Oprema - rukavice, jakne, hlače itd.

Za na posao, po mom iskustvu (iako kraća relacija cca 5-6 km);

- najbolje dvodijelno, s tim da kupiš kišne hlače koje imaju patent sa strane po cijeloj dužini svake nogavice tako da se skidaju i oblače preko postojećih hlača, jer oblačenje/svlačenje kišnog jako brzo dosadi kad zareda nekoliko dana kiše

- kišna najčešće s vremenom popuste na jajima, ako možeš isprobati, uzmi donji dio koji se najmanje rasteže na tom području kad sjediš na motoru + obrati pozornost koliko se donji dio nogavice podigne kad sjedneš na sic, jer kod nekih su hlače preduge kad stojiš pored motora, a kad sjedneš na sic nogavica se zadigne preko gležnja (n)

- uvijek par suhih čarapa u ruksaku za slučaj da se voda slije u čizmu, nije idealno cijelu smjenu provesti sa vlažnim nogama

- računaj da na poslu imaš kakav ormar gdje možeš objesiti mokro kišno da se osuši. Računaj da ćeš sve iskapati po podu dok ga skineš :mrgreen:

- goretex je najskuplji ali i daleko najbolji, imam gornji dio od goretexa i kad ga skinem dovoljno ga je samo protresti da sva voda odleti s materijala i bude skoro potpuno suh
 
Preporuka za...

Auto stanic web dijelovi za auto

Novema nova web moto dijelovi

Top moto web moto dijelovi


Sve poslano isti ili drugi dan i stiglo sljedeci dan 👍
 
  • Like
Reactions: Freesty
ima li itko iskustva sa SPYKE konf brojevima? da li se mogu usporediti sa regularnima M/L ili su manji/veci?
 
ima li itko iskustva sa SPYKE konf brojevima? da li se mogu usporediti sa regularnima M/L ili su manji/veci?
Njihov 52E je negdje malo veci M. Meni je u prsima malo knap pa savovi trpe kad hodam uspravan i zakopcan. Ako gledas aragon evo to ti je model iskljucivo za ljeto.
 
Gledao sam estoril.....ako je 52 veci M to je onda to 50 je standardno M
Ok. Neznam kakva je estoril jer ova ima rupice po sebi i jako puse kroz njih tako da je vec na nekih 15 stupnjeva jako hladno se vozit iako ima utopljenje jakna. Al se zato i na +37 neces znojit u voznji.
Sto se tice mjera sa njihovog size charta ja sam fulao za 2broja. Inace nosim M i L ovisno opet kako ko ima mjere. Sad ta 52 ovako mi je ok osim u prsima je napeta, u bokovima sam ja dosta uzak pa mi je tu siroka a rukavi su ko saliveni. I da pricam kad imam ispod nje skroz tanku majicu.
 
Ok. Neznam kakva je estoril jer ova ima rupice po sebi i jako puse kroz njih tako da je vec na nekih 15 stupnjeva jako hladno se vozit iako ima utopljenje jakna. Al se zato i na +37 neces znojit u voznji.
Sto se tice mjera sa njihovog size charta ja sam fulao za 2broja. Inace nosim M i L ovisno opet kako ko ima mjere. Sad ta 52 ovako mi je ok osim u prsima je napeta, u bokovima sam ja dosta uzak pa mi je tu siroka a rukavi su ko saliveni. I da pricam kad imam ispod nje skroz tanku majicu.
175-80kg znaci meni je 52 taman...tj trebao bi biti
 
Ima netko da nosi Course odjecu ili rukavice, zanimaju me dojmovi, iskustva?
Imam ljetnu mash jaknu već treću sezonu i odlična mi je, made in Pakistan. Ne vide se pretjerano znakovi korištenja jedino mi se oljuštio logo sa jakne od pranja iste. Imam i Jet kaciga od njih koju ne koristim pretjerano, a ona je napravljena u tvornici gdje se radi i marka Acerbis samo je gore logo course.
 
  • Like
Reactions: Freesty
Imam ljetnu mash jaknu već treću sezonu i odlična mi je, made in Pakistan. Ne vide se pretjerano znakovi korištenja jedino mi se oljuštio logo sa jakne od pranja iste. Imam i Jet kaciga od njih koju ne koristim pretjerano, a ona je napravljena u tvornici gdje se radi i marka Acerbis samo je gore logo course.
Zatvaraci su ok? A kako je sa velicinom, je realna kak inace nosis ili veca manja?
Ja imam njihove cizme i za sad sam zadovoljan, imam ih tek negdje 10mjeseci al ih dosta nosim i nisu se promijenile.
 
Zatvaraci su ok? A kako je sa velicinom, je realna kak inace nosis ili veca manja?
Ja imam njihove cizme i za sad sam zadovoljan, imam ih tek negdje 10mjeseci al ih dosta nosim i nisu se promijenile.
Cifovi su ok, nigdje ne štekaju ne otkopčava se i sl. Čičak trake još uvijek nisu ofucane i sl. Meni je jakna realna veličina koju i inače nosim, ali ti uz svaki proizvod piše ukoliko je manja veličina nego inače.
 
  • Like
Reactions: Freesty
Danas malo u posjetu u Moto Charlie,isao turisticki a na kraju kupio Dainese Avro 4 odijelo i Impeto rukavice....cijene sasvim solidne u odnosu na hrv trgovine....
 

Attachments

  • IMG_20230908_210944.jpg
    IMG_20230908_210944.jpg
    1.7 MB · Views: 0
Danas malo u posjetu u Moto Charlie,isao turisticki a na kraju kupio Dainese Avro 4 odijelo i Impeto rukavice....cijene sasvim solidne u odnosu na hrv trgovine....
Od Spyke na Dainese 👏👏. Dobra akcija?
 
Danas malo u posjetu u Moto Charlie,isao turisticki a na kraju kupio Dainese Avro 4 odijelo i Impeto rukavice....cijene sasvim solidne u odnosu na hrv trgovine....
Prije 2 mjeseca u povratku sa Dolomita svratio prvi put kod njih i odusevio se. Dobar izbor, korektne cijene, pola uposlenika sa nasih prostora :)
Zena kupila Dainese textil odijelo, ljudi nam napravili popuste kakve nigdje drugo ne bismo dobili. Definitivno cemo se opet vratiti (y)