Peugeot made in China

djenka

New member
Ni Peugeot nije izdrzao.

Odabrali su najgori moguci put - nemaju cak ni svoj dizajn, nego su uzeli notorni Baotian dizajn (kopija modela Kymco Filly iz 1996). Time ce samo napraviti reklamu Baotianu :)



Ovo je 12' model, takodjer se sepurio na pola kineskih standova na Intermotu.

 
Uskoro budu svi skuteri made in china postali ;) Kak nebi kad je ovu godinu najviše prodano, pogodite kojeg skutera, Baotiana i svih njegovih varijacija.
 
hm, sve je to pitanje.

trenutno je omjer snaga takav da imaju jeftinu radnu snagu, nikakvu kontrolu kvalitete, niska prava radnika (citaj: puno radnih sati) i nikakvu brigu za zastitu okolisa. Rezultat toga je jeftina roba jako niske kvalitete, ukoliko je prodaju direktno kinezi. Ukoliko je prodaju ne-kinezi (u slucaju skutera Piaggio, Honda, Yamaha, Kymco...), onda je kvaliteta visa, ali samo zbog faktora vise kontrole kvalitete i skupljih sirovina. Ali, onda vise ne govorimo o cijenama toliko jeftinijim od nekineske robe.

U onom trenutku kad pocnu funkcionirati sindikati (izmisljotina zapada), dici ce se prava radnika, radit ce manje za vise novca i dici ce se cijene. Sa motoviranoscu radnika dici ce se i kvaliteta, i moci ce se ustedjeti na kontroli kvalitete. bit je da ce se dici prodajne cijene.

Sljedeci korak je zastita okolisa. Kad velesile procjene da je pravi trenutak (kao sto je pocelo vec sa sindikatima i pravima radnika), nametnut ce se zastita okolisa kao primarni faktor u ocuvanju planeta Zemlje :) Ako kinezi sami ne prihvate pravila, nametnut ce ih UN :) Rezultat - jos skuplkja proizvodnja - jos visa prodajna cijena.

U tom trenutku kineska roba vise nece biti jeftina, ako bude kvalitetna. Ona srot roba, kakvu uglavnom nude nasi (i ostali europski) dileri kineskih skutera, i dalje ce biti jeftina, ali ce i dalje biti ono sto je i sad - srot, jedino sto ce gazde zaradjivati manje.

Primjer - gledao sam neki dan robu po izlozima.
    Kozna jakna noname, made in China, gruba kao da je od plastike, model katastrofa, podstava ubi boze, patentni zatvarac da se porezes - cijena 700 kn.

    Kozna jakna Polo Raplph Lauren, drugi ducan - lijep model, privuce me, udjem unutra. Milina, koza mekana kao svila, podstava of finog pamucnog stofa, ukratko zakon stvar, fini rad - cijena 6.000,00.

    I jedno i drugo je made in China. Jedno je srot koji se prodaje za male pare, drugo je precijenjena stvar do jaja, ali kvaliteta i finoca osiguravaju joj publiku.

  U svemu je manje vise tako.
 
djenka said:
Ni Peugeot nije izdrzao.

Odabrali su najgori moguci put - nemaju cak ni svoj dizajn, nego su uzeli notorni Baotian dizajn (kopija modela Kymco Filly iz 1996). Time ce samo napraviti reklamu Baotianu :)



Ovo je 12' model, takodjer se sepurio na pola kineskih standova na Intermotu.


Veci je simpatican.
 
Cortez said:
Veci je simpatican.

simpatican, ali je problem sto sam u koelnu vidio najmanje 10 istih takvih od druih proizvodjaca, od njemackih brandova tipa "KLEISTER" pa do genuine kineskih. po mojoj procjeni, najmanje 5 takvih ce biti ponudjeno na HR trzistu iduce godine.