pitanje u vezi registracije

banley

New member
jučer mi je istekla registracija tj prometna dozvola je li ja moram odmah iči registrirat motor odmah ili mogu vozit do kraja miseca?.nadam se da ste me razumili razumili
 
mislim da se nekad moglo vozi do kraja mjeseca,ali nisam siguran dal je i sad to.... :misli:
 
na polici osiguranja ti čak piše sat i minuta do kad ti vrijedi osiguranje.... a toleriraju do kraja dana... tj do 00h na dan isteka police... i poslije toga fajront ... nema više... zaboravi... sjedi i plači dok ga ponovno ne registriraš...  (y)
 
strasilo said:
na polici osiguranja ti čak piše sat i minuta do kad ti vrijedi osiguranje.... a toleriraju do kraja dana... tj do 00h na dan isteka police... i poslije toga fajront ... nema više... zaboravi... sjedi i plači dok ga ponovno ne registriraš...  (y)
ja sam prošle godine zaboravio registrirat isteklo mi je 18.01 a ja sam doveo motor 30.01 i na tehničkom mi nije niko ništa rekao a policija me nije zaustavila
 
na tehničkom ti nemaju šta ni reći ... šta njih boli ćuna kad ćeš ti registrirati svoje vozilo...

ali da te zaustavila policija.... vjerovatno bi sad puhao i u jogurt ....  (y)
 
strasilo said:
na tehničkom ti nemaju šta ni reći ... šta njih boli ćuna kad ćeš ti registrirati svoje vozilo...

ali da te zaustavila policija.... vjerovatno bi sad puhao i u jogurt ....  (y)
onda sam u banani tribam iči 25km bez registracije i nemam dozvolu strah ako me onaj murjak na motoru zaustavi da mi motor ne bi oduzeli ako me uhvate
 
neće ti oduzeti motor, ali češ ga sam prodati kako bi platio kaznu ... i neće ti biti dosta..  :mrgreen:
 
Svaka polica ti istice isti dan slijedece godine u ponoc, a tehnicki traje godinu dana ali napisu u prometnu da ti istice par dana ranije!!! Kada ces to produziti to je tvoja stvar, a vjeruj mi kolike su kazne za neregistrirani motor jako dobro pazim da ga regam na vrijeme!!!!!
 
ma registriraj ga odmah,pa nije skupa rega,ako nemas sad para onda se nemoj vozit,kazne su opake :?
 
gorank said:
Svaka polica ti istice isti dan slijedece godine u ponoc, a tehnicki traje godinu dana ali napisu u prometnu da ti istice par dana ranije!!! Kada ces to produziti to je tvoja stvar, a vjeruj mi kolike su kazne za neregistrirani motor jako dobro pazim da ga regam na vrijeme!!!!!
nemam još dozvolu dobit ču za 10 dana pa mi se neda još ići, ja vozim lako kad mi je registriran onda me nije briga ako me uhvate ne mogu mi ništa osim napisat kaznu.Je li mogu registrirat motor bez da dođem u stanicu za pregled vozila ,meni je motor star 1 god i nemam tehnički nego moram platit osiguranje i cestarinu?
 
malaguti said:
ma registriraj ga odmah,pa nije skupa rega,ako nemas sad para onda se nemoj vozit,kazne su opake :?

vidim svi pricate o velikim kaznama? Pa koliko tocno, ja sam za auto platio 2000kn, tj. trebam platiti, a vozio sam 3 tjedna neregistriran.
 
mislio sam opceniti za sve kazne.....pa sta ti nije puno tih 2000kn sta si dobio za auto? meni je :(
 
malaguti said:
mislio sam opceniti za sve kazne.....pa sta ti nije puno tih 2000kn sta si dobio za auto? meni je :(

itekako je, puno previse, pogotovo kada nisam znao da je auto neregistriran... ne volim bacati novac, ali kako je tu krenula prica pomislio sam da su opet podizali cijene i da je kazna veca nego za auto pa sam mislio ako neko zna da napise
 
.Je li mogu registrirat motor bez da dođem u stanicu za pregled vozila? ,meni je motor star 1 god i nemam tehnički nego moram platit osiguranje i cestarinu
 
voziti vozilo koje nije registrirano i bez vozačke dozvole mi se čini da je nešto više od 2000 kuna ...

a i da je 2000 kuna, to je više nego registracija.... ako je nekome 2000 kuna sitnica, neka me obaspe takvim sitnicama svaki dan... bit ću vrlo zahvalan ...  8)
 
strasilo said:
voziti vozilo koje nije registrirano i bez vozačke dozvole mi se čini da je nešto više od 2000 kuna ...

a i da je 2000 kuna, to je više nego registracija.... ako je nekome 2000 kuna sitnica, neka me obaspe takvim sitnicama svaki dan... bit ću vrlo zahvalan ...  8)

A i ocito smo se krivo razumijeli u vezi kazne, ja sam procitao onaj tvoj post u kojem si covjeku napisao da moze prodati skuter i da mu nece biti dosta :) znam da si preuvelicavao, ali sam se zabrinuo, pa sam zato pitao, jer u usporedbi sa tvojim primjerom 2000kn je sitnica :mrgreen:
cek pa sta nije da ako vozis bez vozacke da ti napisu kaznu i da dobijes zabranu polaganja na neko vrijeme, 6mj ili slicno.
 
Nedavno je bilo na Dnevniku da u HR vozi cak 240,000 neregistriranih vozila i da svako dvadeseto sudjeluje u prometnoj nezgodi i nastaju velike komplikacije oko naknada stete i sl. i zbog toga se sada ide sa strogom inicijativom da se vise ne gleda kroz prste za voznju do 15-og dana nakon isteka reg. Sada vise nije dozvoljen niti jedan dan prekoracenja od dana upisanog u knjizici a nakon 30 dana proteka roka MUP salje kazne za neodjavljena/neregistrarana vozila. Drugim rjecima, ako se vozilo ne registrira u roku 30 dana treba deponirati tablice u MUP.
 
banley said:
nemam još dozvolu dobit ču za 10 dana pa mi se neda još ići, ja vozim lako kad mi je registriran onda me nije briga ako me uhvate ne mogu mi ništa osim napisat kaznu.Je li mogu registrirat motor bez da dođem u stanicu za pregled vozila ,meni je motor star 1 god i nemam tehnički nego moram platit osiguranje i cestarinu?

možeš i bez motora na drugu regu. Ja sam svoj regao prije tjedan dana, kako nema tehničkog odmah ideš tamo na šalter gdje se produžuje prometna i plaća cestarina.

jedino šta mi se čini da ti motor mora biti 2008 godište  :misli: tj. jer oslobađanje vrijedi samo za vozila stara godinu dana  :misli:  to još provjeri, mene su samo na početku u stanici pitali jel' motor 2008 godište.