Oprez pri korištenju nosača mobitela

Osim sto me par puta odvela na zatvorenu cestu (radovi), po meni jako dobra moto navigacija. Moze se birati izmedju 3-4 moda rute specijalno dizajnirih za voznju motorom (zavojito, ekstra zavojito, najbrze te najbrze uz izbjegavanje auto puta), ali ono sto se meni svidja je dosta veliki community koji uploaduje svoje ture i razne zanimljivosti te stvari koje bi bilo dobro vidjeti i posjetiti usput, sve popraceno slikama. U premium verziji ima neograniceno navigiranje te radare. U besplatnoj verziji je u DE navigacija ogranicena na jednu pokrajinu npr. Ja sam uzeo nedavno premium verziju za 30-ak € za jednu godinu i svega jednom je koristio od tada :mrgreen:
U odnosu na Garmin mi je jedino lakse koristenje i dosta je sve preglednije, te mogu online isplanirati rutu na PC-u i onda na mobitelu samo kliknuti na start.
 
Radar bot majka
Nema dalje
I onda se mob spoji sa navigacijon i onda na navigaciji vidis
Plus u kacigi jer je mob spojen i sa komunikacijon
Pojasni malo ovo na navigaciji vidiš.
Što pokazuje na Garminu radarbot obavijest?

Imam isto zumo396 sa komunikacijom i Snecer bazom...samo mi prestao javljati ton u komunikaciju pa sad mi samo na displej baca obavijest.
 
Moras instalirati Garmin Smart Link na mobitel i upariti ga sa mobitelom pa ce ti bacati obavijesti sa mobitela (Radarbot izmedju ostalog) na Garmina. Sto se tice notifikacija na komunikaciju, jel ti rade ostali zvukovi sa Garmina na komunikaciju? Da nisu sta utisao? Probaj ga otpariti pa opet upariti.
 
Ja sam uzeo onu kopiju Quadlocka sa Alija, i u usporedbi sa prijateljevim originalnim Quadlockom stvarno nema neke razlike. Cak odgovaraju svi dijelovi sa jednog na drugi.
Svejedno sam ga odmah skinuo i vratio gore nosac navigacije jer nema tog antivibracijskog sustava koji ce sprijeciti jedan V2 od 1800 kubika da ubije ios na iphone-u, a osim toga i ona izbocina na futroli za mobitel je uzas.
Na Versysu imam najobicniji nosac mobitela jer redni cetvrtak skoro da i nema vibracija, a na Intruderu ce ostati Garmin.
Meni je SX ubio kameru na ajfonu. Stabilizator je otisao.
Doduse, na goprou je baterija krepala, pa sam snimao u vožnji dok je bila u ram mountu, i tad je otišla.
Inače nemam problema s dosad 5-6 ajfona, svi su bili korišteni kao navigacija na duljim turama. Kiša, vručina, vibracije, ispadanje, itd, itd.
 
Moguce da ju je zeznulo jer je radila u voznji. Ne znam jel pokriva Apple to u garanciji. Mislim, trebali bi, ali postavili su upozorenje da se ne koriste iphone-i na motoru, pa bi cak imali i razloga da je odbiju. Doslovno prije 20 dana sam uzeo novi 14 Pro i ne bih bas da ga odmah udesim :)
Mozda je ipak bolje da ja kupim jos jedan nosac za Garmina za Versysa :mrgreen:
 
Moguce da ju je zeznulo jer je radila u voznji. Ne znam jel pokriva Apple to u garanciji. Mislim, trebali bi, ali postavili su upozorenje da se ne koriste iphone-i na motoru, pa bi cak imali i razloga da je odbiju. Doslovno prije 20 dana sam uzeo novi 14 Pro i ne bih bas da ga odmah udesim :)
Mozda je ipak bolje da ja kupim jos jedan nosac za Garmina za Versysa :mrgreen:
Ajde, ako ga se smi koristit pri jogging-u onda je ipak prava investicija. Triba i sitna slova provjerit. Jbt meni govno od Šjaomija godinama na stalku s e-bay i nikad ništa kameri.
 
Radar bot majka
Nema dalje
I onda se mob spoji sa navigacijon i onda na navigaciji vidis
Plus u kacigi jer je mob spojen i sa komunikacijon
Tako da gasiran bez traja
A mobilne zasjede….dobri ljudi blicnu iz suprotnog smjera
a ka si u BiH, jel isto spojiš mob.sa navigacijom...
 
Ajde, ako ga se smi koristit pri jogging-u onda je ipak prava investicija. Triba i sitna slova provjerit. Jbt meni govno od Šjaomija godinama na stalku s e-bay i nikad ništa kameri.

Neće joj biti ništa ako ne snima dok vozi. Ja sam naivno mislio da je mogu koristiti umjesto goproa da snimam vožnju.
 
  • Like
Reactions: JosipS
Moguce da ju je zeznulo jer je radila u voznji. Ne znam jel pokriva Apple to u garanciji. Mislim, trebali bi, ali postavili su upozorenje da se ne koriste iphone-i na motoru, pa bi cak imali i razloga da je odbiju. Doslovno prije 20 dana sam uzeo novi 14 Pro i ne bih bas da ga odmah udesim :)
Mozda je ipak bolje da ja kupim jos jedan nosac za Garmina za Versysa :mrgreen:

Ma sigurno je to zajebalo, visoke vibracije dok kamera radi i fokusira cijelo vrijeme.
Ajfon mi je uvijek navigacija na motoru i nikad nisam imao problema s nijednim, od 5 do 13ke
 
Ma sigurno je to zajebalo, visoke vibracije dok kamera radi i fokusira cijelo vrijeme.
Ajfon mi je uvijek navigacija na motoru i nikad nisam imao problema s nijednim, od 5 do 13ke
Ala sta se razbacujemo a…
13ska……😂😂😂
 
Neće joj biti ništa ako ne snima dok vozi. Ja sam naivno mislio da je mogu koristiti umjesto goproa da snimam vožnju.
e vidiš, ovo nisam vidio nigdje, uglavnom kažu da krepa neovisno o radu. Ja imam poors man quadlock u nadi da će odradit :)
Iako kad se vozim sam, mob mi je u džepu čisto zlu netrebalo.
 
iskreno i meni se nejde u tom smjeru, al šteta propustiti
 
ja sam prije 5 godina bio autom nekom drugom prigodom... nisam doduše na Durmitor išao, al tu sam se vrteljao sa ekipom... mislim da ću ići dogodine. sve ceste da su asfaltirane, ima na par mista ako naleti kamper, malo bude tijesno, al uglavnom da je super, priroda i ima urednih apartmančića, pansiona, cijene isto ok...
mislim da je ovaj koristio neku moto aplikaciju calimoto, al da sve ima ucrtano i u google mapama...
 
Ako vam je radi roaminga, tko ima mobitel koji prima e-sim Airalo je odlicno rjesenje. 5-6€ 1gb za 7 dana i funkcionira odlicno. Ako je malo, uvijek se moze nadoplatiti.
 
  • Like
Reactions: DacMan
e vidiš, ovo nisam vidio nigdje, uglavnom kažu da krepa neovisno o radu. Ja imam poors man quadlock u nadi da će odradit :)
Iako kad se vozim sam, mob mi je u džepu čisto zlu netrebalo.
Možda ja imam sreće, ali nikad problema ni s jednim of 5-6 modela, a stalno su mi na motoru.
Na ovom 12 mini, od 3 kamere, crkla je samo kamera koju sam koristio u vožnji, druge su i danas ok.
Vjerujem da sam s raznim ajfonima u ram mountu napravio barem 30000km, jer kad sam negdje u điru od par sati slušam muziku/jubitu i volim da mi je mob spojen na punjač od motora. Ne volim tank torbe, tako da ga nikad ne držim u njoj.
 
Nisam znao za swappie, lepo

Prezadovoljan sam. Nema šanse da bi ikad više kupio novi mobitel.
Naručio sam desetak mobitela preko njih kroz godine, što sebi, što familiji, nikad nikakvih problema.
Jedini je problem što rade samo s ajfonima.