PC tema

Face_Off said:
Pretpostavljam osobno bio u poslovnici?
Preko neta i nije bilo nesto koliko sam vidio  :palacdolje:
ja na poslu bio, kolega usput stao  :mrgreen:

pikacu88 said:
Da bas gledam po netu vidim je 3 gb solidna a 6 prava stvar
prisparaj jos malo i ubodes 8gb 1070  :mrgreen:
A i proc ti nije neko veselje  :lipsrsealed:

Ja sam zadovoljan s njom.  Jos kad se konacno rijesim AMD-a i piknem intel, e onda ce to biti to  :mrgreen:

S tim da ak upgrejdas GPU, mogel bi ti se dogoditi bottleneck na CPU.
 
Dobro ti kaže crobiker...šta će ti dobra grafa ako proc ne može to sažvakat. Kupi neku jaku ali iz generacije iz koje ti je komp, tipa neka 750 Ti, imaš ih za 50 jevra.
 
Kuzim da...

Nisam u toku vise sa komponentama uopce uglavnom koji proc je kompatibilan sa 970extr.3.maticnom?

Riker da li bi takva kartica vrtila ovo smeće od scuma u nekim medium postavkama?
 
pričate gluposti.... taj procesor će bez problema hranit 1060.....

imat će možda(u odnosu na recentne ryzen/intel) dva tri max pet frejma razlike kad natjera postavkama/rezolucijom igru u okvire oko 60 fps....

druga je stvar da na taj proc stavite 2080 i u maloj rezoluciji/detaljima trjerate na 120+frejmova.... tu bi već procesor cupkao....
 
pikacu88 said:
Kuzim da...

Nisam u toku vise sa komponentama uopce uglavnom koji proc je kompatibilan sa 970extr.3.maticnom?

Riker da li bi takva kartica vrtila ovo smeće od scuma u nekim medium postavkama?

Ti bi isko ko i ja... pitu pravio od govana ..  :LOL: :LOL:

Ušparaj 5K kuna i kupi neku dobru polovnu kantu i igraj se ko čovjek .. ne budi piškica ...  :jesus:
 
Mene muci slicna dilema sta dalje, Ryzen ili Intel?
Rado bi i7 7700K, al dosta skup trenutno. Ryzen ne znam kakav je sto se brzine tice, al je jeftiniji.... Davno se maknuo s Amd-a.
Je li Intel toliko bolji od Ryzena koliko je skuplji, za igranje?
 
strasilo said:
Ti bi isko ko i ja... pitu pravio od govana ..  :LOL: :LOL:

Ušparaj 5K kuna i kupi neku dobru polovnu kantu i igraj se ko čovjek .. ne budi piškica ...  :jesus:

S obzirom u kojem mi je stanju firma to bu za jedno 4 godine  :LOL: :LOL: :police:
 
Nemam pojma šta je Scum, jel to ovaj neki multiplayer od Serious Sama? Ako je, to je neki novi gejm, tako da nema šanse da će taj procesor sažvakat koliko može bilo koja novija grafička, nemoj se uopće zamarat sa tim. 750ti za 300-400 kuna, pa dok ne složiš novu kantu.

Ko zna jel imaš uopće napajanje za gonit 1060.

Za Ryzen ne znam, slago sam si novu kantu nedavno i primjetio da je to sad u velikoj modi, baš puno njih zagovara Ryzen kako je best buy, ali nisam htio baš eksperimentirat nego opet Intel, ali grafulja AMD umjesto nvidije, nakon 100 godina.

 
Jel ima neko da koristi PC za 3D CAD (Solidworks, Inventor, Catia,NX...)?
Slažem si kantu, a na netu šuma podataka...Ostat na Intel/nVidia, ili pokušat AMD/AMD?
 
1060 6gb troši manje od 120w

evo pogledaj ovaj graf pa vidi kako variraju fps ovisno o procesoru grafičkoj......
tvoj proc je u rangu pentiuma g4560 (odnosno malo bolji u multitredingu i malo slabiji u singlu)....

1Witcher.png



razlika između ryzen/intel.......
pa praktički u bilo kojem cijenovnom razredu je više manje svejedno......
ryzen nešto mrvu bolji perf/cijena, ali ne previše.....
jedino ryzen apu-i (oni sa grafičkom na procu) su daleko bolji od intelovih.....

intel je međutim jebo ježe na serverskom tržištu (koje žanje najviše profita)..... tamo di se više jezgri cijeni.....

 
jolly the roger said:
Jel ima neko da koristi PC za 3D CAD (Solidworks, Inventor, Catia,NX...)?
Slažem si kantu, a na netu šuma podataka...Ostat na Intel/nVidia, ili pokušat AMD/AMD?

svaki od njih ima nekakvu recommended configuration
 
lesli eldridž said:
razlika između ryzen/intel.......
pa praktički u bilo kojem cijenovnom razredu je više manje svejedno......
ryzen nešto mrvu bolji perf/cijena, ali ne previše.....
jedino ryzen apu-i (oni sa grafičkom na procu) su daleko bolji od intelovih.....

intel je međutim jebo ježe na serverskom tržištu (koje žanje najviše profita)..... tamo di se više jezgri cijeni.....
A gle, Ryzen 5 1600x je cca 1200kn, i7 7700K je 3200kn...
Ryzen7 1800X octa core je bio oko 2000kn.

Ugl ova 5ica 1600x je valjda brza od 1400 ovog s grafa, i nek je sporija 20% od I7, al jeftinija je 2000kn?!?
Malo mi ovaj graf ne izgleda realno doduse. Da i5 i i7 imaju iste performanse...
 
Face_Off said:
A gle, Ryzen 5 1600x je cca 1200kn, i7 7700K je 3200kn...
Ryzen7 1800X octa core je bio oko 2000kn.

Ugl ova 5ica 1600x je valjda brza od 1400 ovog s grafa, i nek je sporija 20% od I7, al jeftinija je 2000kn?!?
Malo mi ovaj graf ne izgleda realno doduse. Da i5 i i7 imaju iste performanse...
graf ne predstavlja perfomanse procesora......
nego ukazuje da procesor nije usko grlo grafičkim karticama u igricama, ukoliko se cilja cca60 fpsa.....
da su smanjene postavke igrice na min. i rezolucija na min. dobili bi 100+ fpsa i bolje skaliranje procesora.....

za igrice je daleko važnija grafička od procesora.......

procesorski benchmarci su druga priča.....

 
strasilo said:
Ti bi isko ko i ja... pitu pravio od govana ..  :LOL: :LOL:

Ušparaj 5K kuna i kupi neku dobru polovnu kantu i igraj se ko čovjek .. ne budi piškica ...  :jesus:


cim je pocel kukat da su mu katastrofa performanse na SCUM-u je pickica, treba malo i potrpit ak se oce igrat  :LOL: :LOL: :LOL:

ja ga vrtim na core2quad 9550, 8GB RAM, Radeon HD4870 1GB DDR5.. i to je malo jos starije od njegove 2012e  :mrgreen: i ne igram na ultra high detail 4K jbg
 
btw kad vec svi brijete na i7-7700K.. to je nabrijanko na 4+ GHz.. koliko se isplati u odnosu na ostatak serije 7700 i 7700T? s tim da T dela na 2.9 i turbo na nekih 3.5, al i trosi duplo manje struje
 
lesli eldridž said:
graf ne predstavlja perfomanse procesora......
nego ukazuje da procesor nije usko grlo grafičkim karticama u igricama, ukoliko se cilja cca60 fpsa.....
da su smanjene postavke igrice na min. i rezolucija na min. dobili bi 100+ fpsa i bolje skaliranje procesora.....

za igrice je daleko važnija grafička od procesora.......

procesorski benchmarci su druga priča.....
ovisno o igri
 
lesli eldridž said:
graf ne predstavlja perfomanse procesora......
nego ukazuje da procesor nije usko grlo grafičkim karticama u igricama, ukoliko se cilja cca60 fpsa.....
da su smanjene postavke igrice na min. i rezolucija na min. dobili bi 100+ fpsa i bolje skaliranje procesora.....

za igrice je daleko važnija grafička od procesora.......

procesorski benchmarci su druga priča.....
Dobro, staje po tebi onda best buy za igranje od navedenih procesora? Trenutno imam r9 285 i za sad je ne mislim mijenjati, 1080 su jos preskupe
 
- i3 8100 , jači od starije generacije i5, dobra cijena
- Ryzen 5 2600x best buy
- i5 8600 - moj pick, top performanse, cijena ok

Ima boljih ali su cijene u nebu...
 
Face_Off said:
Dobro, staje po tebi onda best buy za igranje od navedenih procesora? Trenutno imam r9 285 i za sad je ne mislim mijenjati, 1080 su jos preskupe
glupo mi je pitanje best buy za igranje.......

ryzen 2600 (bez x) je po meni najbalansiraniji i best buy odabir među procesorima......