Pakao naplatnih Lučko

Rusty Chain

Active member
Od prošle godine su uveli 4 trake duljine nekih 500 m prije naplate Lučko u smjeru mora, kao radi većeg protoka vozila, nakon ukidanja granica. Naravno da nisu proširili cestu, nego su od tri regularne trake napravili jednu kao normalnu za kamione i tri super uske.

Direktna posljedica za nas motoriste je da nema više provlačenja i brzog prolaska kroz kolonu do naplatnih tokom ljetnih gužvi jer jednostavno nema dovoljno mjesta između automobila radi uskih traka. Dakle na +35 C pomalo na kvačilu i prži se 10 minuta do naplate.

Išao sam jednom prilikom i na teren u Karlovac usred ljetne špice. I dok čekam u toj koloni, skužim i hitnu sa rotirkama..nema majci, čeka i ona jer nema teoretske šanse da se itko pomakne i propusti ju. 10-15 minuta nam je trebalo do naplate..stanje pacijenta, nepoznato!
Mislim si i dok su auti nagurani tih 500 m kao sardine jedan do drugog, što da se neko vozilo zapali? Vatrogasci nemaju pristup, vozila se ne mogu razmaknuti, nitko ne može nigdje..

Nekako sam se nadao da je to privremeno rješenje i da će do ove godine se naći netko pametan u HAC-u i napraviti proširenje da imaju 4 trake normalne širine (jer za to ima mjesta na zelenoj površini sa desne strane), ali ipak sve ostaje kao i prošle godine.

Pa me zanima kako prolazite tu dionicu i koje su alternative?

Starom cestom prema KA je tokom ljeta isto ogromna gužva i non stop kolona..eventualno možda preko Brezovice i Pisarovine do KA, sad je onaj dio asfalta oko Kupčine obnovljen.
 

Attachments

  • lucko_promet_1_novo_-_varijanta_2.jpg
    lucko_promet_1_novo_-_varijanta_2.jpg
    213.8 KB · Views: 0
motorom mozes komotno po karlovackooj do ulaza kupcina, dovoljno je siroka da se mozes uz kolonu vozit po sredini ceste nevoisno o vozilima iz suportnog smjera
e dal bi trebao tako, nije ptianje za mene :)
autom, neznam kako, najbolje odmah odustat 🤣
 
To sam ja napravio. Pustio ove s cestovnima da obilaze i ja izasao na travu 500m prije kruznog.... Kad przi 30 plus motor ne smije stajat:mrgreen:
 
Nikad ne vozim onuda, novi Zagreb-Brezovica-Pisarovina-Karlovac i sve uvijek idem starom, općenito ne vozim autocestom, izbjegavam, kad idemo na ljetovanje sa obitelji isto stara cesta, izlet lagani, pesek, stajanje po malim mjestima na kavice šetnje zbog cucka, i umjesto autoceste platim ručak u Zagiju ili negdje ovisi kamo se putuje.
 
Direktna posljedica za nas motoriste je da nema više provlačenja i brzog prolaska kroz kolonu do naplatnih tokom ljetnih gužvi jer jednostavno nema dovoljno mjesta između automobila radi uskih traka. Dakle na +35 C pomalo na kvačilu i prži se 10 minuta do naplate.

Mislim da na bilo koji način gledano lege artis i nemamo pravo na to provlačenje, jer ovdje nije stvar čekanja na semaforu gdje pojavom zelenog ti sam ne ograničavaš ničije pravo da krene, ovdje je problem što motor nije ništa brži za proći naplatne kućice, dapače je nerijetko i sporiji. Kako se tu radi o oduzimanju tuđeg reda i nametanje da on čega duže zbog tebe, očito smatraš da je preguravanje na štetu vremena onih iza tebe - u redu! Ne znam, mislim da nije, a sve tegobe koje navodiš su tvoj osobni dojam i cijena vožnje na motoru...

Išao sam jednom prilikom i na teren u Karlovac usred ljetne špice. I dok čekam u toj koloni, skužim i hitnu sa rotirkama..nema majci, čeka i ona jer nema teoretske šanse da se itko pomakne i propusti ju. 10-15 minuta nam je trebalo do naplate..stanje pacijenta, nepoznato!
Mislim si i dok su auti nagurani tih 500 m kao sardine jedan do drugog, što da se neko vozilo zapali? Vatrogasci nemaju pristup, vozila se ne mogu razmaknuti, nitko ne može nigdje..

Glede hitnih službi, to je problem kojega treba riješiti sam HAC, i brojem traka, i posebnom trakom za prolaz takovih vozila, i postavljanjem ENC-a u svako vozilo koji bi se naplaćivao naknadno iz proračuna, i sve ostalo... no sve to nema veze što tvoja zabrinutost za taj stvaran problem nije rješenje da se preguravaš i da rješenje svojeg problema zapakiravaš u tuđi problem...

Najbolje je, kako reče boško, isplanirati si vrijeme i računati na moguće sranje, nije problem nikada doći negdje ranije, problem je zakasniti... i ja imam naviku - hvala Bogu, i ja idem rijetko - do Karlovca autocestom (jer je stara cesta do Karlovca ubijena stalnim vožnjama kroz naselja, kamerama, patrolama, ograničenjima, znakovima, kao i desetak km dužom kilometražom), poslije je već dašak optimizma i gušta u zraku...
 
Mozes s desne strane po travi. Ili jos bolje, planiraj vrijeme.
Upravo to. Obicno krecem u subotu oko 8-9 iz VZ i taman pogodim najvece guzve na Luckom. Desno po samom rubu ceste i trave prolazim bez problema. Ubacim se pred naplatne.
Nego, jel se samo meni desava da me ENC ne ocita na Luckom?
Sve druge naplatne prolaze bez problema, jedino na Luckom umoram uzimati karticu u 90% slucajeva...
 
Tako i na bini istri steka za motor... Ovisi kako su podeseni senzori u kolniku jer ne registriraju prolaz vozila preko njih...
 
šta kmečite, saće nama vinjete doć...

ma meni nema većeg gušta kad idem za Beč ili rečemo Prag i kad se ja moram javit lepom Zagreb gradu...
svugdi pođi, zagrebu dođi... koja budalaština... ova sad nazovi zaobilaznica Zagreba je kvartovka cesta, glovo vozi na skuterima, samo još bicikliste nisan vidija... nešto ala naša kaštelanska cesta... samo sa 500 puta više vozila...
 
neznam ja kojom si se ti bečkom obilaznicom vozio, ali ja sam je prošao 5-6 puta u zadnjih godinu dana i jedino kad sam mogao normalno voziti je bilo nedjeljom ujutro

što se tiče naplatnih, išao prošle godine usred sezone u petak na more, pobjegao malo prije s posla i oko cca 12 bio na lučkom, normalno se provukao kroz kolonu i došao do kućica..naravno da gay-esom i talijanskim čoperom to nebi bilo tako lako
 
Last edited:
Talijanski superiorni čoper sve rješava bez problema, može gužva, trava, pijesak, mx staza....😇 Ovo za planiranje se odnosilo isključivo na aute.
 
Mislim da na bilo koji način gledano lege artis i nemamo pravo na to provlačenje, jer ovdje nije stvar čekanja na semaforu gdje pojavom zelenog ti sam ne ograničavaš ničije pravo da krene, ovdje je problem što motor nije ništa brži za proći naplatne kućice, dapače je nerijetko i sporiji. Kako se tu radi o oduzimanju tuđeg reda i nametanje da on čega duže zbog tebe, očito smatraš da je preguravanje na štetu vremena onih iza tebe - u redu! Ne znam, mislim da nije, a sve tegobe koje navodiš su tvoj osobni dojam i cijena vožnje na motoru...

Daleko od toga da ja smatram sebe nekom posebnom kastom i da mi se itko treba sklanjati ili raditi ikakve ustupke..ali budimo realni vrijeme stojadina i wartburga je iza nas.

Ako ti sjediš u svom ugodno klimatiziranom automobilu i mene vidiš na +35 C kako doslovce umirem u full opremi dok mi se znoj slijeva u kacigi (ok ko me jebe što nemam full bijelu opremu :mrgreen:), i u isto vrijeme smatraš da je moje provlačenje TEBI na štetu jer ti je oduzelo 5 sekundi koliko treba mom moto-encu da se aktivira, onda ja isto imam za pravo tebi hračnut na šajbu u najmanju ruku, jer nemaš minimalnog osjećaja za empatiju. Dapače radiš meni na štetu jer riskiram toplotni udar i kolabiranje.

"Je, ko te jebe što voziš motor ili imaš full opremu, ili što si ugrožena skupina ili što ne voziš SUV od 2 tone pa ako te ja malo trknem završiš doživotni invalid ili gore..voziš motor, tvoj izbor, nemam te ja šta pazit ili uvažavat u prometu"

Bravo..super mindset.

Mozes s desne strane po travi. Ili jos bolje, planiraj vrijeme.

Vozim prema moru petcima poslije posla, čak i ako izađem ranije ne mogu biti na naplati prije 16h što je valjda najveća špica u sezoni, tako da me uvijek zatekne pržiona na tom dijelu. Što nije bio problem do ovog suženja..izgleda da neće biti druge nego preko Pisarovine.

motorom mozes komotno po karlovackooj do ulaza kupcina, dovoljno je siroka da se mozes uz kolonu vozit po sredini ceste nevoisno o vozilima iz suportnog smjera
e dal bi trebao tako, nije ptianje za mene

Kao što sam napisao petcima popodne idem prema moru..vručina je, ljudi su umorni, nervozni, ne gledaju retrovizor, ne daju žmigavce..treba proći Stupnik, pretjecati kolonu cijelim putem do Zdenčine..žešći RIP. Rađe se onda ispržim tih 10 minuta do naplatnih i gas.


Al opet, nije mi jasno kako su HAC-u normalne te sužene trake..stvarno žešći hazard. Nema NIKOME brzog prolaska u gužvi.

edit:
Nego, jel se samo meni desava da me ENC ne ocita na Luckom?
Meni uvijek na Lučkom očita, ali najčešće ne očita na izlazu Karlovac onoj desnoj ENC traci.
 
  • Like
Reactions: GT
IMO - ako nisam prvi kad sam na motoru (dal na semaforu, dal na trajekt dal zapravo bilo di *osim mozda granice di mogu pricekat malo) - onda bolje da ga prodam odmah. i vozim auto.. zato sam ga i kupio jer je ogromna prednost prema autu i po parkingu i guzvi i ostalom.

Ne vozim se spomenutom autocestom, moje rijesenje bi bilo stara cesta ali preguravanje na stetu vremena onih iza mene - pa naravno. Po travi po svemu - ako moze zasto ne :mrgreen:
- osim ako nije motor vec ispred - tu normalno da cu stat iza njega , ako je brzi propustit - ako je sporiji pretec.
A kvacilo problem po vrucini -skuter je rjesenje ! ;)
 
Neki dan uredno prodjem kolonu i kad se trebam ubacit na granici zajebaju sa autima nedaju..stanem izmedju dvije kolone sidjem sa motora i pjeske do policijske kucice..kontam sad ce me jebat.
.dobar dan...
..sa cime si doso.
..eno sa motorom, nedaju se ovi sa autima ubacit
..kaze..ko iih jebe nek kupe sebi motor..dovidjenja:)
 
Samo ti prođi, možeš. NIje križanje u pitanju.
 
Neki dan uredno prodjem kolonu i kad se trebam ubacit na granici zajebaju sa autima nedaju..stanem izmedju dvije kolone sidjem sa motora i pjeske do policijske kucice..kontam sad ce me jebat.
.dobar dan...
..sa cime si doso.
..eno sa motorom, nedaju se ovi sa autima ubacit
..kaze..ko iih jebe nek kupe sebi motor..dovidjenja:)
U zadnje vrijeme je to zajebavanje sa autima pojacalo. Valjda sto se duze ceka na granici zbog Sengena pa nervoza… Ja obicno kada prodjem kolonu zamolim da se ubacim, ali ako mi ne da onda se na silu i iz principa uguram :devilish:
 
  • Like
Reactions: Igor28 and Feis123