Poboljšavanje farova za noćnu vožnju

Uz duga svjetla i maglenke treba staviti dva reflektora na vjetrobran kako bi bili sto posto sigurni na sunčan dan.

To je najnoviji advenčr plus paket za odlazak do Lidla.
To je cirkus na najjače.😩
 
Ne vozim motor po mraku. Jos nisam sjeo na motor koji ima originalna svijetla sa kojima nije opasno voziti po mraku.
 
možda vaki ?
Motorbike_many_light.jpg
 
Ko vozi po noci motor...bitno da te vide po danu...
 

Attachments

  • samo-Strom-.jpg
    samo-Strom-.jpg
    1.6 MB · Views: 0
  • Like
Reactions: WraGG
Ne znam koje su kod mene no još su original tvorničke u farovima i nikad niti jedna od 4 žarulje koje svijetle cijelo vrijeme u ovih 12 godine nije pregorila niti je mijenjana, pa dok svijetle ja to ne diram, prešla je 100kkm i još svijetle.
 
noćne vožnje, ono kraće uru-dvi vrimena, nisu problem... do nekih prije misec dana po italiji, me uvatila noć između Barija i Leccea... po magistrali svako malo radovi, pa zatvore jednu traku, bacaju te u drugu, ona horizontalna signalizacija nikakva, baš se umorio tih sat vožnje... inače imam ok svitla nikad nsiam osjetio neku ajmo reć "smanjenu vidljivost zbog svitala" ili "ugroženost jer nisam dovoljno vidljiv"... maglenke nikad nisam imao na motoru, al ovo me baš umorilo i ne znam što bi sa maglenkama dobio... inače žarulju minjao prije misec dana, motor iz 2008. originalna žarulja bila na njemu...
 
  • Like
Reactions: Luke
noćne vožnje, ono kraće uru-dvi vrimena, nisu problem... do nekih prije misec dana po italiji, me uvatila noć između Barija i Leccea... po magistrali svako malo radovi, pa zatvore jednu traku, bacaju te u drugu, ona horizontalna signalizacija nikakva, baš se umorio tih sat vožnje... inače imam ok svitla nikad nsiam osjetio neku ajmo reć "smanjenu vidljivost zbog svitala" ili "ugroženost jer nisam dovoljno vidljiv"... maglenke nikad nisam imao na motoru, al ovo me baš umorilo i ne znam što bi sa maglenkama dobio... inače žarulju minjao prije misec dana, motor iz 2008. originalna žarulja bila na njemu...
Brajo...maglenke služe samo po danu na motoru...da si uočljiviji, a po noći ne volim voziti motor, ne poradi svjetala, to je sve OK.,vec sto ne uzivam u voznji motora po noci, jedino ako uvati u vožnji malo do odredišta.
 
Maglenke služe za po magli
Na autu DA...sta ce ti pomoc na motoru, koliko po noći dolijeće auta iz suprotnog smjera sto mu radi samo jedan far, i to najčešće im ne radi livi far.,pa mislis da ide motor lipo uz rub vozi...
 
Bit ću kontroverzan i reć da je moj stav ovaj.
Vozit se s dugim svijetlima non stop mi nema nikakvog smisla, šupak si u prometu, a i nije da je sigurnije oslijepit vozača koji ti dolazi u kontra smjeru...

Sad ide kontroverzni dio, ako baš trebaš jače svijetlo (a to skroz kužim jer se i sam često vozim po mraku) onda ne vidim zašto ne uzeti jeftine aliexpress ledice kao npr ove: link
Jače svijetle definitivno, na kratkom sigurno zaslijepiš ljude manje nego s dugima, uzmeš ove 4300k i nitko ni ne zna da imaš ledice.
Još kinezi daju godinu garancije, pa di češ bolje :LOL:
 
