pocket i klinci

Vjerujem,znam da je stari mjenjao gume i te potrošne sitnice kad ga je sređivao bratu a za karike ne znam..Valjda je,no budem jedan dan otvorio tu mašinu pa pogledao :mrgreen:
 
Tomos automatik i izvadiš 2. Brzinu, ili staviš malu diznu i zagušiš fergazer i auspuh
 
Aj vi recite śto bi od tih minija bilo za klinca od 10 godina, mislim kao kros

Pri tom nebi dao više od 2 -2,5  ijade kunića
 
Ovaj mali ima dvije godine.... najbolji je kad skine kacigu hehee  :D :D :D :D :D :D

https://www.youtube.com/watch?v=2cc8HW7Niko

 
Neznam u koju temu stavit ..pa ču tu pitat.
Moj sine..6g. Uzel sam mu prije 6mjeseci ..
Kineski Cross minimoto..
Čisto onak iz zajebancije da proba.
Normalno uzel sam rabljen i zamjenil sklopku sa jačom..delorto frgazer..nov lanac..sve rastavio..podmazo..
E tu kreče priča..
Nakon 3 tjedna vožnje,mali je totalno izludil.
Vozil mi se po dvorištu pun gas,preko drvene terase počel slajdad ko mutav
Ja i žena smo ostali paf.
Onda smo krenuli po svim mogučim poljskim putevima..pa razne ceste kroz šume..usljedilo je i par jačih padova..al mali ne jebe živu silu.
E sad je mali zapeo da oče vozit motokros i oče se natjecat..što i jest u neku ruku pravi smjer.
Pitanje za vas koji ozbiljniji motor uzet?
Gledal sam KTM Sx 50
Jel to ok?
Ima možda koji drugi motor tog ranga,bolji?
Koliko radnih sati odprilike izdrže ti motori?
Kako je sa rezervnim djelovima?
Kakva su vaša iskustva?
Hvala unaprijed za sve savjete.
 
Prije ili kasnije svi završe na tom malom KTM-u jer trenutno baš i nema konkurenciju ..

Ali za početak može nekoliko utrka probati i na tom kineskom govnetu čisto da i on i vi sami vidite na čemu ste ..

Odite prije toga pogledati koju cross utrku sa klincima čisto da vidiš reakcije i njegovo zanimanje za to ...

glupo je uložiti neke pare pa onda vidjeti da dijete ipak nije za to ..  (y)
 
Znači KTM je tu bog i batina?
Bili smo več na par motokros utrka..
Vodit ču ga sad u subotu na stazu sa kinezom..
A onda sam dogovorio u Lj. Na stazi kod Brnika ima za iznajmit neka yamaha u toj kategoriji kao što je ktm sx50..pa da vidim reakciju.
Jer bil sam sad u subotu na stazi u Ivančnoj Gorici imali klinci trening (jebiga mali nije bio samnom jer je na ferju u Međimurju) i malo sam gledal i došel do zaključka da tu kinez nema šta tražit.
Ako se kojim slučajem ustavi mali na pola brda kinez neče ni potegnut gore..
Ovi mali KTM su stvarno strojevi.
Tak da ču za prvo iznajmit tu yamahu ( 1h je 50eur ..motor,oprema,benzin,staza) da vidim kak če mali reagirat na taj jači motor.
 
Nego vidio sam u subotu (ljudi su bili baš na odlasku i nisam stigel popričat ) husqvarna i kawasaki ..
Isto 12" kotači..znači motor iste veličine kao naš kinez ili ktm sx 50.
Moram malo i to pretražit,ako ima ko iskustva oko ostalih proizvođača.
Recimo kolega sa posla mi je prehvalil  YCF minikros  50kubika,četverotaktni motor..
Dok sam sad u subotu na stazi pričal sa jednim ocem,čij mališan je vozil tog YCF na stazi i veli da su pogriješili sa kupovinom istog i da ga sad prodaju 6mjeseci starog.
Veli pretežak, previše okretnog momenta na niskim obrtajima i baš se i vidjelo da se mališan muči sa motorom
 
e39 said:
Nego vidio sam u subotu (ljudi su bili baš na odlasku i nisam stigel popričat ) husqvarna i kawasaki ..
Isto 12" kotači..znači motor iste veličine kao naš kinez ili ktm sx 50.
Moram malo i to pretražit,ako ima ko iskustva oko ostalih proizvođača.
Recimo kolega sa posla mi je prehvalil  YCF minikros  50kubika,četverotaktni motor..
Dok sam sad u subotu na stazi pričal sa jednim ocem,čij mališan je vozil tog YCF na stazi i veli da su pogriješili sa kupovinom istog i da ga sad prodaju 6mjeseci starog.
Veli pretežak, previše okretnog momenta na niskim obrtajima i baš se i vidjelo da se mališan muči sa motorom

ako ce se mali vozit oko kuce onda sve valja al koliko para toliko muzike

ako ide na stazu pa sutradan utrke onda je u 50cc jedino KTM

65cc je na brzine I imas izbora 1. KTM (Husqvarna) 2. Yamaha 3.Kawasaki kotaci su 14/12
 
Moj mali ce 4g u 11 mjesecu, vozi elektricni hyper i biciklo ko blesav.
Zakacio se na pw50 u Keca na Grobniku.
Kuda da to vozi je pitanje? Nije to vise bicikla ili elektricni pa da ga pustim "oko zgrade". Zg je u pitanju.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 
s2r said:
Moj mali ce 4g u 11 mjesecu, vozi elektricni hyper i biciklo ko blesav.
Zakacio se na pw50 u Keca na Grobniku.
Kuda da to vozi je pitanje? Nije to vise bicikla ili elektricni pa da ga pustim "oko zgrade". Zg je u pitanju.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

pa bar u okolici ZG-a imas izbora  (y)

ja potegnem iz Splita za gore napravit trening sa malim  :LOL:
 
Branko-ST said:
pa bar u okolici ZG-a imas izbora  (y)

ja potegnem iz Splita za gore napravit trening sa malim  [emoji38]
A gle, doselili smo se ima par mjeseci, tako da nisam ni upoznat najbolje, zato i pitam.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 
s2r said:
A gle, doselili smo se ima par mjeseci, tako da nisam ni upoznat najbolje, zato i pitam.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

za pocetak mos negdje uz nasip di nema ljudi a kasnije staza
 
Branko-ST said:
za pocetak mos negdje uz nasip di nema ljudi a kasnije staza
Tako ce i bit, Savski nasip uz Jarun dole.
Thnxx

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 
Ako mu je napeto, baci oko na temu AML!
Tomos automatik, dobre gume i operi po stazi...moj je prvi put u životu vozio sa 7!
Lani smo na startu morali držati motor klincu iz MB jer nije nogama mogao do dolje!
Ovaj mladji (4) već sada gleda kako da uzme burazov motor...
Slika je start u Vinkovcima...
 

Attachments

  • 28D5C4DA-A65E-4247-97BD-0288FE8D0FCC.jpeg
    28D5C4DA-A65E-4247-97BD-0288FE8D0FCC.jpeg
    144.7 KB · Views: 130