PC tema

črnomerec said:
Uzeo bi android tv box s jebaja,treba na kaj obratiti pozornost i dal se to isplati uzet uopce,cijena oko 40 dolara?

Ja sam uzeo minix neo x7 u chipoteci. Nisam nešto previše oduševljen, ima dosta bugova, a dao sam oko soma kuna za njega. Ne znam kakvi su onda ovi jeftiniji...
 
lb said:
što ne iskoristiš to znanje da zaradiš lovu, umjesto da kukaš o malim plaćama, lošem standardu, švicarskoj i bivšoj šefici?

volim te pametne sposobne hrvate slušat, što se znaju snać, diće se tim
misle kako je čovjek kojem se oprašta po 400 miliona kuna duga sposoban biznismen i tako
 
dani83 said:
volim te pametne sposobne hrvate slušat, što se znaju snać, diće se tim
misle kako je čovjek kojem se oprašta po 400 miliona kuna duga sposoban biznismen i tako

Trla baba lan, i opet ništa. Nije problem - kramp u ruke i po dnevnicu.
 
Malo teže shvaćam, pa mi nemojte zamjeriti.
Naime ne vidim poveznicu između PC teme i memorije sa tajkunima i 400 miliona.
Molim da se vratite u tračnice.
 
dani83 said:
za čeg služi tolki ram? upče tih 8 giga je neiskoristivo, a ne 16
Ja ti koristim ramdisk na Windowsima: https://www.softperfect.com/products/ramdisk/

a Linux kopiram na RAM i koristim ga direktno sa RAM-a pa mi paše što više: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Linux_distributions_that_run_from_RAM

(y)
 
clox said:
Malo teže shvaćam, pa mi nemojte zamjeriti.
Naime ne vidim poveznicu između PC teme i memorije sa tajkunima i 400 miliona.
Molim da se vratite u tračnice.

poveznicu krampa i pc teme vidiš?

b0du1 said:
Ja ti koristim ramdisk na Windowsima: https://www.softperfect.com/products/ramdisk/

a Linux kopiram na RAM i koristim ga direktno sa RAM-a pa mi paše što više: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Linux_distributions_that_run_from_RAM

(y)

to nisam znao da se može, dobra fora  (y)

 
dani83 said:
poveznicu krampa i pc teme vidiš?

Ma ide u isti koš, ali to je ipak bio (beskoristan) odgovor na tvoje pitanje.
Mogao ti je odgovoriti npr. da to treba za velike baze ili virtualke ili...
Ovako ti je rekao da ti to očito ne trebaš, samo se loše izrazio  :mrgreen:
 
b0du1 said:
Ja ti koristim ramdisk na Windowsima: https://www.softperfect.com/products/ramdisk/

jel ima smisla instalirat ramdisk na laptop s 4G rama  :misli:
 
HIGHLANDER said:
radi preglednika kad otvorim više tabova ;)
Pa da, al ramdisk od radne memorije radi virtualni disk. Imaš 4 gige, a Winsima za njihovo obitavanje treba jedno 3. Nemaš od čega radit disk...
Da imaš jedno 16 giga, pa virtualni onda od 10, tak da. Ovak mi se čini da nema smisla
 
clox said:
Ma ide u isti koš, ali to je ipak bio (beskoristan) odgovor na tvoje pitanje.
Mogao ti je odgovoriti npr. da to treba za velike baze ili virtualke ili...
Ovako ti je rekao da ti to očito ne trebaš, samo se loše izrazio  :mrgreen:

nebitno, ti znaš samo ono što ti treba?
zašt ne bi znao za čeg služi tolko rama?

 
 
Fronius said:
Pa da, al ramdisk od radne memorije radi virtualni disk. Imaš 4 gige, a Winsima za njihovo obitavanje treba jedno 3. Nemaš od čega radit disk...
Da imaš jedno 16 giga, pa virtualni onda od 10, tak da. Ovak mi se čini da nema smisla

win 7 radi i na 2 gige rama bez problema ;)

malo sam čital o tome i pitam radi surfanja i samog rasterećenja HDD,
jer firefox ždere dosta memorije, a nekak sam navikel na njega
 
dani83 said:
nebitno, ti znaš samo ono što ti treba?
zašt ne bi znao za čeg služi tolko rama?

Zašto sad odjednom hiniš da te zanima, nakon što si, onako znalački, odmah po postavljenom pitanju, uredno utvrdio sljedeće: "upče tih 8 giga je neiskoristivo, a ne 16"?

@highlander- ako je za surfanje - nahrani svinje i ništa ne diraj, osim ako ne želiš staviti SSD disk u laptop, kao jedno generalno osvježenje
 
lb said:
@highlander- ako je za surfanje - nahrani svinje i ništa ne diraj, osim ako ne želiš staviti SSD disk u laptop, kao jedno generalno osvježenje

nemam potrebe za SSD, ne radim grafiku nit igram igrice ili nekaj slično ;)
 
HIGHLANDER said:
nemam potrebe za SSD, ne radim grafiku nit igram igrice ili nekaj slično ;)

Aha, onda nista... vidim da si ti to vec sve proucio... a meni je drago da sam bas ovdje na forumu naucio da je SSD namijenjen onima koji rade grafiku, igraju igrice ili nekaj slicno, a ne onima koji zele opcenito bolje performase svih standardnih operacija koje svaki prosjecacan korisnik svakodnevno izvodi, pocevsi vec od samog paljenja racunala...
 
dani83 said:
nebitno, ti znaš samo ono što ti treba?
zašt ne bi znao za čeg služi tolko rama?

Možeš znati i vjerojatno bi dosad već znao da si to pitao.
Ali si postavio pitanje na jedan vrlo čudan način, pa si dobio i čudan odgovor.
Ajmo dalje...
 
lb said:
Aha, onda nista... vidim da si ti to vec sve proucio... a meni je drago da sam bas ovdje na forumu naucio da je SSD namijenjen onima koji rade grafiku, igraju igrice ili nekaj slicno, a ne onima koji zele opcenito bolje performase svih standardnih operacija koje svaki prosjecacan korisnik svakodnevno izvodi, pocevsi vec od samog paljenja racunala...

daj ne jebi, ja sam skroman, kramp generacija
 
HIGHLANDER said:
daj ne jebi, ja sam skroman, kramp generacija

Kako hoces, ali SSD nije nikakva NASA, i vec je dosta jeftin, a sigurno ce ti rijesiti ono sto si pitao: "pitam radi surfanja i samog rasterećenja HDD".

 
lb said:
Kako hoces, ali SSD nije nikakva NASA, i vec je dosta jeftin, a sigurno ce ti rijesiti ono sto si pitao: "pitam radi surfanja i samog rasterećenja HDD".

znam da nije i ni mi ga problem kupit, za surfanje i firefox sam pronašel riješenje,
a SSD bum valjda uzel kad rikne HDD ili ak bum ga premjestil u drugu kištru