Ovo JE putopis iz Rumunjske 2014

mali_bandit said:
to se da odvoziti bez nekih problema ali????
jeftinije je peglati po jadranskoj magistrali nego da ideš skroz do tam i ništa ne vidjeti a na tome se gubi vrijeme,
Sibiu je prekrasan grad..stat ćeš na vrhu Transfagaraša, brana... ma mjesta za stajat i uživat kolko ti volja a tada ta km pada u vodu

Jadransku obalu znam napamet.
Prosli tjedan dosao iz Dubrovnika u N.VInodolski....

Transfargasan i transalpina su mi rezervna varijanta ako bude lose vrijeme u Alpama...
Jeb. e to sto ne mogu 3 dana nociti....
 
vlais ng said:
Transfargasan i transalpina su mi rezervna varijanta ako bude lose vrijeme u Alpama...

Nebi te htio obeshrabridi, ali oboje ti je lutrija kaj se tiče vremena  :(
Prognoze slobodno pusti na miru kaj se tiče planina, donekle se možeš osloniti na webcamove prije samog puta:
Stelvio - http://webcam.popso.it/cm/pages/ServeBLOB.php/L/IT/IDPagina/28
Villach - http://villach.it-wms.com/
...itd...

vlais ng said:
Jeb. e to sto ne mogu 3 dana nociti....

Je, kratki godišnji je i meni razlog kaj nalupamo 3000km u 4-5 dana  :?
Al, ne brini, buš napravil ovu gore rutu u jedan dan. Samo kreni rano ujutro bez doručka. Sibiu ima dobrih restorana, i McDonalds ti je na glavnoj cesti di prolaziš :LOL:
 
Tealc said:
I topla preporuka - pokušaj zaobiči Sebeš bilo kako. Mi to nismo istražili i platili smo ceh - kuhali smo se između kamiona na +45°C.

Također, Sebeš - Sibiu je grozna, dosadna, ravna dionica prepuna kamiona ali baš nema nekakve alternative.
Bolja opcija izađi na auto put koji ide usporedno sa običnom cestom jer je ionako samo ravno.
 
Tealc said:
Nebi te htio obeshrabridi, ali oboje ti je lutrija kaj se tiče vremena  :(
Prognoze slobodno pusti na miru kaj se tiče planina, donekle se možeš osloniti na webcamove prije samog puta:
Stelvio - http://webcam.popso.it/cm/pages/ServeBLOB.php/L/IT/IDPagina/28
Villach - http://villach.it-wms.com/
...itd...

Je, kratki godišnji je i meni razlog kaj nalupamo 3000km u 4-5 dana  :?
Al, ne brini, buš napravil ovu gore rutu u jedan dan. Samo kreni rano ujutro bez doručka. Sibiu ima dobrih restorana, i McDonalds ti je na glavnoj cesti di prolaziš :LOL:

necu da idem ako je loše vrijeme jer onda nema gustanja u voznji(peglanaja zavoja :mrgreen:) kao i pogledu.
znam o cemu pricas jer sam se vratio s Korzike i Sardinije prije mjesc dana.
u 6 dana obisao cijelu Korziku i sjeverni dio Sardinije.
 
Tealc said:
Sorry kaj moram trolati ovu temu:
Kakav je ovo postao forum dijametralnih suprotnosti  :shock:
S jedne strane se pegla soma km po autoputu di se niš ne vidi, a s druge je 500km puno jer niš ne vidiš  :misli:  :misli:  :misli:

Ak nemaš suputnika na leđima i solidan motor ne vidim u čemu je problem odvalit 600-700km i vidjeti sve kud si prošao. 400 km napravim sa ženom dok moram stat na baš svakom vidikovcu i (naravno) mora pišat na baš na svakom WC-u po putu  :LOL:. Osim ak se iz nekog razloga voliš zabivat u pečnice velikih gradova... ja ih izbjegavam jer zovem to mazohizam. To radim sa velikim udobnim klimatiziranim autom i kompletnom familijom.
Svako putuje na svoj način, međutim ne kužim: stat ćeš svakak svakih 100km, pogotovo nakon kaj prejdeš 200 na svježinu. Ak niš drugo buš tankat moral. Ne moraš stat na pašnjaku nego pauzu napraviš u Sibiu na trgu, kod Peleša... i po bogu pa ne mora kampirati, dizati šator sa hrvatskim barjakom i čekati da se ispeče janjac na vrhu Transalpine i Transfagarašana pa da mu dan nije dosta.
Doduše, zalomilo se i nama ove godine 400km dnevno, ali po izuzetno zahtjevnim col-ovima (alpenpass-evima) u Francuskim alpama. Još i dan danas su mi ruke kao Schwarzeneggeru u mlađim danima  :LOL: Međutim, to ne nebre usporedit sa te 'samo' dvije karpatske ceste...

dobro si rekao da svatko putuje na svoj način  (y) , neka si lijepo pogleda tvoj putopis za dan slične rute i nek odluči želi li to na taj način odvoziti, vidiš nije uvijek sve isto, mi nismo imali takvu gužvu od Sebeša i ja baš nisam tak tragično doživio te ceste ko ti a bio sam prije gore... osim legendarnu 73C u to vrijeme a čujem da je i do danas samajama :mrgreen:

i djuka je rekao šteta u jednom danu no ak nema vremena onda samo gass i što se vidi vidi

djuka  (y)
 
Sutra krećemo pa ako može info kakva je situacija sa plaćanjem karticama, benzinske, hotel, Visa konkretno...

I kakve su cijene cuge i klope...
Ajmo, spakiran sam  (y)
 
mali_bandit said:
... mi nismo imali takvu gužvu od Sebeša i ja baš nisam tak tragično doživio te ceste ko ti a bio sam prije gore...

Puka sreća za Sebeš  :jesus:

Tko je rekao tragično ili loše, kolega? Ja ne. Ne valja izvlačiti iz konteksta, evo citirat ću se:
PUTOPIS] [i]...Kolega Julio bio je izuzetno razočaran stanjem asfalta said:
Sutra krećemo pa ako može info kakva je situacija sa plaćanjem karticama, benzinske, hotel, Visa konkretno...

I kakve su cijene cuge i klope...
Ajmo, spakiran sam  (y)

Kartice u hotelima i na benzinskama može, sobe ili apartmani jako jako rijetko...najjeftinije smo spavali za 150kn privat smještaj (soba sa zajedničkom kupaonom), najskuplje u hotelu sa 4 zvijezdice u Konstanti za 650kn (za svo troje).
Večera i piće za troje ~100kn.
Može i manje... samo odite na periferiju, sve je 40% jeftinije
 
sonny said:
Sutra krećemo pa ako može info kakva je situacija sa plaćanjem karticama, benzinske, hotel, Visa konkretno...

I kakve su cijene cuge i klope...
Ajmo, spakiran sam  (y)

Kartica mi je prolazila svugdje gdje sam trazio (mastercard, prijatelju American bas i ne), cijene osijetno nize nego kod nas, barem nego u Dalmaciji.
Nocenje u super dobrom pansionu u samom centru grada nekih 20 € sa doruckom.
 
sonny said:
Sutra krećemo pa ako može info kakva je situacija sa plaćanjem karticama, benzinske, hotel, Visa konkretno...
I kakve su cijene cuge i klope... Ajmo, spakiran sam  (y)
došao u srijedu iz rumunjske. kartica visa prolazi za tankiranje na benzinskoj svuda.
ponegdje se može platiti i noćenje. hotel platili najskuplje 65 ojra, sigishoara, ništa posebno.
uzeli zbog parkinga. prethodni dan je bio pivski tako da se smještaj tražio žurno.
privatni korektan smještaj, parking za motore u dvorištu, platili s doručkom 120 leja, brašov.
klopa i cuga, šarenilo. dvije kave najjeftinije 5 lej-a, lej ugrubo 2 kune.
piva točena ursus 4 dcl, 5 leja. solidan ručak s dosta bakanalija za dvoje 60-80 leja u dobrom restoranu.
ako te nešto konkretno zanima, pitaj? da, motora po rumunjskoj ni za lijek, dnevno sretali svega par motora.
 
Pozdrav iz Sibia!!!
Sve je kako ste napisali i hvala svima.  (y)

Krećemo na transfagarašan...
 
dinte said:
Jeste se vratili? Čekamo vaše dojmove islike! :wink:

  Hmm, pa jesmo, tri dana 1707km, trošak cca 1800kn po osobi, neki i više zbog potrošnje motora  :mrgreen:

Dojmovi odlični, išla nas grupa 14 na 14 motora, bratstvo i jedinstvo  :mrgreen:, tri Hrvata, 1 BiH, 9 Srba i jedan Rus, svaki puta šou na granici  :LOL:

Treba otići definitivno, i da, vjerujte ljudima koji pišu putopise, sve je kako su već mnogi napisali..  (y)

Slika ima puno, no sve su već viđene!!!
 
Pozdrav! Evo da se i ja prijavim, vratili smo se iz Rumunije 09.08. Odlicno bilo, preporucujem svima :) Ukupno 2300 km. Necu pisati poseban putopis, ima ih mnogo, vec ako kome trebaju svjeze informacije o smjestaju, cijenama ili bilo cemu drugom, tu sam :) Iz Sarajeva smo krenuli, a spavali smo u Pozarevcu, Targu Jiu, Sibiu, Campulung (bilo nam kasno da nastavljamo do Brasova), u Brasovu i Turnu Severinu. Osim Transalpine i Transfagarasana, obisli nekoliko dvoraca i sve navedene gradove. :)

Pozdrav!