Pakao naplatnih Lučko

Da je riječ o tvojem djetetu i tvojim postavkama, ti bi prvi bio paličar... kako je lijepo ograničeni misliti da je samo tvoja potreba i tvoja istina jedina bitna. Takovo shvaćanje ponajprije govori o nečijoj prometnoj i općoj kulturi.
Polako i pažljivo pročitaj zadnji redak mojeg posta.
Više puta.
 
  • Like
Reactions: DiscoVolante
Sto se tice naplatnih, prodjem lagano skroz do kucica, stanem u sredinu, skinem rukavice, pripremim karticu i novce i ako me ne pusti prvi, u pravilu me pusti odmah onaj iza. Fino platim i odmah produzim dalje i opet stanem u sredinu, pospremim sto trebam, rukavice na ruke i gas. I nikad problema..
Al da to sad sve radim na samoj naplati, mogu razumijet zasto bi bilo nervoznih.
 
Sto se tice naplatnih, prodjem lagano skroz do kucica, stanem u sredinu, skinem rukavice, pripremim karticu i novce i ako me ne pusti prvi, u pravilu me pusti odmah onaj iza. Fino platim i odmah produzim dalje i opet stanem u sredinu, pospremim sto trebam, rukavice na ruke i gas. I nikad problema..
Al da to sad sve radim na samoj naplati, mogu razumijet zasto bi bilo nervoznih.

To je jedan od dobrih i kulturnih, tj. poštenih načina prolaska...
 
  • Like
Reactions: stock
alaj vas jebu te kućice, ono sto mene jebe u ovoj temi je zašto idete autocestom? jel svi vozite elektru glajd ili goldwinga?

Pa gle, htio ili ne, ali postoje određene dionice u određeniim krajevima gdje je autocesta daleko isplativiji, i sa bajkerskog gledišta kvalitetniji način prolaska... kao najpoznatiji primjer bih rekao baš dionica Lučko - Karlovac, gdje je čak i najokorjelijim vozačima jasno da u dosta dužoj i puno lošijoj dionici po staroj cesti (lošijoj jer nema mjesta za gušt, sve su sela tabla do table, teška ograničenja, puno križanja, puno seljaka koji izlaze sa strojevima iz dvorišta direkt pred tebe, brdo kamera i policijskih patrola...) nema žaljenja da se ide autocestom...

Često idem u Križevce do frenda, i imam izbor da idem kraćim putem preko Kloštar Ivanića, Dubrave Vrbovečke i dalje za Križevce, ili da odem autocesta do Ivanje Reke, pa do Sesveta, pa se gore ubacim na obilaznicu smjer Varaždin (A4), i onda na brzu cestu za Križevce (D10)... to mi je skoro 30-ak km duži put od mene doma, no treba ponekad malo i propuhati makinu, pa mi je to jedna odlična tura baš za to, dok je alternativa da idem lokalnim cesticama preko Dubrave, veliki dio je prekopan već dugo i nisu sanirane te nove kanalizacije i druga infrastruktura do kraja, najčešće rubovi ceste i spojnice sa lokalnima čekaju novi asfalt), ceste pune šljunka, blata i kamenčića (osobito nakon Dubrave prema Križevcima)... tako da mi u toj cesti nema gušta, možda bi bila super da je uredna i bez kamenja, blata, prašine itd, i eto - to je odgovor zašto ipak ići ponekad i autocestom... sve ovisi kuda ideš. A vjerujem da takovih slučajeva ima po Hrvatskoj još.
 
  • Like
Reactions: Luke and DacMan
Da se meni tako nešto dogodilo, i da mi se dijete u autu muči i bori za život, a nekakav gnoj mi uleti sa svojim mindsetom i ne jebe moje probleme - za koje ne mora znati (uvijek treba samo imati obzira i razumijevanja, ne moraš znati tuđe probleme ni oni tvoje, ali je obzir pretpostaviti ih da nije ni svima oko tebe udobno i najbolje zato jer sjede u klimatiziranom autu), uletila bi i baseball palica ispod sica po preguranoj kacigi, pa kada je bal, nek je maskenbal, nek sve odu u 3PM, meni je svaka sekunda bitna jer se dijete guši, tebe jebe nekakav tvoj umišljeni mindset...

Kad si već zapeo toliko o djetetu i navalio na uboge motoriste, mogao bi i j.. mater HAC-u i njihovim pametnim rješenjima. Jer kad se u onoj gužvi zapali Tesla, izgorit ćemo i ti i dijete i palica i ja skupa s vama..
 
Ne vozite autoputom potrošit će vam se zadnja po sredini!

Zar nisam negdje na zidu pored "pička" pročitao i da je u ljetnim mjesecima motoristima dozvoljeno provlačenje do naplatnih? :unsure:
 
  • Haha
Reactions: prpa and Spori
Kad si već zapeo toliko o djetetu i navalio na uboge motoriste, mogao bi i j.. mater HAC-u i njihovim pametnim rješenjima. Jer kad se u onoj gužvi zapali Tesla, izgorit ćemo i ti i dijete i palica i ja skupa s vama..

Točno, no zapelo je na temi oko preguravanja na naplatnima... bit će zanimljivo vidjeti rješenja za vrijeme bez naplatnih.

Sa druge strane, ja nisam protiv tebe jer sam i sam u istoj situaciji, no ne volim prodavati principe kojih se sam ne držim, ili uvjeravati ljude da je biti bezobrazan u redu, makar i zato jer imam motor...
 
Pa gle, htio ili ne, ali postoje određene dionice u određeniim krajevima gdje je autocesta daleko isplativiji, i sa bajkerskog gledišta kvalitetniji način prolaska... kao najpoznatiji primjer bih rekao baš dionica Lučko - Karlovac, gdje je čak i najokorjelijim vozačima jasno da u dosta dužoj i puno lošijoj dionici po staroj cesti (lošijoj jer nema mjesta za gušt, sve su sela tabla do table, teška ograničenja, puno križanja, puno seljaka koji izlaze sa strojevima iz dvorišta direkt pred tebe, brdo kamera i policijskih patrola...) nema žaljenja da se ide autocestom.
Ja sam išao zadnjih par puta preko Pisarovine, idem iz Varaždina, skinem se s obilaznice u Gorici (to mi je jedina autocesta kojom obično idem).
A puno kamera je relativan pojam, od Varaždina do Koprivnice ih ima valjda deset, a relacija ista ko Zagreb- Karlovac, di su 3 otkad su metnuli novu u Lučkom.
 
  • Like
Reactions: Boogie