Opsesivno kompulzivno mijenjanje motora

WraGG

Well-known member
Evo jedna tema da malo skrenemo kurs sa ovih GS-ovskih, ratnih i ostalih nezanimljivih tema na forumu.
Kao sto vas je vecina vec primjetila, kod mene je ovakva situacija:
IMG_0491.jpeg

Jednostavno, previse je raznih motora vani i vecina mi je zanimljiva pa bih stalno mijenjao.
Osim par ljudi na forumu koji isto tako stalno mijenjaju, primjetio sam da je velika vecina vjerna jednom motoru vec dugo vremena. Kako vam to uspjeva i da li vas stvarno ne vuce mijenjati motor i kupiti nesto drugo? Da li ste stvarno nasli svoj savrseni motor ili je nesto drugo u pitanju?
Ja sam prije par tjedana prodao Versysa a vec imam 7-8 razlicitih modela u pretragama i notifikacije mi stalno iskacu 😄😄
 
Ja na jednom motoru 22 godine, mogo ga prodat mogu i sad al necu kosta me godisnje, samo posjedovanje, malo preko 600€ s garazom. Ove godine sam uspio navuc 120km prosle 250km :ROFLMAO: Jel bi trebao lovu istresat svake godine za 250km :mrgreen: Jako vazno u mojoj nastanbini i u mojoj selendri niko ne gleda ko koje prometalo voza nit se iko parkira pred kaficem osim turasa u naletu :p i na kraju najvaznije libo me spolovilo za tudje misljenje :mrgreen:
 
Potpuno krivo.Apetiti su jedno ,realne mogućnosti drugo.
Kad otkriješ sve ono kaj određeni model daje .,osnovno kaj se trebaš upitati je da li uopće možeš iskoristiti ono za kaj si motor kupil.
To je esencijalno.😎
 
Dok sam vozio Rove imao sam uvijek po par komada. Onda je dosla kriza srednjih godina pa su oni i hard enduro otisli a doslo je nesto drugo. Taj prelaz je bio bolan ali otvara nove vidike.😄 Sad isto gledam vise toga ali ne zelim vise nista za ukras, samo voznja. Ako ne mogu sa svakim nalravit barem 7-8tkm godisnje, nista od toga. A vremena naravno nemam.😄
 
Kupim bude mi vrhunski ... probam nešto novo, jače, drugačije i onda trenutni motor ide u oglas pa ako prodam idem dalje ako ne vozim kaj imam, Prolem je kaj kod nas nemožeš hodati okolo po salonima i isprobati 10 motora prije nego kupiš.
Da mogu financijski nebi nikad ni jedan prodao samo bi ih skupljao.
 
- Ne želim novo jer nakon kupnje mora ostat budget za urednu vožnju i održavanje prosjeka od minimalno 12-13 tisuća godišnje

- Nakon što sam kupio polovni i promjenio sve tekućine, ulja itd. e sad ga se ne isplati prodavat pa da s drugim moram sve to sve ispočetka

- Nakon što nabijem kilometražu e sad se ne isplati prodat jer mu je pala vrijednost

- Na kraju ipak prodam nakon 4-5 godina uz značajan gubitak

Sve u svemu "solidan" financijski plan sa stabilnom silaznom putanjom :mrgreen:
 
Neda mi se više ni probati tuđi motor. A ne mjenjat.
Prije si kao mulac molio đir da probaš, a sad mi kad netko kupi novi motor nude sami i svaki put isti odgovor. Ma drugi ću put i to nebude nikad.
Ovaj budem vozio do kraja karijere. Ispunja sve moje potrebe i ne treba mi bolje.
 
Evo jedna tema da malo skrenemo kurs sa ovih GS-ovskih, ratnih i ostalih nezanimljivih tema na forumu.
Kao sto vas je vecina vec primjetila, kod mene je ovakva situacija:
View attachment 771231
Jednostavno, previse je raznih motora vani i vecina mi je zanimljiva pa bih stalno mijenjao.
Osim par ljudi na forumu koji isto tako stalno mijenjaju, primjetio sam da je velika vecina vjerna jednom motoru vec dugo vremena. Kako vam to uspjeva i da li vas stvarno ne vuce mijenjati motor i kupiti nesto drugo? Da li ste stvarno nasli svoj savrseni motor ili je nesto drugo u pitanju?
Ja sam prije par tjedana prodao Versysa a vec imam 7-8 razlicitih modela u pretragama i notifikacije mi stalno iskacu 😄😄


Jedan poznanik vidim ga svakih par mjeseci, godinu. Svaki put ima drugi motor i tako već skoro 5 godina a ja uvijek isti i 45 000km sam presao tj 5x vise km nego on...
 
  • Like
Reactions: Xj6_2013
Kao sto vas je vecina vec primjetila, kod mene je ovakva situacija
:mrgreen:
ako te toliko vuče, a vuče te, financije ti nisu problem koliko sam skužio, kupuj i to je to nemaš se šta puno misliti jer godine lete. u najgorem slučaju voziš dva mjeseca, ako ti ne paše prodaj za 1000 eura manje i zadovoljit ćeš si tu želju, što bi se reklo, scratch that itch i tako ukrug. lijepo križaš motore s liste dok se ne skrasiš na 1-2 motora. a sad jbg ako isprobaš 10ak motora i nakon toga i dalje ne znaš koja dva ti otprilike najbolje pašu, onda ne znam šta da ti kažem.
nećemo nikad biti 100% zadovoljni to je u ljudskoj prirodi i tu nema puno pomoći😄

Ljudskom srcu uvijek nešto treba,
Zadovoljno nikad posve nije:
Čim željenog cilja se dovreba,
Opet iz njeg sto mu želja klije.
 
Ja na jednom motoru 22 godine, mogo ga prodat mogu i sad al necu kosta me godisnje, samo posjedovanje, malo preko 600€ s garazom. Ove godine sam uspio navuc 120km prosle 250km :ROFLMAO: Jel bi trebao lovu istresat svake godine za 250km :mrgreen: Jako vazno u mojoj nastanbini i u mojoj selendri niko ne gleda ko koje prometalo voza nit se iko parkira pred kaficem osim turasa u naletu :p i na kraju najvaznije libo me spolovilo za tudje misljenje :mrgreen:
Taj tvoj je sad vec je dio porodice:)Ako si kupio nov mozda bi imo razumjevanja za to...ako ne onda si samo cifut..tj zao ti para :mrgreen: :mrgreen:motore mijenjas radi sela 5% a ostalo radi svog cejfa....svaki normalan cojk bi trebo imat bar 4 motora i svake godine mijenjat po jedan..onaj sa kojim predjes najmanje km..nazalost rijetki su odlikasi koji mogu to finansijski podrzat
 
Men mrsko do garaze otic 500m a kamoli se vozat :mrgreen: Zadnji put prije jedno mjesec dana 50km napravio od tih 50 25km po kisi sav mokar dosao kuci u koznjaku bio dosta za ovu godinu :ROFLMAO: