Planovi za ovu godinu

Nema sanse da mozes po tom itineraru. Pa meni je za proci Lago Maggiore prosjek bio 40kmh, auto , kamioni...zastoji

Lugano.... krkljanac na prilazu
Luzern isto tako....Zurich da ne govorim....
 
    Precizniji ti je raspored nego onaj za Shinkansen izmedju Tokija i Osake....  tj i ja sam malo skeptican, kao i Getriba, da ce bit bas sve u minut kako si planirao...    ali tvoj plan, tvoj put, tj ti probaj...
   
 
fajkovic.sasa said:
Hvala na likovima. Ovo ce mi puno pomoci :)
prijatelju ova vremena zaboravi , krenes fino ujutro ako si blize passu onda oko 6 najcesce nema ljudova pa picis.. dokle dodes dodes do 19-20 dok mrak ne padne ako hoces tocno u par minuta sjednes na vlak!

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk

 
oceangoing said:
    Precizniji ti je raspored nego onaj za Shinkansen izmedju Tokija i Osake....  tj i ja sam malo skeptican, kao i Getriba, da ce bit bas sve u minut kako si planirao...    ali tvoj plan, tvoj put, tj ti probaj...
 

S obzirom da mi je ovo prvi put da radim putovanje ocekujem da ce vecina toga poci po zlu, ali nigdje nije zapisano da sve moram obici. Rutu isto lako prilagodim po putu ako vidim da kasnim jako. Imam krajnje tocke gdje moram doci na kraju kojeg dana a rute korigiram po putu kako ce trebati.

Racunam da cu barem 2-3sata fulati svaki dan, a ako ce preko toga ici onda cu mijenjati rutu.
 
Nocklamstraße je steta preskociti. (10.5€)
Ako ces voziti passeve, onda ostatak planiraj po autoputu. 900 km bez autoputa je nemoguca misija.
Gust promet.
 
fajkovic.sasa said:
900km je ruta za petak pa mozda i uspijem u 15h proci sve  :021:
Ako ne budem dio puta izbacio jbg.

neces, dobro ti ljudi vele (da, osaka  :mrgreen: (y)). vozi to dva dana i gustaj. to je i auton po autocesti za jedan dan jako dugi put.. pogotovo u osmi misec i pocetkom vikenda, kad su bas svi na cesti..
 
Na zalost ne mogu voziti 2 dana jer u petak ujutro krecem iz Graza i petak navecer moram doci do Sttutgarta.

A nista, morat cu maknuti dio toga van. Pitanje je sto  :misli:
 
fajkovic.sasa said:
Na zalost ne mogu voziti 2 dana jer u petak ujutro krecem iz Graza i petak navecer moram doci do Sttutgarta.

A nista, morat cu maknuti dio toga van. Pitanje je sto  :misli:

Ja sam zadnjih 10 dana na putu po svuda di ti planiras pa i dalje. Situacija ti je da su guzve nenormalne. Autoceste cak izbjegavaj jer znas upast u kolone od 10-20km. Milijuni kamiona. Ako ces riskirati po zaustavnoj traci.....pazljivo!
U Svicarskoj imas masu tunela, zna biti zastoja...
Kad se spustis na magistralu, htio ne htio, racunaj prosjek 50kmh.....
 
Getriba said:
Ja sam zadnjih 10 dana na putu po svuda di ti planiras pa i dalje. Situacija ti je da su guzve nenormalne. Autoceste cak izbjegavaj jer znas upast u kolone od 10-20km. Milijuni kamiona. Ako ces riskirati po zaustavnoj traci.....pazljivo!
U Svicarskoj imas masu tunela, zna biti zastoja...
Kad se spustis na magistralu, htio ne htio, racunaj prosjek 50kmh.....

Nadam se da te sinocnje pive nisu previse osamutile za danasnji nastavak putovanja :) Bilo mi je drago i navrati do Sarajeva opet kada ti se pruzi prilika, sad znas gdje su i pravi cevapi za pojesti (y)
 
Getriba said:
Ja sam zadnjih 10 dana na putu po svuda di ti planiras pa i dalje. Situacija ti je da su guzve nenormalne. Autoceste cak izbjegavaj jer znas upast u kolone od 10-20km. Milijuni kamiona. Ako ces riskirati po zaustavnoj traci.....pazljivo!
U Svicarskoj imas masu tunela, zna biti zastoja...
Kad se spustis na magistralu, htio ne htio, racunaj prosjek 50kmh.....

Thx na feedbacku. Ocekivao sam ipak nesto vece prosjecne brzine pa cu svakako cini se rezati dio rute.  :(
Bolje i skratiti rutu nego siliti pa da se nesto dogodi
 
Po svim tim rutama imas mnogo toga za vidjeti. Izgubit ces brdo vremena. Kao sto svi pisu,guzve,prosjek brzine radi kamera i policije itd....osobno ja si zadam rutu 300-350km u danu. Ne vise osim ako nije za doma. Onda do 500km. Nikako vise od toga...
 
