Oprema - rukavice, jakne, hlače itd.

Najjači podatak mi je ovaj s etikete.Ak ljosneš sa 75 km/h,moreš se klizati 5 sekundi da se ne poderu.Znači 150 cijele dvije i pol sekunde.To vredi za asfalt.🤣🤣👍Žal mi je kaj sam hitil etiketu od mojih ,točno bi si ju dal povećati i uramiti kak sliku za na zid f garaži. 👍😎
Ja svoju nisam bacio, pa ako ti treba, ću napraviti bolju sliku.
 
Mislim da nije proporcijalna kalkulacija impacta 75 vs 150 kmh..sa duplim brzinom bi vjerojatno pokidalo materijal već i za sekundu jer je sila mnogostruko veća..nek se javi dobar matematičar / fizičar da nam to bolje izračuna. 🤓
 
Mislim da nije proporcijalna kalkulacija impacta 75 vs 150 kmh..sa duplim brzinom bi vjerojatno pokidalo materijal već i za sekundu jer je sila mnogostruko veća..nek se javi dobar matematičar / fizičar da nam to bolje izračuna. 🤓
U računicu kinetičke energije ulazi masa i brzina. S time da brzina ulazi na kvadrat. Tako da povećanje brzine na duplo povećava kinetičku energiju četverostruko (0,5*mv^2)
 
  • Like
Reactions: Kawah and Marin0
Ja svoju nisam bacio, pa ako ti treba, ću napraviti bolju sliku.
Može još par općenitih riječi i dojmova o tim hlačama.. odakle si ih kupio? Viktor ima na popustu scrambler model, iako mislim da mi ne bi pristajale na mršavije noge. Malo me zabrinulo ovo o klizanju, mislio sam da su sigurnije, al svakako ne planiram roknit sa 150 km/h.. Trenutne Rev'it tekstilne hlače mrzim obuć na išta kraće od 2h vožnje. Očekujem da su ove duplo udobnije.
 
Može još par općenitih riječi i dojmova o tim hlačama.. odakle si ih kupio? Viktor ima na popustu scrambler model, iako mislim da mi ne bi pristajale na mršavije noge. Malo me zabrinulo ovo o klizanju, mislio sam da su sigurnije, al svakako ne planiram roknit sa 150 km/h.. Trenutne Rev'it tekstilne hlače mrzim obuć na išta kraće od 2h vožnje. Očekujem da su ove duplo udobnije.
Hmmm.
Nisan napravio veći đir da mogu dati realnu ocjenu.
Mogu reći da su vrlo udobne.
Sami traper ima elastina pa se malo rastežu.
Vizeći u njima nisam imao nikakvih zatezanja, žuljanja ili ikakvih smetnji.
Mislio sam da će me piliti oko struka pošto sam se malo uprasio, ali sve je dobro.
Imaju visok struk na guzici i tu imaju elastični dodatak
Tamni dodatak između nogu je rastezljiviji od trapera tako da ne žuljaju nigdje.
Fali im možda malo materijala na guzi da ne kližu (meni ne kližu jer ne razvijam brzine).
Imaju 2 patenta za toplije vrijeme. Tu imaju samo rupičastu podstavu.
Iznag koljena je rastezljiva harmonika kao iznad guzice.
Bokovi i koljena imaju štitnike. Krvlar je do ispod guzice na stražnjoj strani.
Izrada izgleda kvalitetna.
Uzeo sam ih u Trstu, motocharlie.
Čekao sam ih tjedan dana.
Probao sam klasik samo su bile na meni kao vreća. Onda mi je prodavačica izvukla katalog i tamo sam vidio već opisane veličine,...
IMG_8797.jpeg
IMG_8798.jpeg
IMG_8799.jpeg
 
Jučer sam napravio đir od 2 sata bez stajanja,...
Jedino što me počelo smetati (pred kraj vožnje) je šav između međunožja gdje se spaja traper i rastezljivi materijal.
Međutim kad sam se skidao donje gaće su mi bile zavrnute od oblačenja. Jeli to razlog,...
IMG_8804.jpeg
 
Može još par općenitih riječi i dojmova o tim hlačama.. odakle si ih kupio? Viktor ima na popustu scrambler model, iako mislim da mi ne bi pristajale na mršavije noge. Malo me zabrinulo ovo o klizanju, mislio sam da su sigurnije, al svakako ne planiram roknit sa 150 km/h.. Trenutne Rev'it tekstilne hlače mrzim obuć na išta kraće od 2h vožnje. Očekujem da su ove duplo udobnije.
moguće da ti revit hlače nemaju ništa bolju klasifikaciju
ja imam ixs adv hlače, imaju istu klasifikaciju ko i te trilobite, jedino su trilobite jedno 3x udobnije
 
To sam si i ja postavio pitanje kad su počele žuljat.
Chris Hardy u svojim knjigama promovira vožnju motora isključivo bez gaća, probao sam jednom, nezz nije me se dojmilo 😂

u međuvremenu sam nabavio one fensi sporcke, rade ko zmaj, ne žuljaju
 
Chris Hardy u svojim knjigama promovira vožnju motora isključivo bez gaća, probao sam jednom, nezz nije me se dojmilo 😂

u međuvremenu sam nabavio one fensi sporcke, rade ko zmaj, ne žuljaju
Ehhhhh sad ni veš više nije dobar, kako smo fine guze postali,...😂
 
lako se naviknut na bolje, često čak ni ne boli 😂

jedino kaj se osjećam ko pickica, nist me ne smeta
 
moguće da ti revit hlače nemaju ništa bolju klasifikaciju
ja imam ixs adv hlače, imaju istu klasifikaciju ko i te trilobite, jedino su trilobite jedno 3x udobnije
Moguće, iako mi to tvrdo platno djeluje kudikamo pouzdanije i jače od trapera, ne znam... Probat ću negdje provjerit. Ako je tako, onda ću radije nosit ove udobnije, a i bolje izgledaju.

Fala na odgovorima Spori.
 
  • Like
Reactions: Spori
Al ozbiljno :mrgreen: imam par Lidl bokserica koje su samo za vožnju jer šavovi u njima ne smetaju(y)
 
potoje li neke ljetne hlače, tekstilne, mesh i da imaju protektore ili đepove za potektore.. ma sve ovo đins, ali espres. kevlar kurci palci, da prostiš vruće ka u paklu sa tim... imam richa ljetnu jaketu mesh, cijela unutrašnja strana od jakete od struka preko pauzuha do kraja rukava je prozračno u meshu tom prozračno lipo.. a sa vanjske stane su protektori... ja koji se znojim ko prase, sa tom jaketom izdržim ljetne vožnje... jel postoji nešto i od hlača? ono zip otvarači ništa, nego da je čisti mesh prozračni sa unutrašnje strane, a izvanka nek su one pojačane...
 
Moguće, iako mi to tvrdo platno djeluje kudikamo pouzdanije i jače od trapera, ne znam... Probat ću negdje provjerit. Ako je tako, onda ću radije nosit ove udobnije, a i bolje izgledaju.

Fala na odgovorima Spori.

Kod traperica za motore, kevlar podstava u njima na strateskim mjestima je ono sto stiti od oguljotina, ali i to nije "ni do koljena" postenim kožnim moto hlacama.
 
  • Like
Reactions: Octane and Spori
potoje li neke ljetne hlače, tekstilne, mesh i da imaju protektore ili đepove za potektore.. ma sve ovo đins, ali espres. kevlar kurci palci, da prostiš vruće ka u paklu sa tim... imam richa ljetnu jaketu mesh, cijela unutrašnja strana od jakete od struka preko pauzuha do kraja rukava je prozračno u meshu tom prozračno lipo.. a sa vanjske stane su protektori... ja koji se znojim ko prase, sa tom jaketom izdržim ljetne vožnje... jel postoji nešto i od hlača? ono zip otvarači ništa, nego da je čisti mesh prozračni sa unutrašnje strane, a izvanka nek su one pojačane...

Ja vozim u obicnim trapericama kad je prevruce za kožnu opremu, cak i sa obicnim tenisicama. Pa kad i ako padnem, jbg, moj izbor i na kraju moj problem. Ne vidim smisao u moto trapericama jer svi kazu da je u njima pretoplo, a onda mogu i kožne nosit.