Panorama fotografije

fjaka said:
malo jučerašnjih

krasni priozri  (y) gdje si se to vozao?
 
Safety said:
krasni priozri  (y) gdje si se to vozao?
hvala :)
durmitor, juzni dio durmitorskog prstena

naukzor said:
Fjaka, čime fotografiraš panoramske ?

sa svim sto mi je padne pod ruku :)
ovo konkretno aparat star 9 godina nikon d300 kit objektiv, spojeno sa Lightroom-om

 
Fjaka,ja taman tija pitat jel CG?..lipe slike,nema sta.. (y)..a su cim si se penja?
 
LALA3 said:
Fjaka,ja taman tija pitat jel CG?..lipe slike,nema sta.. (y)..a su cim si se penja?

obiteljski djir reno clio 1.2 klima radi, kufer na krovu, jedva uzgurao  :mrgreen:
tio sam uzet ženi vespu ali nije to to, moram nešto za tamo sa 21" prednjom uzet, a ne 12" :)

ne znas koji je bolji dio sjeverni ili južni, iz DU se moze obicici u jednom danu laganini cijeli prsten
evo ako nekog zanima sjeverni dio prstena https://flic.kr/s/aHsktMzALA  08.11.2015.
 
malo off-a, jer suza je kanula kad sam se sjetio honde ;)
TA i Durmitor prije 7-8 godina
zRxfbTx.jpg




 
ludilo slija..a di ti je zavrsila TA?
..e,to te isto tija pitat..jesi s vespom isa?!
kum me nagovara da se uzveremo do gore,al on da ce su vespom..meni malo smisna ideja,mislim..nije da se nemoze,al s vespom.. :misli:
 
prodan, kad došla djeca za 5 puta godišnje ga provozat preskupo, sad bi mogao uzet što želim, ali bi mi bio kao muzejski eksponat

autom sam bio, a ono, moze se vespom ali bolje ako se ima sto sa vecim rotama

evo jedna panorama sa otoka Lopud
13719570_10154348462988799_653648069555149722_o.jpg
 
360 stupnjeva na brdascu juznog Dublina.

13923835_10154522936283629_2508839444907836441_o.jpg
 
Ždrelac, otok Pašman...
Mobitel taman osjekao desni kut pa sunce nije u sredini... Ali nije loše...

10x4y1c.jpg

 
naukzor said:
fjaka, koji fotic, objektiv, postavke?

d800 24-70 ali je nebitno moze se slicno/priblizno ovo dobiti sa bilo kojim dslrom i naknadnom obradom

kad radiš panorama trebas sve postavke u manualu, izmjerim neku srednju vrijendost ekspozicije cijele scene i podesim je u M te WB i fokus u manual

ovo je sve spojeno u LR automatika bez ikakvih korekcija spajanja
 
imam d700, 15-55, moram se malo poigrati sa panoramom, slobodno inboks za dodatne informacije? Odlicne su ti slike