PC tema

netijak said:
paket i fix ip za 225kn??  btw.. koristiš li kako taj 20/20? :D :D  da se dogovorimo :D :D
ako si u zg- mogu ti to rjesiti (radijus cca 20km od sljemena), mislim na ip od moje firme. kapacitet i preko 50/50, ip adresa koliko hoces, ipv6, ...

a neznam jel te zanima i kolokacija servera, ip-a koliko hoces (ping zg - frankfurt cca 18ms) ili virtualka ...

a ovo od metroneta, to ti je standard za kucne korisnike, ali ne brini, izagregiran je do bola  :palacdolje:
 
Skripter said:
Imaš na http://routerboard.com/pdf/423/rb2011U-qg.pdf adrese i uputstva.  :mrgreen:
Ako nećeš imati port u linku onda izvana čekaj port 80 pa njega preusmeravaj na 32400. Ali ako imaš dignuti neki lokalni http server, nemoj to raditi jer je onda server nedostupan izvana.  (y)
imam plex server na synology serveru (media server). njemu pristupas preko web brovsera klikom na sortcat na desktopu servera DSM. e, problem je sto kad kliknes, on u biti otvori novi tab sa internom ip adresom 192.168.xxx.xxx:32400 da pristupi tome plex serveru i tu nastaje problem jer ponekad, najcesce, nece otvoriti a vrti i vrti u prazno. kako sam znao i umio sam namjesti forward ali ocito ne bas sve do kraja kako treba. citao sam i nasao proble da moze biti u tome da su mi aktivna 2 NAT-a, servera i routera. uglavnom, negdje se tuce a ne mogu skuziti gdje :misli:
 
digni proxy i nek ti bypasa sve lokalne adrese... :)
 
mario #8 said:
Nebi htio ureć, ali za sada je dobro.
A krenuo sam od osnovnih stvari, koje su spomenute već i u temi.
Reko idem si prebacit sve na vanjski hard i za to vrijeme očistio unutrašnjost od prašine, usisao. Bilo je stvarno dosta prašine, iz ventilatora procesora je izletio oblak prašine, ali bilo je jednom prije kad sam čistio i više.
I sad reko kad je komp prazan da vidim kaj ima, pa ako zajebava idem sa reinstalacijom Windowsa, i za sada radi normalno, savršeno, kao i do sada.
Da napomenem, to se događalo samo kad se komp upali, u prvih 10-15 minuta rada, poslije kad bi se restartao i obavio svoje bi radio 10 sati u komadu ako treba. :?
Tako da je za sada, nakon jedno dva, tri paljenja OK. Po prijašnjem prosjeku bi već zezao.
Javim u svakom slučaju, malo mi se čini bezveze da je tako banalan razlog.
Jebeš mi sve nemrem vjerovat al evo do sada niti jednom ono sranje.  :D

Kak je to moguće a samo sam ga usisao? :? :misli:
OK, netko će reć da se pregrijavao. Ali zakaj onda crkne čim ga upalim i poslije nakon 10 sati rada apsolutno nikaj?

Palo mi je napamet da je do harda, kako sam ga rasteretio jer sam stvari prebacivao na eksterni kao da idem reinstalirat Windowse. Al ne vjerujem da je niti do tog, jer sam do tada na (D:) imao preko 70GB free, a sada imam 88GB, nije neka razlika, tak i tak je i tada bilo više od pola harda free.
(C:) nisam niti dirao, on je na 50GB free, točno na pola.
Ne kužim...  :? :mrgreen:
 
kod nas u firmi smo imali takve slučajeve na mjesečnoj bazi, glavni problem je bio u prašini (metalna) koja je izazivala kratki spoj...svako malo čišćenje komponenti iznutra, najviše je bilo problema oko rama...način čišćenja nakoj ispuhivanja kompresorom je bio takav da se uzme gumica za brisanje, neka fency tipa rotring, maped, pelikan :mrgreen: i fino obrišeš pozlaćene kontakte, nakon toga wolla :D bolje i trajnije rješenje je izolirano kučište koje na sebi ima filter kojeg treba povremeno očistit da bi se osigurao normalan (donekle) protok zraka, da ti komp ne radi možda sličnim uvjetima?
 
mario #8 said:
Jebeš mi sve nemrem vjerovat al evo do sada niti jednom ono sranje.  :D

Kak je to moguće a samo sam ga usisao? :? :misli:
OK, netko će reć da se pregrijavao. Ali zakaj onda crkne čim ga upalim i poslije nakon 10 sati rada apsolutno nikaj?

Palo mi je napamet da je do harda, kako sam ga rasteretio jer sam stvari prebacivao na eksterni kao da idem reinstalirat Windowse. Al ne vjerujem da je niti do tog, jer sam do tada na (D:) imao preko 70GB free, a sada imam 88GB, nije neka razlika, tak i tak je i tada bilo više od pola harda free.
(C:) nisam niti dirao, on je na 50GB free, točno na pola.
Ne kužim...  :? :mrgreen:

Da je do harda našao bi barem neki zapis o tome u system logu.
A ovo s prašinom...nemoguće je reči, ali prašina ne pogoduje samo pregrijavanju.
Moguće su neke strujice na krivom mjestu u krivo vrijeme. Kad je hladan, prašina je možda vlažna i bolje vodi.
Uglavnom neutvrdivo.
 
clox said:
Da je do harda našao bi barem neki zapis o tome u system logu.
A ovo s prašinom...nemoguće je reči, ali prašina ne pogoduje samo pregrijavanju.
Moguće su neke strujice na krivom mjestu u krivo vrijeme. Kad je hladan, prašina je možda vlažna i bolje vodi.
Uglavnom neutvrdivo.
il kad ima prašine kvalitete Č1212, X42...  :mrgreen:
 
Phobocaster said:
kod nas u firmi smo imali takve slučajeve na mjesečnoj bazi, glavni problem je bio u prašini (metalna) koja je izazivala kratki spoj...svako malo čišćenje komponenti iznutra, najviše je bilo problema oko rama...način čišćenja nakoj ispuhivanja kompresorom je bio takav da se uzme gumica za brisanje, neka fency tipa rotring, maped, pelikan :mrgreen: i fino obrišeš pozlaćene kontakte, nakon toga wolla :D bolje i trajnije rješenje je izolirano kučište koje na sebi ima filter kojeg treba povremeno očistit da bi se osigurao normalan (donekle) protok zraka, da ti komp ne radi možda sličnim uvjetima?

Nije važna marka, treba uzeti onu za brisanje penkale, obično je plavkasta s bijelim zrncima. Pomaže kod prenosa struje na RAM kekse. Naravno, nakon "brisanja" dobro ispuhati. :mrgreen:

Sve lijepo očistiš, opališ napone i clock, izmoliš 3 Očenaša, zažmiriš i upališ komp. Čekaš kratki biiiip. I onda se nasmiješ od uha do uha. To su bili dani. :cheer:
 
Skripter said:
To su bili dani.

koji mi baš i ne fale... :D

ili sam ja samo postao lijen :D
 
Skripter said:
:palacdolje:

Prije sam mijenjal komponente čim se mogla nabaviti novija generacija.
Sad ih mijenjam kad krepaju.  :undecided:
nikad!  :mrgreen:

Pecenje graficke
 
Ovako...tu di radim vatreni zid mi neda ic na jutub,ali kako sam nasa jednostavan nacin za pristup jutubu,mogu ponovno gledat sa malo usporenom vezom.... tj. kad mi nakon malo duzeg vrimena uploda video,recimo snimak od nekih 12 minuta i kad krene cijeli taj video,sve skupa mi reproducira to za manje od jedne minute...zasto?

znaci bez pametnih odgovora tipa...Preuranjena ejakulacija :mrgreen:
 
taj "jednostavan" način je pretpostavljam neki web proxy?
 
Phobocaster said:

Jebo taj tutorijal  :mrgreen:
Ako ga se držiš krenu otpadati elementi ako je matična od lapa u pitanju.  :LOL:
Drugu sam držal po 5 minuta, stavljeno na otprilike 180 stupnjeva (bar mi se tu gasila lampica dok sam okretal reostat da vidim kolko je zagrijalo) i van nakon pet minuta (ciljana temperatura pečnice i dalje 200, po reostatu).

Imaj na umu da se lem krene rastapat na 190c, ovaj tutorial je dobar samo za grafulje.

I još jedna stvar, ukoliko se radi s pločama u koje nisi siguran, najčešće dok mi netko donese nekaj na uskrsnuće, jako je dobro staviti nekoliko minuta da se grije na 50-60 stupnjeva, imal sam slučajeva gdi su se papirni kondenzatori razleteli ako ih staviš na 200 odmah jer su lagano vlažni  :mrgreen:
 
Orin said:
Jebo taj tutorijal  :mrgreen:
Ako ga se držiš krenu otpadati elementi ako je matična od lapa u pitanju.  :LOL:
Drugu sam držal po 5 minuta, stavljeno na otprilike 180 stupnjeva (bar mi se tu gasila lampica dok sam okretal reostat da vidim kolko je zagrijalo) i van nakon pet minuta (ciljana temperatura pečnice i dalje 200, po reostatu).

Imaj na umu da se lem krene rastapat na 190c, ovaj tutorial je dobar samo za grafulje.

I još jedna stvar, ukoliko se radi s pločama u koje nisi siguran, najčešće dok mi netko donese nekaj na uskrsnuće, jako je dobro staviti nekoliko minuta da se grije na 50-60 stupnjeva, imal sam slučajeva gdi su se papirni kondenzatori razleteli ako ih staviš na 200 odmah jer su lagano vlažni  :mrgreen:
gle, nema se tu kaj izgubit tak da i dont giv a fak  :mrgreen: