Pojam "motor u original stanju"

joya said:
evo jedan u oriđinale stanju

http://www.ebay.de/itm/Spondon-mit-Hayabusa-Motor-und-NOS-Einsprizung-TUV-NEU-03-06-2015/191594373760?_trksid=p2047675.c100009.m1982&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D20140117125630%26meid%3Df88d87eecccc428ba74884fcfb476f7a%26pid%3D100009%26rk%3D7%26rkt%3D10%26mehot%3Dpp%26sd%3D131529178367

Jel ovo neka prerada, ili više dorada? Dorađena obrada?
 
Originalno stanje znaci da je sve na motoru sto je tvornica stavila, da ne fale neki dijelovi, i da nije nista naknadno dodavano ili preradjivano. Naravno da potrosni materijal ne spada pod to, ja imam DR-a starog 24 godine, sigurno nisu na njemu tvornicke gume, ulje, filteri, plocice, diskovi, lanac i lancanici, itd...
 
enduro said:
Originalno stanje znaci da je sve na motoru sto je tvornica stavila, da ne fale neki dijelovi, i da nije nista naknadno dodavano ili preradjivano. Naravno da potrosni materijal ne spada pod to, ja imam DR-a starog 24 godine, sigurno nisu na njemu tvornicke gume, ulje, filteri, plocice, diskovi, lanac i lancanici, itd...

+1
 
I uz to originalno stanje,mogu ici tvornicki dodaci.
Kao neka vrsta dodatne opreme.... tipa npr. originalni crash-evi,vizir... itd.
Znaci sve mora biti tvornicko nikakvi aftermarket dijelovi.
(y)

To je npr. kao sto se na starim autima nadoplacivao desni vanjski retrovizor,i takvo vozilo kroz svoju povijest kao dnasnji oldtajmer prolazi jer je u to vrijeme to bio dio tvornicke npr. dpdatne opreme....

Zbaci dizvoljene su prerade ali iskljucivo sa tvornickim dodacima!!!!
 
moover said:
Uvijek sam mislio da taj pojam označava motor koji ima apsolutno sve (osim potrošnih dijelova) kao onog dana kad je izašao iz dućana...

Gledajući oglase, sve što nije prerada ili seljo-tuning se smatra originalnim stanjem...

Što bi onda bilo originalno stanje?  :misli: Onakvo kao iz dućana ili "razbio sam ga sto puta, ali sam uzeo rabljene dijelove i nakeljio ih na motor... i prefarbao ga u međuvremenu jedno šest puta..."

Pa sama riječ govori...da je u stanju ko kad je kupljen novi  (y)

Kum mi prodaje Pegasa, 07 original stanje, sve je osim auspuha gore od prvog dana, ali doslovno sve, vožen samo od 4-10mj ostalo stoji u garaži pokriven, stanje začuđujeće super. I dođe mu kupac i žali se kako se je to sve moglo novo naknadno stavit gore  :LOL: Makne sic, svi kablovi i sve na mjestu u bužirima i sve crno i po PS-u i veli a i to se može sredit sve na novo...ja prasnuo u smijeh.
Reko, pa ti si prvi kupac kojeg sam videl da se žali kaj je motor u super stanju...vidiš da badava kaj napišeš u oglas ljudi će uvjek srat po svome....prije ćeš prodat motor koji nije u original stanju nego koji je!

 
    ...ja sam čuo da ima prepedenjaka koji prvog dana kako dovezu doma motor kupe zamjenske oklope, a originalne zamotaju u plahte i na tavan. Do prodaje motora  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
OldBoy said:
    ...ja sam čuo da ima prepedenjaka koji prvog dana kako dovezu doma motor kupe zamjenske oklope, a originalne zamotaju u plahte i na tavan. Do prodaje motora  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  :LOL:  Normalno,jer originalni oklopi su oduvijek bili i bit će najbolji mamac ...  :dizzy:
 
Johnny 1 said:
  :LOL:  Normalno,jer originalni oklopi su oduvijek bili i bit će najbolji mamac ...  :dizzy:

...i onda se na oglas javi 'stručnjak' i pokazuje gdje su sve bila oštećenja. A oklopi stajali na motoru od dućana do kuće
 
ti lukavci kaj skidaju plastike su obično ovi "šumari" sa cross kozama

rasturaju ga , hiću po drveću, potopljeni stoje prek zime u potoku, a onda hop u oglasniku "novi voženi rekreativno samo praznikom i prestupne godine" sa orginalnim plastikama sa tavana :LOL:




Srki
 
Srki said:
ti lukavci kaj skidaju plastike su obično ovi "šumari" sa cross kozama

rasturaju ga , hiću po drveću, potopljeni stoje prek zime u potoku, a onda hop u oglasniku "novi voženi rekreativno samo praznikom i prestupne godine" sa orginalnim plastikama sa tavana :LOL:




Srki

    ...kako neko može biti toliki gnoj od čovjeka  :LOL:
 
Srki said:
ti lukavci kaj skidaju plastike su obično ovi "šumari" sa cross kozama

rasturaju ga , hiću po drveću, potopljeni stoje prek zime u potoku, a onda hop u oglasniku "novi voženi rekreativno samo praznikom i prestupne godine" sa orginalnim plastikama sa tavana :LOL:




Srki


(y)



Ovaj moj je cijeli 23 godine bio na tavanu (star je 24 godine), vozili ga samo prvu godinu kada je kupljen.  :wink:
 
enduro said:
Ovaj moj je cijeli 23 godine bio na tavanu (star je 24 godine), vozili ga samo prvu godinu kada je kupljen.  :wink:

    ...evo, čitav motor u plahtama na tavanu. Prokleti pokvarenjaci  :mrgreen:
 
OldBoy said:
    ...dosadni ste s 'originalnim' motorima.

    Kako bilo kakav POJAM može u deset godina zadržati isti smisao?

    A vi bi da STROJ bude ko tvornički. Može ako je vremeplov  :LOL:

    Jel vi i vaše pičke izgledate 'tvornički' nakon desetljeća, ili vas je vrijeme načelo?  :jesus:

bravo majstore (y)
sjedi 5


konačno se nađe I jedan pametan :wink: (y)
 
Nema veze s motorima, ima s traktorima... :LOL:...
Al evo jedan dobar primjer kad je vozilo u "original stanju".  :mrgreen:

sg3amh.jpg





 
http://www.njuskalo.hr/sportski-motori/honda-cbr1000rr-2006-godiste-kao-oglas-15700004 jel ovo ide u ovu kategoriju?  :misli: :mrgreen:
 
Jedna takva mi je utekla negdjeprije doslovno nova za extra cijenu, zakasnio par sati i sad ju neki svercer prodaje, al je glup ko tocak jer puno trazi i sanja nedosanjane snove da ce uzet dvi kile na njoj  ;)
 
KING RR said:
Jedna takva mi je utekla negdjeprije doslovno nova za extra cijenu, zakasnio par sati i sad ju neki svercer prodaje, al je glup ko tocak jer puno trazi i sanja nedosanjane snove da ce uzet dvi kile na njoj  ;)
Jbg, ko prvi njegova djevojka!  :mrgreen: :wink: Kad padne 1000 eura, možda se i proda  :mrgreen:
 
To je totalno neprodajan motor, mogo sam ju uzet za 3.8 kile i zavaljat za 4.5, to je plafon sto 06. moze uzet i to samo ako je u mint stanju i ima regu bar do kraja sezone.
Ni onda a ni danas nije mogla parirat R1 a đikseru pogotovo, to je bila roba za sirotinju ko 06 desetke, ko to kupi vjenca se ili mora dat za eksere  ;)
 
OldBoy said:
    ...

    Jel vi i vaše pičke izgledate 'tvornički' nakon desetljeća, ili vas je vrijeme načelo?  :jesus:
kako tko!?
Ja izgledam savrseno.
(y) :tongue: