PC tema

Nesto sam opet sjebo, upomoc  :mrgreen:
Radi se o certifakima za fiskalizacju, instaliram ih i pokusavam spremiti u osobne certifikate, windowsi ih spremaju u certifikate drugih osoba, a racunovodstveni program ih ne prepoznaje i javlja da certifikati nisu instalirani na racunalu i ne mogu fiskalizirati racune.
Kad na komp spojim USB token zagrebacke banke certifikati se pojave i u osobnim certifikatima i mogu normalno fiskalizirati racune.
Windowsi su 8 i 10. Kako ih spremiti u osobne certifikate? Mislim da bi to rijesilo problem.
 
Pokušavaš instalirati certifikate s tokena u sustav. Kad otpojiš token, fizičkih datoteka više nema  :wink:
Kad je spojen token i kad ih vidiš u osobnima, exportiraj ih, otpoji token i instaliraj ove exportirane, među osobne.

Btw, si siguran da to smiješ i želiš raditi?
Možda bi ti bolja opcija pomoći bili autor blagajne ili ZABA :neznam:
 
Skripter said:
Pokušavaš instalirati certifikate s tokena u sustav. Kad otpojiš token, fizičkih datoteka više nema  :wink:
Kad je spojen token i kad ih vidiš u osobnima, exportiraj ih, otpoji token i instaliraj ove exportirane, među osobne.

Btw, si siguran da to smiješ i želiš raditi?
Možda bi ti bolja opcija pomoći bili autor blagajne ili ZABA :neznam:

Fizicki datoteke postoje kad odspojim token, vidljive su certifikati/ druge osobe i ispravni su. Kad ih uvozim izaberm da ih spremi u certifikati / osobno, ali ih spremi u certifikati / druge osobe.
I da, siguran sam da to smijem i zelim, radim to vec godinama, ali sam nedavno instalirao novi certifikat.... i kao sto sam vec rekao, nesto sam zajebo. Blagajna je integrirana u racunovodstvenom sistemu Synesis i ne prepoznaje certifikat iako je instaliran na racunalu.
 
https://www.digicert.com/move-certificate-to-another-certificate-store.htm

Go to Start > Run
Type in MMC and click OK
Go into the File Tab and select Add/Remove Snap-in
Click on Certificates and click on Add
Select Computer Account and click Next
Select Local Computer and click Finish
Click OK to close the Add/Remove Snap-in window
Double click on Certificates (Local Computer) in the center window
Double click on the Personal folder, and then on Certificates
Highlight the Certificate(s) you want to Move or Copy
Right click on the highlighted certificate and choose Cut or Copy
Right click the Web Hosting certificate store from the left column and choose Paste
The certificate(s) will now appear in the Web Hosting certificate store

Samo okreneš postupak, znači iz ostalih kopiraš u osobne :neznam:
 
Skripter said:
https://www.digicert.com/move-certificate-to-another-certificate-store.htm

Go to Start > Run
Type in MMC and click OK
Go into the File Tab and select Add/Remove Snap-in
Click on Certificates and click on Add
Select Computer Account and click Next
Select Local Computer and click Finish
Click OK to close the Add/Remove Snap-in window
Double click on Certificates (Local Computer) in the center window
Double click on the Personal folder, and then on Certificates
Highlight the Certificate(s) you want to Move or Copy
Right click on the highlighted certificate and choose Cut or Copy
Right click the Web Hosting certificate store from the left column and choose Paste
The certificate(s) will now appear in the Web Hosting certificate store

Samo okreneš postupak, znači iz ostalih kopiraš u osobne :neznam:

(y) probat cu sutra, hvala, za danas mi je pun k.. kompjutera.  :punk:
 
ajmo nagradno pitanje :D

Zakljucal sam foldere od backupa firme  :mrgreen: jer sam posudjival externi hard :mrgreen:

Koristil sam systool folder lock
Sifru si znam ali mi ne prikazuje kod unlocka ni jedan folder.

Na netu sam nasel ovo -  "The thing to remember is that to unlock the specific folder, the path of it should remain same as it was during the process of locking that folder"

Ajde nek mi to netko objasni lepo  :mrgreen:
 
crobiker1 said:
ajmo nagradno pitanje :D

Zakljucal sam foldere od backupa firme  :mrgreen: jer sam posudjival externi hard :mrgreen:

Koristil sam systool folder lock
Sifru si znam ali mi ne prikazuje kod unlocka ni jedan folder.

Na netu sam nasel ovo -  "The thing to remember is that to unlock the specific folder, the path of it should remain same as it was during the process of locking that folder"

Ajde nek mi to netko objasni lepo  :mrgreen:
format c:  :mrgreen:
 
DamirK said:
Nesto sam opet sjebo, upomoc  :mrgreen:
Radi se o certifakima za fiskalizacju, instaliram ih i pokusavam spremiti u osobne certifikate, windowsi ih spremaju u certifikate drugih osoba, a racunovodstveni program ih ne prepoznaje i javlja da certifikati nisu instalirani na racunalu i ne mogu fiskalizirati racune.
Kad na komp spojim USB token zagrebacke banke certifikati se pojave i u osobnim certifikatima i mogu normalno fiskalizirati racune.
Windowsi su 8 i 10. Kako ih spremiti u osobne certifikate? Mislim da bi to rijesilo problem.

O kojem programu se radi? (možeš i na PM) Zato jer ovisi dal ti program čita cert iz storea ili iz foldera.
U principu, kad instaliraš certifikat, moraš kod ovog koraka odabrati slijedeće i to bi moralo raditi:

X7BFUNs.png
 
Trebam savjet znalaca:

Došlo vrijeme da se promjeni monitor.
Ne igram igrice, samo internet i fotografije.
Željena veličina 22", po mogućnosti da se može pričvrstit na zidni nosač.
  Preporuke? 
 
http://www.futura-it.hr/katalog/periferija/monitori/20-23/35705/

Japanski monitor vrhunske kvalitete, odziv 1ms, vesa mount mogućnost za zid  (y)
 
Brckach said:
http://www.futura-it.hr/katalog/periferija/monitori/20-23/35705/

Japanski monitor vrhunske kvalitete, odziv 1ms, vesa mount mogućnost za zid  (y)

hvala  (y)
 
A da nije konektor? Probaj spricnuti malo wd-a.
 
suncetižarko ... digoh nove windouze 10 na laptenk i sad me kamera snima naopako ... suncetižarko kad sam se vidio pomislio sam da dubim na glavi ... kad se usro nisam ..  :LOL:

odem na asusovu stranicu i tamo nađem laptenk za koji tražim vozače (asus K50NI) i nudi mi tri različita vozača ... a ništa, nađem u propertisima o kojoj je točno kameri riječ, ali ne nudi opciju za winten već najviše za winseven ...

razpakiram rarove u foldere...

nađem device manager i pokrenem driver updatum i gle čuda, pronađe govno šta mu treba i kao sve to instalira ...

ponovo upalim kameru kad ono sranje veće nego prije ... sad me uopće nema ... tek sad sam se usro ko grlica ...  .. sa ovim novim driverima uopće ne prepoznaje kameru iako u device manageru kaže da je sve OK ..

napravim rollback drivera i opet sam naopako ...

Dragi Lastane, šta mi je činiti da me ima na kameri ali da nisam naglavačke...

Hvala