Pozdrav svima :D

Uskoro ću na malo kasniji ljetni godišnji pa bih volio za svoje prvo "putovanje" motorom van HR otići malo po Sloveniji, Austriji, pogledat neke fine krajolike, zavojite ceste itd, a vidim da toga ne nedostaje po vašim putovanjima koja ste prošli.

Možda ovako ko iz vedra neba, zamolio bih za nekoliko preporuka, što bi se definitivno isplatilo pogledati, neke preporuke kuda ići itd, ako je netko voljan malo pomoći da si mogu isplanirati. Uzeo bi neka 4 okvirno za uživanje i vožnju pa eto, hvala unaprijed ako je netko voljan  (y)

P.S. ima jako lijepa cesta kroz Sloveniju poslije Maribora, uz Dravu, ovaj dio koji sam stavio u privitak, sad bi volio neku preporuku gdje ući u Austriju i koje su tamo zanimljive destinacije :)
 

Attachments

  • 2.JPG
    2.JPG
    75.4 KB · Views: 143
KlimaUredzaj said:
Po svim tim rutama imas mnogo toga za vidjeti. Izgubit ces brdo vremena. Kao sto svi pisu,guzve,prosjek brzine radi kamera i policije itd....osobno ja si zadam rutu 300-350km u danu. Ne vise osim ako nije za doma. Onda do 500km. Nikako vise od toga...

Samo da javim da je prosla voznja uspjesno i da sam vecinu planiranog uredno posjetio. Drugi dan je bio nekih 900km i za divno cudo, nije me dupe ubilo :D
Autopute sam naravno zaobilazio i hvala svima na idejama sto obici na putu. Voznja po alpama je toliko lijepa da cu vjerojatno jos jednom ici :D
 
Rudax said:
Pozdrav svima :D

Uskoro ću na malo kasniji ljetni godišnji pa bih volio za svoje prvo "putovanje" motorom van HR otići malo po Sloveniji, Austriji, pogledat neke fine krajolike, zavojite ceste itd, a vidim da toga ne nedostaje po vašim putovanjima koja ste prošli.

Možda ovako ko iz vedra neba, zamolio bih za nekoliko preporuka, što bi se definitivno isplatilo pogledati, neke preporuke kuda ići itd, ako je netko voljan malo pomoći da si mogu isplanirati. Uzeo bi neka 4 okvirno za uživanje i vožnju pa eto, hvala unaprijed ako je netko voljan  (y)

P.S. ima jako lijepa cesta kroz Sloveniju poslije Maribora, uz Dravu, ovaj dio koji sam stavio u privitak, sad bi volio neku preporuku gdje ući u Austriju i koje su tamo zanimljive destinacije :)
U mjestu Radlje ob Dravi skreni u Austriju i vozi s gornje strane granice. Odlično je, naročito za prvi put. Oduševiti ćeš  se naročito ako ti te situacije nisu baš poznate. Inaće, i ova cesta do austrijske granice je ok, no sad ju asfaltiraju (bili jučer po ne znam koji put) i makadam je (tvrdi, ugaženi), no nema ga puno i zbog toga ne bi trebalo ne ići. Čim pređeš preko, na prvom zavoju zaboraviš taj makadam. Ova cesta od Maribora je ok, ali zna se nakenjat auta i ima nešto policije pa nije baš za jurcanje, ali je ok. S austrijske strane je dobrim dijelom ograničenje 100 pa nemaš brige. Staneš na kavicu kod jezerca i uživaš. Motora ima poprilično tako da nećeš biti jedini:). Ovaj dio kroz Sloveniju do Dravograda je tak....nit smrdi nit miriše. Svakako u Austriju.
 
fajkovic.sasa said:
Samo da javim da je prosla voznja uspjesno i da sam vecinu planiranog uredno posjetio. Drugi dan je bio nekih 900km i za divno cudo, nije me dupe ubilo :D
Autopute sam naravno zaobilazio i hvala svima na idejama sto obici na putu. Voznja po alpama je toliko lijepa da cu vjerojatno jos jednom ici :D
Jako mi je drago da si uspio odraditi svoje planove.
Voznja po alpama je najljepsa :)
Ako si popratio linkove koje sam ti ostavio možeš otkriti mnogo toga. Naravno puno je toga skrivenog. Valja pratit blogove.
 
U ovaj ponedjeljak idem do Bleda, tamo cu prespavat pa sljedece jutro nastavljam prema Vršiću. Ako je netko tamo nek se javi za kavu;)btw svaki savjet sto vidjeti gore dobrodosao.