Poboljšavanje farova za noćnu vožnju

Ja sam imao i dugo i kratko night braker,i na autu takodjer....to mi je tako razvikano skupo sranje....srecom su izgorile pa sam stavio erfolg led i preporodio se (citaj progledao) po noci....
 

Attachments

  • 20231007_133842.jpg
    20231007_133842.jpg
    2.6 MB · Views: 0
  • Like
Reactions: diesel power
Ja sam imao i dugo i kratko night braker,i na autu takodjer....to mi je tako razvikano skupo sranje....srecom su izgorile pa sam stavio erfolg led i preporodio se (citaj progledao) po noci....
Osram nightbreaker led je jos bolji od erfolga....
 
  • Like
Reactions: Octane
Bolje bi bilo da podignete zadnji kraj 2-3cm,bolje će-te vidjeti, neće vam svitla bacati u nebo...
 
znci klasicni nightbraker puno para za malo muzike?
 
znci klasicni nightbraker puno para za malo muzike?
Pa svjetli bolje traje krace.

Imas više modela zadnje sam imao silver kao malo jace svjetle a traju kao klasicna halogena. imao sam i neke sta su 300h deklarirane i toliko su i svjetlile cca ali zato su bile dosta jače.. Night breaker led su homologirana led svjetla za novije aute s farom za halogenu. To najbolje svjetli i snop je bolji od erfolga, malo su skupe cca 200e. Samo moze se atestirati u par modela novijih auta...
 
Last edited:
kolko je to krace trajanje? uvijek sam imao obicne klasicne zarunje i nikad nisam imao pojma kad je stavljena/zamijenjena koliko je bilo rijetko... e sad jel ovo upola krace od ne sjecam se il kao svakih par mjeseci odse 30 eura
 
kolko je to krace trajanje? uvijek sam imao obicne klasicne zarunje i nikad nisam imao pojma kad je stavljena/zamijenjena koliko je bilo rijetko... e sad jel ovo upola krace od ne sjecam se il kao svakih par mjeseci odse 30 eura
Normalna halogena na cliu bi trajala cca 1 godinu ili godinu do 45k km, tj 1000h plus. Te od 300h su mi trajale tocno pola godine s 2h voznje svaki dan... Ako vozis manje izdrzat ce ti 1-2godine...
 
znaci na motorima sa stalno upaljenim svjetlima i nisu neka sreca
 
znaci na motorima sa stalno upaljenim svjetlima i nisu neka sreca
Probaj cca 12-20e bi trebalo bit za jednu zarulju ovisno o modelu ako se moze kupiti jedna....

Ali mozda bolje ti je staviti LED erfolg ili night breaker. Frend ima na xtz750 erfolg kratko i dugo i svjetli ko betlehem a meni je bezveze to stavljati na oldtimera....
 
Problem je kad si jako natovaren, plus suvozac. Onda i kratka svijetla svijetle dosta visoko i auti iz suprotnog smjera znaju upaliti duga svijetla, ali brzo ih iskljuce kad upalim i ja svoja duga :ROFLMAO:
2 dodatna LED svijetla po 30w (spojena na duga svijetla), plus night braker u farovima. Vozis skoro ko s matrix svijetlima na autu...
Kad ne rade duga, onda svijetli samo "angel eye" na tim dodatnim svijetlima.

Mogu ti poslati link. Meni su na motoru 30k+ km i prezadovoljan sam.

Problema s izlijetanjem autiju bas i nemam, mozda jedno ili dva ove sezone, ali mislim da je to vise do velicine motora, nego do osvijetljenosti...
A gle ak dobro nasarafim neke dodatne maglenke i moj bude izgledal veliko🤣
Slozim ko na traktoru radna svjetla, stavim par na volan uz neke produzetke i par kraj masine... 😁
 
  • Haha
Reactions: nigda_vz
Vožnja noću je najbolja zbog smanjenog prometa a opet opasnija jer nas suprotni promet toliko jako zasvijetli da 1-2 sekunde vozim po onome što sam zapamtio. Zato na duge ture da, posebno ljeti da izbjegneš vrućine, ali kao fotograf ne, osim manje prometa, noć je dosadna i ne vidiš što sve prolaziš.

Jednom sam prošao Austriju po mrklom mraku, a nazad po danu, nisam vjerovao da je to isti put.
 
  • Like
Reactions: vespinjo
Led i kratko i dugo 5-6000k, uvijek upaljena i kratka i duga svjetla. Pa nek ne primjete
 
suprotni promet toliko jako zasvijetli da 1-2 sekunde vozim po onome što sam zapamtio

Čini mi se da baš ovo ne kuži ekipa koja se hvali da vozi s upaljenim svim svjetlima. Da, primjetio sam te, ali više ne vidim kamo vozim, i samo se zbog moje prisebnosti i malo sreće na tom teoretskom očevidu ne mora gledati i pozicija prekidača za svjetlo.
 
  • Like
Reactions: Tauren
Uredno kontriram tim klokanima sta stalno voze sa svim svjetlima,vozis pod dugima mislis da si pametan ali samo smetas i zivciras druge u prometu,dobijes za kontru duga i ne kuzim koliko im treba da shvate da advenčr lajt pak nemoze bit jaci od dugih na autu...at the end you loose.....vrlo jednostavno