Pobjegla kompresija

kosta said:
Ili mozda uzet otisak, ali za to bi bila bolja tinol.
   
Za ono šta mislin provat cinol je premekan.
 
Hrvoje said:
Da nije gefufna na cincilatoru? :misli:
             
Ovo nije taj model. :LOL: :LOL: :LOL:
 
poco loco said:
treba njega koji put izderat dobro da se očisti  :mrgreen: ...mada su obično više garavi usisni ventili ...na njih ide iberlauf  :neznam:
             
Problem je u tom šta ga nemoš izderat jer njemu je skoro svejedno kako ga voziš,prirodno je spor.
 
zicom obic oko sesirica ventila da nije nesto (garez ) zapelo između sica i ventila i potisnut ga malo laganim udarcem gumenim čekičem par puta.


Mada bi ja narucio dihtung na jebayu skinuo glavu prešlajfo ventile i peglaj dalje....
 
I ?  :shock:

Šta je na kraju? :misli:
 
maxo said:
I ?  :shock:

Šta je na kraju? :misli:
       

Nismo još skinili,vjerovatno popodne pa ču večeras stavit  ode.Vidin da ima ljudi koji su izgleda "nanjušili" stvar ili bar razmišljaju kao i ja.
 
Ja mislim da se tu radi o nekom kvaru.. :misli:
 
Maestral said:
Ja mislim da se tu radi o nekom kvaru.. :misli:
               
Imaš pravo.Kvar i to ozbiljan.     
Nakon probavanja čiščenja dosjeda ventila sa bakrenom žicom (ne čeličnom da ne oštetim dosjede) kroz ispušnu granu i  laganog tuckanja po stablu ventila da eventualno poćistim garež (Zog :mrgreen:)  Odlučili smo skinut glavu ,livu.Petnaest minuta posla i gotovo.Milina,čelo klipa sa strane ispušnog ventila malo sjajno tek toliko da znalac odma vidi  da je došlo do bliskog susreta između klipa i ventila.Ventil lagano zakrivljen. Idemo dalje tražit uzrok .
Pošli skinit poklopce razvoda i paljenja ali ne ide to baš tako.Za pristojan rad bolje skinut blatobran al ne ide ni on van ,jednom skinute sve vide nema šanse da izađe ni na koju stranu ,zbog vilice koja je izvedena na poseban naćin.Odlućim skinut prednje kolo kad i tamo problem.Provam odvidat osovinu i učini mi se da postaje tvrđa.Pogledam navoj što viri van vilice kad ono LIJEVI.Sriča da smo oprezni i ne idemo odmah na snagu.Na kraju odlućim skinut ćitavu vilicu ,ionako su samo dvi vide i kliješta kočnica .Sad imamo poklopce razvoda lijepo ispred sebe al nemamo alat za odvidavanje,Potrebna kacavida (šrafciger) na udarac jer je ludi inžinjer stavio obične vide, na prorez ,sa upuštenom glavom.Ništa ga nebi  koštalo da je stavio imbuse.       
Ovako sam bio prisiljen ostavit sve i sutra ču u mojoj garaži uzet potreban alat za to skinut da vidimo što je pošlo po zlu u razvodnom sistemu.Nema  lanac nego zupčanike a jedan (na bregastoj ) se može skinut.U tehničkim podacima na piše od kog je materijala.Vidičemo sutra. :mrgreen:
 
poco loco said:
ja bi skinuo klackalice, povadio kajlice, feder, šeširić, pa na ruku probao kak ide ventil kroz vođicu il je štos u zicu ventila  :misli: a i spigani ventil ne zatvara  8)
8)
 
znači BMW ...  :mrgreen: :mrgreen:

i garant misliš na ovo ...  :mrgreen: :mrgreen:

impact-screwdriver.jpg
 
..Vjerojatno se otpustila matica gore na bregastoj pa se pomakla za zubić dva i odu ventili ča..
 
Čudi me da nije čuo  :misli:
 
strasilo said:
znači BMW ...  :mrgreen: :mrgreen:

i garant misliš na ovo ...  :mrgreen: :mrgreen:

impact-screwdriver.jpg

koji je to fus od alata, pa udarni se alati nikad ne chromiraju  :LOL:
al vjerujem da je i onda odvila vise vida neg ja u cijelom zivotu (a nisam malo vjerujte mi)

i za alu/celik kombinaciju matica/vijak dusu dalo
 
ovaj nije moj ... to sam "uslikao" s neta.... ma mom se već raskovalo s gornje strane od udaranja... i polomljeno je najmanje 20ak bitova  :LOL:

ako se sjetim uslikati danas u radioni ...  (y)
 
budem i ja  (y)
imam jos od dede, star je barem 30 godina a jos uvijek radi savrseno. ruski neki proizvod
 
mbalunovic said:
budem i ja  (y)
imam jos od dede, star je barem 30 godina a jos uvijek radi savrseno. ruski neki proizvod
             
I moj alat je kako kaže Straško sa zadnje strane sav napukao i raširen .                 

Straš,nije BMW. :jesus:           
Uglavnom,danas skinuo poklopac razvoda kad tamo sve u redu.Zupcanici svi metalni,besprijekorni,faza
na izgled točna ,na izgled jer dok ne dobijem stupnjeve otvaranja usisnog ventila prije GMT ne mogu bit siguran.Malo čudno tehničko rješenje je to što je zupčanik bregaste "stavljen" na bregastu ugrijan al postoji i kunj (kajla).I to na prvi pogled izgleda u redu.Duhove u unutrašnjosti još nisam sreo  :LOL:Čim dobijem podatke o razvodu (stupnjeve) nastavit ču i objesit ovdje.
 
lunjo said:
Čudi me da nije čuo  :misli:
               
Kaže da je ugasio normalno.