Brajo...maglenke služe samo po danu na motoru...da si uočljiviji, a po noći ne volim voziti motor, ne poradi svjetala, to je sve OK.,vec sto ne uzivam u voznji motora po noci, jedino ako uvati u vožnji malo do odredišta.
ni ja ne uživam noću vozit, al ono do odredišta kad me uvati noć, odvozim bez drame sat-dva, jebajiga. i za to mi dovoljna postojeća "rasvjeta"...
a ovo preko dana da si uočljiviji, ne znam... ako lola ne pazi i tipka na mobitel u vožnji moš ne znan šta stavit... mislim da je veća opasnost da te netko kasno primjeti ispred sebe pa te naguzi... i po danu i po noći...
svakako te maglenke nešto pomognu, al koliko smetaju drugima u prometu ne znam ,al one bi po svom nazivu trebale svitlit u pod prvih nekih 15-20m obasjat, ka i na autu što imaju funkciju a ne da glume duga svitla
 
A defanzivna vožnja? Ne može niti jedna žarulja zamijeniti praćenje prometa i pravovremeno reagiranje.
Na otvorenoj i tako vidiš daleko i stigneš ili kočiti ili ubrzati (prestići), a u gradu ako se juri je prirodna selekcija.

Ako već znaš da ima debila u prometu, šta imaš istjerivati pravdu i smetati svima radi jednog u 300. Taj koji ne vidi cijeli motor, ne vidi ni dugo svjetlo.
 
Last edited:
imaš li inače problema vidit po noći? dosta ljudi ima.

prvo, dobar i čist vizir.. onda vidi je li čist reflektor u lampi. reflektor je važniji od žarulje. moderne žarulje su sve ok, po noći ionako triba malo lakše s gasom.. pogotovo jer u ovo doba ima dosta beštija po cesti

ili ovo


1000055569.jpg
 
Last edited:
Baš me briga ja se vozim i dalje ću se vozit motorom sa sve 4 sijalice upaljene non stop i podanu i po noći.
 
U zemlji koja pretendira ući u ginesovu knjigu rekorda po broju kružnih tokova po glavi stanovnika, vazno je upoznati se sa 10 prometnih zapovjedi 🇭🇷

1.Radovi na prometnicama rade se isključivo po sezoni ( po liti) na način da se postave znakovi po cesti, da se sve ogradi i uspori, dovezu se strojevi, postave se tri radnika na dionici radova od cca 7 km, od kojih 2 gledaju tog jednog koji sjedi i gleda u mobitel...

2.Presretačem se namjerno vozi polako i čeka se da ljudi izgube strpljenje pa krenu obilazit, onda ih se stera u ogradu i zaustavi kao da su naoruzani narko dileri koje se prati već godinama...

3. Gase se semafori na svakom kritičnom raskrizju, te se postavlja policajac koji radi rekordne zastoje i kolone...misleći da pomaže da stvari idu brže...

4.Pištoljom za snimanje brzine sakrije se iza kontejnera za smeće uz cestu, ili se čučne u grabu, ili na nizbrdici se tutne iza podvoznjaka, te u slučaju evidentiranja prekršaja, istrči se pred vozilo poput samoubojice...

5.U tunelima se 2 trake skreću u jednu na način da se prije tunela vozaču nudi više opcija da odabere čunjeve/put koji njemu pašu da bi na kraju kad rješi taj labirint, svi putevi završili u toj jednoj traci...

6. Kada se prognozom najavi moguć snijeg, znajte da ćete ostati u njemu, jer zimska sluzba većinom ostane iznenađena tom pojavom svake godine...

7. Pojas se stavlja kad ti neko blicne, a ako nisi stigao, ostaješ u ukočenom polozaju za volanom praveći se da ga imaš i misliš si mozda neće skuzit da ga nemaš, nakon što prodješ patrolu gleda se u retrovizor jesu li krenuli za tobom...ako nisu zavezes se...

8.Duga svijetla na autima se gase tek kad prodju auti koji ti idu u susret, ili ako su ti ugašena a netko nailazi, pališ ih taman dok se mimoilaziš sa njime...

9.Ako pada jača kiša, staje se pod prvim nadvožnjakom i fomira se prometni čep i zastoj jer poderana federelka ne podnosi vodu, a brisači se mjenjaju tek kad prodaješ auto...

10. Ako se parkira na nedozvoljenom mjestu, pale se sva 4 žmigavca jer to znači da nisi stao, već samo pristao da nešta obaviš....pa se na to mozes žalit i lagat da si išao hitno baki po nitroglicerin za pod jezik...