo ja ne pljujem po tvojem odabiru, samo iznosim svoje razloge, kao i dojmove. Ne znam zašto kada ti to radiš je sve super, a kada to isto radim ja onda je to predmet diskusije... ti sirekao da je moj odabir smeće, ja to za tvoj nisam rekao. Iako je 98% eBaya u biti roba sa Alija koji preprodaju Ameri drugim glupim Amerima ili onima koji puše da je eBay još uvijek revolucionano pomodni i kvalitetni dućan... u biti se na eBayu zarađuje više na poštarini nego na robi.
 
meni se gadi kad god navlačim ove gaće sa aliespresa na sebe... od krivo navedenih mjera do materijala (šavovi nikakvi, patent očajan itd)... al eto, takav sam ih sad neću bacit, nego ih nosim... jeboimajamater...daimjebo...
 
  • Haha
Reactions: Octane
ijebomateronome ko mu je u recenziji da više od 3... eto toliko o tim recenzijama...
to ka kad neki naš nadobudni otvori kafanu, pa šalje okolo google link da mu se lajka i daju recenzije...mrš.
 
  • Haha
Reactions: Octane and WraGG
Zato ne bih uzeo ni ja da nije takova cijena i da mi frend nije rekao detaljna uputstva kako korigirati narudžbu glede brojeva... i dobro je ispalo.