Polaganje A2 na A

apoteka

New member
Pozdrav svima, imam a2 kategoriju i vozim skutere vec vise godina. Polozio bi A katergoriju, ali nigdje ne mogu naci sto tocno treba i koliko okvirno kosta?
Na stranicama autoskola pise samo njihov dio, ne znam koliko dodu ispiti, lijecnicki ako treba itd.
Hvala
 
Vjerojatno trebas lijecnicki, satove voznje i ispit, a koliko to kosta je stvarno kap u moru jer pravi troskovi krecu nakon toga :mrgreen:
 
ako se ne varam (nije 100%), al sa A2 na A je isto ko i sa B na A....
15 sati voznje cca 2000+kn , lijecnicki 250+kn ispit cca 250kn Haku i sad ispitni sat da il ne ovisi dal je u osnovnoj cijeni zaracunat.
i pazi se niskih cijena skole odn sto ukljucuju jer znaju staviti nizu cijenu a onda doplata ova doplata ona i ode preko ostalih
 
Okreneš par brojeva autoškola, pitaš koliko košta sve i odabereš onda onu koja ti odgovara cijenom, kvalitetom i motorom koji nude za vožnju.
 
  • Like
Reactions: Feis123
Trebaš liječničku potvrdu (250kn na dalje, provjeri crno jaje i slične stranice jer se zna naći dobar popust)
Ukoliko imaš B, A1 ili A2 trebaš samo 15 sati vožnje (cca 2500kn) i ispit se plaća 205kn (nisam 100% al oko 200 kn je)
 
Sto se tice autoskola, variraju i cijene i broj sati, od 700-1700, sati od 5-15... Mislio sam da ima neki zakonski standard. Pitat cu par autoskola svakako, realno volio bih polozit, jer da uzmem motor i limitiran ga na 35kw, pretpostavljam cijenom dode na isto
 
sati ne varirau, 15 je zakonski.. a cijena sata moze varirati
 
ma to su sve olupine,koliko su sve te kategorije na koliko dijelova rastavili,ako imas B kategoriju il tu A2.,trebalo bi samo odvoziti A kategoriju i odmah na ispit...jer ljecnicki,prva pomoc,testovi ......sve se to nekad priznavalo...
 
Nije meni problem odvoziti ni 15 sati, nemam velikog iskustva na motorima s mjenjačem.
Bas cu sutra pitati par autoskola po splitu, cini mi se nered s tim kategorijama.
 
Trebaš liječničko uvjerenje ne starije od 15 mjeseci, odvoziti 5 sati to ti je oko 700kn (cijena sata ovisi od škole do škole), plus 205kn koje plaćaš za provedbu ispita i 140kn (cijena sata ovisi od škole do škole) za korištenje vozila na ispitu i to je cca 1050kn plus taj liječnički pregled a za to gledaj akcije crno jaje i slično ima doslovno poliklinika koje ni krv ne vade za A kategoriju.
Propisi i prva pomoć se naravno priznaju.

https://www.hak.hr/autoskole/osposobljavanje-po-kategorijama-vozila/a --- broj sati koji je potrebno voziti ovisno o kategoriji koja se posjeduje službena stranica HAK-a

https://www.hak.hr/vozacki-ispiti/ --- službeni HAK cjenik provedbe ispita bez pdv-a
 
Last edited:
  • Like
Reactions: CarbonX
Ako je 5 sati, nije to neka cijena. Sve druge uvjete imam, cisto da to polozim iako nije skoro A motor u planu. Ko zna hoce li se sto mijenjati, poskupljivati i slicno...
 
dobro je pocelo,al na kraju nista ne kuzim ...
 
Uglavnom, vozi se 5 sati (kontaktirao 3 autoskole)
Cijene voznje 700-1000, ispit 400-500 zavisno koga pitas i lijecnicki 300-350
 
Prošle godine sam bio u istoj situaciji, sa A2 polagao A. Kontaktirao sam nekoliko autoškola u ZG i čak ni oni svi ne znaju koliko točno sati treba, pa sam od nekih dobio informaciju da treba 10h, a negdje 5h, iako u Pravilniku o osposobljavanju kandidata za vozače jasno piše da je potrebno 5h vožnje. Tako da nemojte ni informacije od autoškola uzimati zdravo za gotovo :sneaky:
 
Pa ako ti nije A motor skoro u planu.,sta se zamaras toliko sa svim tim...
 
Zanimljivo..
Ja sam nedavno polagao A2 s tim da imam B i plaćao sam 15 sati (2500kn), liječnički i ispit 205kn i odmah sam pitao za A pa mi rekli da je identično sve samo vozim jači motor.