Planovi za ovu godinu

Koliko vidim na ruti, nisi predvidio ni Transalpinu ni Transfagarašan, dvije među najljepšim cestama u Rumunjskoj, pa predlažem barem Transalpinu jer je šteta ne odvoziti je. Kačite mali dio (kad se krene od Petrosani prema Ranca) ali je dio sjeverno od Ranca prema Sebesu puno ljepši i sadržajniji, svakako moja preporuka.
U Bugarskoj preporučujem Veliko Tarnovo, spoj Toscane, Sarajeva i francuskih pejzaža usred Bugarske a onda spoj prema Sofiji preko Shipka prijevoja jer se na toj ruti stvarno ima puno stvari za vidjeti (Shipka manastir, Buzludzha, predivna cesta...). U Shumenu se svakako popnite na Shumen monument, utvrdu Decepticona!
E da, u blizini Varne prema sjeveroistoku i granici s Rumunjskom je rt Kaliakra sa starom utvrdom i nezaboravnim pejzažem te fenomenalnim pogledom s terase restorana.

:mrgreen:
01a106e9fc540c9955ef3d27ea93d6ee.jpg
87da65ed66764bb1160a832481198496.jpg
91284780079ed70077894ee95f6914a0.jpg
290f046b09d9adc0d1e591ee4fa9e839.jpg


Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Hvala na savjetu. Transalpina je u planu i taj dio je ulovljen, imamo jedno spavanje u Ranci. Transfagarašan neću (najvjerojatnije) jer mi se ne uklapa u plan, mislio sam ići u Brašov i Bukurešt i uopće ne ići do Varne, ali smo to promijenili. Tada je plan bio Transalpina i Transfagarašan. U velikom Tarnovu sam bio dvaput kad sam išao u Golden sands na ljetovanje tako da mi je  ono interesantno samo za popiti kavu i pojesti kolač, ali ova ideja od Velikog Tarnova prema Kazanlku će biti novina. Išli so na spomenuti rt i stvarno se isplati otići. Vjerojatno ćemo i ove godine otići....no nije mi jasna logika....naručiš kavu, sok, pivo i sve košta relativno malo tipa 8-10 kuna. Naručiš vodu platiš 20  :misli: :mrgreen: . Hvala na savjetu. Prošlih godina Kad sam se vračao vozio bi u komadu od Varne do Zagreba pa nije bilo vremena za te cestice, no sad planiram spavanje u Sofiji pa će biti malo biše vremena za lokalne ceste. (y) (y)
Update https://goo.gl/maps/wtXxVJ8mh1T2
 
Ovdje imaš preporuke sa nekim detaljima duž ruta (klikni na rutu), žao mi je što nismo imali vremena istražiti ovaj južni dio između Sofije i Plovdiva prema Grčkoj gdje su vjerovatno najljepše ceste, ali to smo ostavili za drugi put.

http://www.bestbikingroads.com/motorcycle-roads/motorbike-rides-in-bulgaria-/bulgaria--___60970.html

Sretno!
 
Kakva je cesta "111" u Austriji od Mauthena pa istočno? Nema street view u Austriji, pa čisto da neki dojam steknem, a i usput - dali ima radara, kamera i sl.?

https://goo.gl/maps/6vaqT4Bqsty

Jedna od ruta pri povratku sa Grossa, ako bi vremenske prilike bile naklonjene bi bila ova preko Vršića, pa malo razmatram opcije.

Više manje je i ovo malo "nategnuto" jer kako se ide brzinski (vikend) prvotna ideja je vratiti se doma direktno najkraćom rutom, ali ako se zvijezde poklope i prognoza bude dobra, zašto ne, nije mi niti 100 km duže (iako po pitanju prosječne brzine puno sporije).

Savjeti i ideje?
 
Ne ne, od Lienza na Greifenburg Hermagor pa dalje po planu. A donji dio bi ja svakako Tolmin Logatec Ilirska Bistrica... A i ovo nikako na karavanke, odi na Tarvisio pa prema Bovcu
 
Ako ides na Gross 2 dana...šaraj do gore kuda te volja pa prespavaj blizu ulaza. Ujutro je lijepo vrijeme i nema guzve. Provedi gore nekoliko sati. Na gleceru imas ormare za ostaviti stvari. Popodne krenes prema Tolmezzu na auto put. Rucas blizu granice.
Bolje ne može.  :laugh:
 
BM0021 said:
Ne ne, od Lienza na Greifenburg Hermagor pa dalje po planu. A donji dio bi ja svakako Tolmin Logatec Ilirska Bistrica... A i ovo nikako na karavanke, odi na Tarvisio pa prema Bovcu

Šta su karavanke i zašto ne?

Bovec, Predil, Mangart, Sella Nevea - to sam prošao puno puta... Vršić nikada... usput dali su gotovi radovi na Vršiću?
 
biker4life said:
Šta su karavanke i zašto ne?

Bovec, Predil, Mangart, Sella Nevea - to sam prošao puno puta... Vršić nikada... usput dali su gotovi radovi na Vršiću?

Neka ti je sa srecom na Vrsicu, meni je nakon prosle godine ostao u losem sjecanju. Pokisao k'o mis i pola ga je bilo preorano. Valjda su ga do sada sredili
 
esso_sa said:
Neka ti je sa srecom na Vrsicu, meni je nakon prosle godine ostao u losem sjecanju. Pokisao k'o mis i pola ga je bilo preorano. Valjda su ga do sada sredili

ako si prezivio vrsic po kisi i bez spustanja noge u serpentinama, faca si  :mrgreen:

inace kad je tamo frka onda se ostane i ako triba, prespava u erjavcevoj kuci. to je planinski dom na pola brda na sjevernoj strani, nekih 50-100m od ceste. super "gazda", spiza iz snova (ionako se tamo naruci samo jota i kobasice) i na upit ce ti vrlo rado rec di je garaza di mozes stavit motore (y)
 
alpine said:
ako si prezivio vrsic po kisi i bez spustanja noge u serpentinama, faca si  :mrgreen:

Vjerovao ili ne - jesam. Dobro, mozda sam na par mjesta ono preventivno izbacio nogicu :mrgreen: I ne samo to, nego sam u usponu preticao kolonu i izbjegavao silazece autobuse koji su isli u susret. Ali ni to nije sve ! Imao sam i zenu za vratom, 3 pretrpana kofera, nisam stigao obuci kisnjak, a bio u koznom kombinezonu :mrgreen:

Ja sam naisao u nezgodno vrijeme - 30.07 (buduci putnici - zapamtite ovaj datum ako planirate preko Vrsica), a tada se svake godine odrzava neka manifestacija na Ruskoj kapelici, zbog cega zatvore kompletnu cestu. Ja to nazalost nisam znao, tako da sam zaglavio i cekao puna 3 sata da se cesta otvori (oko 13:00).... A onda haos od guzve i prometa sa obje strane,  otvori se nebo, pravi potop. Jedno od gorih iskustava na motoru ikad, ako izuzmem voznju u farmerkama po gradu velicine ljesnjaka nekad davno negdje kod Konjica :mrgreen:
 
Ja lani bio na Vršiću, kratko nas kiša oprala, ali ništa strašno.

Meni je u dobrom sjećanju, najviše kako sam brojao serpentine kojima kao da nije bilo kraja :021:
 
Glaky said:
Vršić je zakon!
Prava voznja spretnosti.  :wink:

Koliko je zahtjevan u odnosu na Stelvio?

Usput bi bilo dobro ako je netko bio nedavno da napiše dali su radovi gotovi ili ne, jer mi se neda voziti po makadamu...


esso_sa said:
Ja sam naisao u nezgodno vrijeme - 30.07 (buduci putnici - zapamtite ovaj datum ako planirate preko Vrsica), a tada se svake godine odrzava neka manifestacija na Ruskoj kapelici, zbog cega zatvore kompletnu cestu. Ja to nazalost nisam znao, tako da sam zaglavio i cekao puna 3 sata da se cesta otvori (oko 13:00).... A onda haos od guzve i prometa sa obje strane,  otvori se nebo, pravi potop. Jedno od gorih iskustava na motoru ikad, ako izuzmem voznju u farmerkama po gradu velicine ljesnjaka nekad davno negdje kod Konjica :mrgreen:

Dobro za znati. :mrgreen: (y)
 
Glaky said:
Ako ides na Gross 2 dana...šaraj do gore kuda te volja pa prespavaj blizu ulaza. Ujutro je lijepo vrijeme i nema guzve. Provedi gore nekoliko sati. Na gleceru imas ormare za ostaviti stvari. Popodne krenes prema Tolmezzu na auto put. Rucas blizu granice.
Bolje ne može.  :laugh:

neki okviran plan je
petak kasno popodne pičim gore direktno autocestom do cca. Tolmezza pa na Passo di Monte Croce Carnico (ulazak u A)
subota Gross i lokalno vozikanje
nedjelja povratak doma - ako budem imao viška vremena preko Vršića
još to sve skupa malo visi u zraku, nisam točno odredio neke detalje i vrijeme polaska ali okvirno je to - to
 
biker4life said:
Koliko je zahtjevan u odnosu na Stelvio?

Vrsic je smijesno porediti sa Stelviom, premali je, ali ako cemo porediti onda lici na pocetak uspona na Stelvio, kada ides iz pravca Trafoi, onaj dio sto vozis kroz sumu. Po suhom ne mislim da je uopste zahtjevan. Ono sto ga cini nezgodnim je kisa. Serpentine su poplocane granitnim kockama, dobar dio serpentina je u sumi pa u kombinaciji sa kisom, mokrim liscem, zna biti klizavo po tim kockama, i to je jedino sto je zahtjevno. Ostalo standardno - paziti se saobracaja iz suprotnog smjera i to je to  (y)
 
Kada već prolaziš kroz Tolmezzo možeš otići do Ovara pa na Sella monte Zoncolan. Prekrasna cesta puna serpentina. Po njoj se vozi Giro. To je jedna od najzahtjevnijih biciklističkih dionica. Video od prije nekoliko dana.

https://youtu.be/q3YGrWIIW6Q

U blizini je i Sella di Rioda. Isto super pass. Evo i jedna slika

6c60cd05c2f0dacddafbf82211f2af2b.jpg


Ima tu još toga. Mislim da su ova dva prevoja daleko bolja od Vršiča.
 
esso_sa said:
Vrsic je smijesno porediti sa Stelviom, premali je, ali ako cemo porediti onda lici na pocetak uspona na Stelvio, kada ides iz pravca Trafoi, onaj dio sto vozis kroz sumu. Po suhom ne mislim da je uopste zahtjevan. Ono sto ga cini nezgodnim je kisa. Serpentine su poplocane granitnim kockama, dobar dio serpentina je u sumi pa u kombinaciji sa kisom, mokrim liscem, zna biti klizavo po tim kockama, i to je jedino sto je zahtjevno. Ostalo standardno - paziti se saobracaja iz suprotnog smjera i to je to  (y)
ja sam predprosle godine odustao zbog tih kocki ,nije mi se dalo drocati [emoji41]

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk